Skocz do zawartości
_radek

Jaki Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam plyte glowna PC-Chips M-748-MR

w instrukcji jest napisane ze plyta obsluguje procesory p3 do 500 mhz, natomiast program diagnostyczny podajac specyfikacje plyty glownej mowi ze mozliwe jest obsluzenie procesorow do 800 mhz.

fakt faktem ze w biosie moge ustawic mnoznik 8 (po 100mhz co daje 800 mhz).

 

co o tym myslicie? czy mozecie mi cos doradzic? bo kupno nowego procesora w ciemno nie bardzo mi sie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszym biosem na pewno nie będzie problemów z obsługą procków na rdzeniach Mendocino (celki do 666 na fsb 66 - chyba) i Kathmai (slotowe PIII do 650 fsb 100). Jeśli zastosujesz przejściówkę Slot1/FCPGA spokojnie pójdą też Coppermine'y do 800 - PIII/Celeron (fsb 100). Wybieraj przejściówki z regulacją napięcia, np. Microstar MS-6905. Możliwość ustawiania mnożnika nic ci nie daje, bo w Intelach jest zablokowany. Bardziej przyda ci się mozliwość ręcznej zmiany fsb jeśli płyta nie dostosowuje jej automatycznie.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził nie mieć zbytnich nadzieji na stabilne chodzenie jakiś szybszych proców w tej płycie głównej, PC-Chips były strasznie tanimi płytami a cena ta miła zwykle odbicie w jakości produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...