Skocz do zawartości
mkwd40

Zabawa W Bloki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z uwagi ze teraz mam procesorek który sie bardzo mało grzeje (na boxie max 35*) postanowiłem zmienic priorytet w moim WC z wydajnosci na cisze. A wc skoro ma byc ciche a nie wydajne to blok nie musi miec juz tak dobrej konstrukcji, więc postanowiłem wykonac go samemu.

I teraz pytania:

:arrow: Gdzie dostac miedz lub aluminium w trójmiescie.

:arrow: Lutowany, czy skrencany, z górnyym topem z plexi czy z miedzi lub aluminium?

:arrow: Jak z uszczelnieniem w wypadku gdy skrecany z topem z plexi?, czy wystarczy uzyc sylikonu czy niezbędna będzie uszczelka?

 

Aha i czy do robienia dolnego topu wystaczy taniutka multiszlifiereczka o wartosci ok 30zł czy nie da rady?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 :arrow: Gdzie dostac miedz lub aluminium w trójmiescie.

2 :arrow: Lutowany, czy skrencany, z górnyym topem z plexi czy z miedzi lub aluminium?

3 :arrow: Jak z uszczelnieniem w wypadku gdy skrecany z topem z plexi?, czy wystarczy uzyc sylikonu czy niezbędna będzie uszczelka?

 

4 Aha i czy do robienia dolnego topu wystaczy taniutka multiszlifiereczka o wartosci ok 30zł czy nie da rady?

Pozdrawiam.

1 szukaj na złomach, ja juz nie mam siły, terz szukałem miedzi na parownik. Byłem w profmetkolu na hutniczej to tylko 4 metry długosci ;lol:

 

2 lepiej uzyj miedzi, bo jest lepsza, a nie wiele drozsza

 

3 kawał gumy bedzie okay, okrojony i skrecony, mozna posmarowac sylikonem, albo sam sylikon

 

4 da rade, ale trzeba jej robic przerwy zeby zadyszko nie dostała. poza tym radze kupic zestaw oryginalnych tarcz dremela, bo oryginalne sie strasznie lamia.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie zeby zrobic wiercony, czy nie ma sensu? multiszlifiereczke to moze by mi kumpel pozyczył bo ostatnio w geancie kupił za 10zł, tylko nie wiem czy by dała rade. Z wierceniem byłoby wygodniej ale czy wydajniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czsie skrobię sobie bloczek, a używam tylko wiertarki piłki do metalu i pilników. Zeszło mi się juz z 5h i oto efekt (i zarazem jego pierwsze foto)

Dołączona grafika

 

 

Też mam podobne pytanie:

Czy uszczelka wykonana z silikonu starzeje się?

Czy wytrzyma ciśnienie? (małe odstępy pomiędzy wodą a śrubami, ok. 1,5 mm; foto)

 

Czy ktoś już wytrawiał bloki bo mój bez tego nie ruszy.

Mam do dyspozycji kwas solny. Jakie stężenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 szukaj na złomach, ja juz nie mam siły, terz szukałem miedzi na parownik. Byłem w profmetkolu na hutniczej to tylko 4 meetry długosci ;lol:

 

2 lepiej uzyj miedzi, bo jest l;epsza, a nie wiele gorsza

 

3 kawał gumy bedzie okay, okrojony i skrecony, mozna posmarowac sylikonem, albo sam sylikon

 

4 da rade, ale trzeba jej robic przerwy zeby zadyszko nie dostała. poza tym radze kupic zestaw oryginalnych tarcz dremela, bo oryginalne sie strasznie lamia.

Insynuuje o pisanie poprawną polszczyzną, bo:

-nie boli

-nie kosztuje

-oszczędza nerwów innym użytkownikom forum.

 

Są darmowe słowniki Online a także Word czy darmowy OpenOffice, który sprawdzi byki za Ciebie.

Tobie nie zdarza się to pierwszy raz. Często gadasz od rzeczy, bredzisz i piszesz posty bez opamiętania. Nie mam nic do tego, jeżeli ich treść merytoryczna będzie stała, na chociaż jako takim poziomie.

 

To na tyle. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba droższa ;) :wink: :wink:

:rolleyes: poprawiłem

 

Insynuuje o pisanie poprawną polszczyzną

ort tylko jeden i nie wiem skad sie tam wziąl, nie przesadzaj inni pisza po kilka ortow na zdanie i to jest przesada, ale mi sie trafił jeden na całego posta i to tylko przypadkiem, bo "tez" wiem jak napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tym wierceniem, warto wiercic czy zrostawic to? A moze uzyc szlifierki kontowej?

jak widac kazdemu zdazaja sie orty.....

