Skocz do zawartości
Ukasz81

Serverek Na Klatce I Jego Chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Do osiedlowej sieci komputerowej kupilismy jakas staraP3 i wsadzilismy ja do skrzyni ktora miesci sie na klatce. Skrzynia jest z dosc grubej blachy (2mm) i jest o wymiarach okolo 1mx1mx1m. Problem polega na tym ze server dosc czesto nam sie wiesza. Server stoi na linuxie a skrzynia jest tak zrobiona aby nie bylo proste dostanie sie do niej wiec i otwieranie jej jest dosc klopotliwe:D i teraz z czego moze wynikac zwis servera?? z temp czy z gromadzenia sie ladunkow elektrycznych? jakie macie pomysly i co zrobic zeby wyeliminowac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym czymś wyłożył tę skrzynkę od wewnątrz, bo faktycznie mogą się zbierać ładunki elektryczne... Nie wiem - może np. podłożyć kawałek szkła pod płytę główną :) Ale to chyba nie jest to. Jeśli ta skrzynka jest faktycznie na klatce i jest na niej ciepło np. od kaloryferów, to może być właśnie to. Spróbuj pożyczyć od znajomych kilka wentylatorów i poprawić obieg powietrza w skrzynce... Ale zwisy może także powodować zbytnie zamulenie albo zbytnie obciążenia kompa... Sprawdź też, czy wszystkie wentylatory, np. na procku czy karcie graficznej się kręcą :)

Edytowane przez Dymian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przegięcie z P3 na taki router do szafki. Jak nie macie na tym serwera pocztowego, www, ftp to lepiej kupcie jakiś sprytny routerek sprzętowy i spokój.

Natomiast jeżeli musi jednak zostać, to może warto by zrobić jednak trochę otworów od spodu tej szafy, żeby się w oczy nie rzucało (takie "sitko" zrobić wiertłem jakimś nie za grubym). Jakaś wentylacja musi być dla tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...