Skocz do zawartości
jotixel

Dysk 2.5" 4200rpm + Wysoka Temperatura.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dyskiem w laptopie. Bardzo sie nagrzewa... aktualnie (w trakcie pisania tego posta) mam temperature 57st!! Nie robie nic nadzwyczajnego. przegladam www, programuje... Czy nie jest to za duzo jak na dysk 4200RPM? Slyszalem ze dopuszczalna temp pracy dla tego modelu to 55st... Strach wogole cokolwiek odpalac albo brac laptopa na kolana...

 

Czy moge smialo oddac sprzet do reklamacji i rzadac wymiany dysku? Czy dysk 5400RPM bedzie sie bardziej nagrzewal? Pamietam ze w starej toshibie (dysk toshiba 5400RPM 16MB cache) przy max obciazeniu i trzymaniu sprzetu na kolanach temperatura nie przekroczyla 45st...

 

dysk to: Hitachi HTS421280H9AT00

 

Koncze posta bo klawiatura parzy :P

 

Pozdrawiam, Piotrek

 

post-104063-1138721645_thumb.jpg

 

Aha przy okazji jeszcze SMART dysku:

 

post-104063-1138721775_thumb.jpg

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dyskiem w laptopie. Bardzo sie nagrzewa... aktualnie (w trakcie pisania tego posta) mam temperature 57st!! Nie robie nic nadzwyczajnego. przegladam www, programuje... Czy nie jest to za duzo jak na dysk 4200RPM? Slyszalem ze dopuszczalna temp pracy dla tego modelu to 55st... Strach wogole cokolwiek odpalac albo brac laptopa na kolana...

 

Czy moge smialo oddac sprzet do reklamacji i rzadac wymiany dysku? Czy dysk 5400RPM bedzie sie bardziej nagrzewal? Pamietam ze w starej toshibie (dysk toshiba 5400RPM 16MB cache) przy max obciazeniu i trzymaniu sprzetu na kolanach temperatura nie przekroczyla 45st...

 

dysk to: Hitachi HTS421280H9AT00

 

Koncze posta bo klawiatura parzy :P

 

Pozdrawiam, Piotrek

 

Aha przy okazji jeszcze SMART dysku:

producent podaje ze powierzchnia zapisu stanie się niestabilna przy po przekroczeniu 63C wiec nie jest tak źle

ale tak na serio to coś tu jest nie tak, jaki to laptop czy ten dysk jest jego fabrycznym wyposażeniem ?

tak czy inaczej nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie, bo ten problem należy rozwiązać

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ze powierzchnia zapisu stanie się niestabilna przy po przekroczeniu 63C wiec nie jest tak źle

ale tak na serio to coś tu jest nie tak, jaki to laptop czy ten dysk jest jego fabrycznym wyposażeniem ?

tak czy inaczej nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie, bo ten problem należy rozwiązać

Yy dysk jest taki jak dostalem z komputerem (oryginalny), a laptop z sygneturki...

 

To co zauwazylen (akurat na fotce z SMARTA teraz tego nie ma) ale bardzo czesto ma duza wartosci RAW READ ERROR srednio od 1000 do 65535

 

Poza tym dysk jest w takiej metalowej oslonce (nie wiem po co, moze ma to pomagac w oddawaniu ciepla?) Gdy bede mial luzniej z praca wysle go do serwisu... Jesli nie wymienia go, to kupie nowy... Jaki polecacie? Zalezy mi aby byl jak NAJCICHSZY i NAJMNIEJ pradozerny (szybkosc nie wchodzi w gre - moze byc tez 4200rpm)

 

Pozdrawiam, Piotrek <wino>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales organoleptycznie czy dysk jest goracy? Moze to tylko trefny czujnik? Parametr "C2" powinien podawac temperature w stopniach celsjusza... jesli faktycznie temperatura jest taka jak podaje SMART to masz dysk goretszy od slonca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales organoleptycznie czy dysk jest goracy? Moze to tylko trefny czujnik? Parametr "C2" powinien podawac temperature w stopniach celsjusza... jesli faktycznie temperatura jest taka jak podaje SMART to masz dysk goretszy od slonca :wink:

Od spodu laptopa nie da sie dotknac, a od gory klawisze parza, wiec czujnik chyba jest jak najbardziej OK, co do C2 to tez sie zastanawiam skad ta kosmiczna liczba.... czasem wyswietla tam np 2 albo 1.4 (st??) Wyciagnalem go rowniez wczoraj, by dokladnie obejrzec, to nie da sie go utrzumac w rekach...

 

Poza tym dysk tak jakby bulgocze i tyka... (ale to podobno ten model tak ma...)

 

Czym to moze byc spowodowane? Wada dysku? Czy w tym laptopie kazdy dysk bedzie sie tak grzal?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A jaką masz temp procka w stresie? Może ci chłodzenie szwankuje? Bo te dyski są prawie nie do zaje...bicia ;)

Masz możliwość sterowania chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temp procka w stresie? Może ci chłodzenie szwankuje? Bo te dyski są prawie nie do zaje...bicia ;)

Masz możliwość sterowania chłodzeniem?

Temp CPU przy obnizonym Vcc i mnozniku (uroki speed-step:)) ma 38-44st (800MHz 0.7V 6x 533MHz FSB)

90% czasu spedzam na takich ustawieniach...

 

To chyba nie wina chlodzenia, bo to na CPU i GPU jest bardzo dobre... Dysk jest po drugiej stronie laptopa...

 

Raczej na 100% wymienie ten dysk.. Jesli mi nie wymienia w ramach gwarancji to kupie nowy.

Co sadzicie o tym hdd:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84202028

 

Zalezy mi aby moj przyszly dysk byl przede wszyskim: Chlodny, cichy i niezawodny... Czy ten SAMSUNG mi to da?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi aby moj przyszly dysk byl przede wszyskim: Chlodny, cichy i niezawodny... Czy ten SAMSUNG mi to da?

 

Oj, nie wiem czy to rzeczywiście jest to. Sam szukam jakichs informacji na temat dysków bo mam hitachi 30gb i 4200 ale jest troche za wolny i mimo ze ogólnie cichy to daje co jakis czas dziwne dźwięki i to jest straszne...

Daj znac czy juz coś zmalowałeś z tym dyskiem i co masz zamiar zrobić.

Ja szukam ciszy i wydajności. Myślałeś nad WD? Wydają sie byc niezłe. Wersja 40gb jest teoretycznie cichsza ale czy tak jest naprawde? Jak juz wcześniej pisałem też jestem ta tematyką zaciekawiony.

Powodzenia w ciszy i chłodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...