 

jezeli sprawnie sie posługujesz szlifierka katowa to jak najbardziej, ale moze lepiej wiercic, bo ciezko tak uszkodzic miedz (jak szlifierka wyjedziesz za daleko to ciezko to potem "zatkac"), a mozna całkiem fajny bloczek zrobic wiercąc.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to posłuze sie wiertarką ale czy mają nawiercenia stykac sie ze sobą cienkimi sciankami czy poprostu zeby były połączone?

planuje je puscic po przekątnej i po przekątnej własnie dac krucce, i chyba jednak zrobi lutowny.

Czy do lutowania moze byc zwykła cyna? Palniczek mam juz kupiony ale dalej nie nie wiem z kąd wytrzasnąc miedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to posłuze sie wiertarką ale czy mają nawiercenia stykac sie ze sobą cienkimi sciankami czy poprostu zeby były połączone?

planuje je puscic po przekątnej i po przekątnej własnie dac krucce, i chyba jednak zrobi lutowny.

Czy do lutowania moze byc zwykła cyna? Palniczek mam juz kupiony ale dalej nie nie wiem z kąd wytrzasnąc miedz.

To juz Twoja inwencja jak bedzie to robił, zobacz w topicu Świdra

 

lutowany niby okay, ale jakos mam wieksze zaufanie do skrecanych, szczegolnie jak jest plexa i widac uszczelke, ze sie nie przerwała i wogole jest okay.

 

Cyna jak najbardziej okay, zreszta zwyklym palnikiem nic innego nie stopisz.

 

pogadaj z misiem, on ma dostep do miedzi, pewnie za jakies 10 zł dostaniesz miedz, ewentualnie allegro, albo szukaj, ja szukałem to wszedzie sie dziwnie patrzyli, albo mieli tylko w DUZYCH ilosciach :/

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ort tylko jeden i nie wiem skad sie tam wziąl, nie przesadzaj inni pisza po kilka ortow na zdanie i to jest przesada, ale mi sie trafił jeden na całego posta i to tylko przypadkiem, bo "tez" wiem jak napisac.

Pozostają jeszcze takie nawet nie literówki jak to:

l;epsza

 

Tylko nie wyskakuj z tekstem, że nie masz czasu albo Ci się spieszy. Bo to wymówka dobra dla szczeniaka z podstawówki a nawet gdyby Ci się już tak bardzo spieszyło i nie masz na nic czasu- to nie pisz w ogóle.

Nie zwalaj winy na innych.

 

Co do ortów w Twoim i tak już poprawionym tekście są.

Nie "terz" tylko też i nie sYlikon tylko Silikon

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostają jeszcze takie nawet nie literówki jak to:

Tylko nie wyskakuj z tekstem, że nie masz czasu albo Ci się spieszy. Bo to wymówka dobra dla szczeniaka z podstawówki a nawet gdyby Ci się już tak bardzo spieszyło i nie masz na nic czasu- to nie pisz w ogóle.

Nie zwalaj winy na innych.

 

Co do ortów w Twoim i tak już poprawionym tekście są.

Nie "terz" tylko też i nie sYlikon tylko Silikon

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

EOT

napisałem po Twoim posie:

 

"tez" wiem jak napisac.

i niepoprawiłem zadnego arta tylko to na co zwrocił uwage termit_tm.

 

co do silikonu, to nie wiedziałem jaka formajest poprawna, nie zastanawiałem sie nad tym szczerze mowiac i postaram sie juz wiecej nie pisac zle.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insynuuje o pisanie poprawną polszczyzną, bo:

-nie boli

-nie kosztuje

-oszczędza nerwów innym użytkownikom forum.

 

Są darmowe słowniki Online a także Word czy darmowy OpenOffice, który sprawdzi byki za Ciebie.

Tobie nie zdarza się to pierwszy raz. Często gadasz od rzeczy, bredzisz i piszesz posty bez opamiętania. Nie mam nic do tego, jeżeli ich treść merytoryczna będzie stała, na chociaż jako takim poziomie.

 

To na tyle. :rolleyes:

Heja, polonistą to ja nie jestem, ale jak masz jakieś obiekcje co do ortografii, to przynajmniej poszukałbyś w słowniku co znaczy słowo "insynuuje" (którę nawiasem mowiąc też napisałeś z błędem ortograficznym).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, polonistą to ja nie jestem, ale jak masz jakieś obiekcje co do ortografii, to przynajmniej poszukałbyś w słowniku co znaczy słowo "insynuuje" (którę nawiasem mowiąc też napisałeś z błędem ortograficznym).

Pozdro

ah, wlasnie przegladałem słownik w tej sprawie ;) ale juz nie musze.

 

znalazłem tez cos innego: http://so.pwn.pl/slowo.php?co=silikon to sie pojawia po wpisaniu w słownik ortograficzny jezyka polskiego słowa "silikon" --> mamy patrzec pod sylikon. Jak widac obie formy sa poprawne co prowadzi do faktu, ze w moim poscie był tylko jeden ort, ktory moze sie naprawde przytrafic kazdemu, w dodatku przyznałem sie do niego juz wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to nie jest lekcja polskiego tylko temato o blokach/ niektórzy się za bardzo czepiają ortografi.

