Skocz do zawartości
thermalfake

Dzielenie Neo Na Linksys Wag354g

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nie mały problem do zgryzienia. Otóż kupiłem Linksysa wag354g z modemem adsl do rozdzielenia neo 512. Całą konfigurację zrobiłem po kolei

- ustawiłem typ połączenia pppoa, vci ->0, vpi->35

- wpisałem użytkownika i hasło

- wyłączyłem dhcp i przypisałem statyczne ip'ki na każdym kompie 192.168.1.2,192.168.1.3 z bramką i dns'em tego routerka (192.168.1.1) oraz maską 255.255.255.0

- włączyłem nat i rip oraz sprzętowy firewall

I to tyle co do konfiguracji. Wszystko działa dobrze na kompie z końcówką IP kompa 2 (na nik była instalowana płytka z softem do urządzenia). Na kolejnym kompie router nie odpowia na pingi, tylko sieć jest dostępna a netu jak nie ma tak nie ma. Z pierwszego kompa w webowym menu testując pingi od routera także nie widzi 192.168.1.3.

Dodam także że na trójce mam karte audigy z portem 1394 która także widziana jest jako karta sieciowa ale ją wyłączyłem.

NIe wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że absolutnie nie mogę się dobić do routera spod 192.168.1.3, zmieniałem maskaradę i dns na tepsowe ale nic z tego. Wykluczam też walnięty kabel cat5. Poza tym sieć chodzi mi okropnie powoli, a komputery są w bliskiej odległości od siebie. Umieszczam scrreny z konfiguracji

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zrob reset routera

2 LAN zostaw ( na razie ) na DHCP

3 konfig na PC tez DHCP

4 neo:

VPI na 0 i VCI na 35

PPPoA VcMux moze tez byc PPPoE LLC

konto

haslo

zobacz czy pojdzie

jak tak to potem recznie sobie zrob maskarade

jak nie to pisz

( sieciowki ustaw recznie na 100 fullduplex )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...