 

Wracając do tematu:

Miiedzi nigdzie nie ma i trace nadzieje zeby gdzie kolwiek ją dostać, a moze wykonac blok ze starego radiatora? Znalazłem w piwnicy radiator od pentiuma 166mhz ale on jest aluminiowy..

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, polonistą to ja nie jestem, ale jak masz jakieś obiekcje co do ortografii, to przynajmniej poszukałbyś w słowniku co znaczy słowo "insynuuje" (którę nawiasem mowiąc też napisałeś z błędem ortograficznym).

Pozdro

Ort ? A gdzie ?

U mnie uważa się to za poprawną formę. Tak byłem uczony i tego się będę trzymał. Konsultowałem się nawet z polonistką w tej sprawie i twierdzi, że jest OK.

 

 

znalazłem tez cos innego: http://so.pwn.pl/slowo.php?co=silikon to sie pojawia po wpisaniu w słownik ortograficzny jezyka polskiego słowa "silikon" --> mamy patrzec pod sylikon. Jak widac obie formy sa poprawne co prowadzi do faktu, ze w moim poscie był tylko jeden ort, ktory moze sie naprawde przytrafic kazdemu, w dodatku przyznałem sie do niego juz wczesniej.

Co do silikonu. Do tej pory nie spotkałem się z tym, że sYlikon jest poprawną formą. Jutro się upewnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silikonu. Do tej pory nie spotkałem się z tym, że sYlikon jest poprawną formą. Jutro się upewnie. :)

kazdy sie czegos uczy ;) przynajmniej do czegos sie przyda to ze na mnie naskoczyles o blad ktory sam nie wiem skad sie wziąl:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzisz ze ten twój "ferez" jest zbyt płytki? Uzyłes do tego piłki do metalu?

"frez", po przeanalizowaniu budowy kilku bloczków, myślę że jest "optymalny" :)

 

Piłka do metalu i pilniki do "jeżyka", blok z 2 kawałków miedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że bloczek bardzo starannie wykonany, mimo wszytko ja to chyba głębsze bym zrobił te kanaliki.

Fajnę są też takie małe frezy palcowe dołączane do multiszlifierek. Zgrabne rzeczy można tym wyrzeźbić. Niestety za najtańszą taką szlifiereczkę trzeba pewnie zapłacić około 60zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił nową multiszlifierke za 10zł a na allegro za 80zł masz juz wypasione ,ale ja nie bede kupował specjalnie multiszlifierki do zrobienia jednego bloku, moze mi sie uda załatwic kawałek miezi 10mm od usera termit_tm. wtedy moze cos zdzialam, ale nie wiem w koncu czy zrobic lutowany czy z plexi u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił nową multiszlifierke za 10zł a na allegro za 80zł masz juz wypasione ,ale ja nie bede kupował specjalnie multiszlifierki do zrobienia jednego bloku, moze mi sie uda załatwic kawałek miezi 10mm od usera termit_tm. wtedy moze cos zdzialam, ale nie wiem w koncu czy zrobic lutowany czy z plexi u góry.

 

Wg mnie łatwiej zrobić blok cały z miedzi - lutowany. Łatwe i szybkie w wykonaniu. Poza tym masz pewność, że nic się nie rozszczelni. Tyle, że musisz sie zaopatrzyć w lampę lutowniczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego mi ta lampa? Nie da sie tego zalutowac zwykłym palniczkiem za 6zł na gaz od zaplaniczek i zwykłą cyną? W sumie to bym wolał lutowany bo jak sie robi top z plexi to trzeba ją gwintować pod śruby zeby ją przykręcic itp, a tak to tylko przylutuje dwa spody i gotowe i tu sie pojawia kolejny wont. Jak zlutuje podstawe i pokrywe to nie bedzie miała jak woda płynąć, co mam zrobic zeby był miedzy podstawą a pokrywą był jakis minimalny odsemp? Skołować jeszcze jedną płytke miedzi, wyciąć w niej dziure (tam gdzie ma płynac woda) i wlutować między podstawe a spód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat nie na temat ale czy to o to chodzi?? co do tego to w AL zawsze łatwiej cos zrobić niż CU ale CU lepiej odprowadza ale chyba taniej kupić jakis tani blok ...

:ploom:

 

a jakby tak zabudować szczelnie takiego na przykład pentagrama freezone i zapewnić godziwy przepływ wody, robiąc z tego jednocześnie mini reza? :P Wybaczcie ale to już u mnie godzina głupich pomysłów, idę spać. ^^

 

Ah, jeszcze coś... taka tania multiszlifierka starczy na zrobienie bloku z tego co mówicie... a w zwykłej eksploatacji codziennej? jak długo pożyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...