Skocz do zawartości
Kenczek

Wentylator?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wentylator byście polecili, chodzi mi o taki któren by wtłaczał powietrze do obudowy. Wentylator 80x80x25 i żeby był wmiarę wydajny. Według was powinien być wentylator z czujnikiem temperatury czy bez i lepszy 80x80x25 czy 90x90x25??? ( jak byście mogli to proszę odrazu o jakiś link gdzie mógłbym dany wentylatoek nabyć )

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj sobie na www.komputronik.pl. Tam jest dużo wentylatorów. Aha i jeżeli jeden ma wdmuchiwać powietrze do budy to przydałby sie drugi które te powietrze będzie wydmuchiwał(chyba że taki juz masz). Poleciłbym ci z czujnikiem. Większe są wydajniejsze i cichsze przy większych obrotach. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej jak 34 chyba nie znjadziesz. Zreszta taka cena jest na http://fander.pl jako sugerowana.

 

Jak masz mozliwosc instaluj najwiekszy cooler jaki mozesz ale pamietaj o obu stronach obudowy - jeden wdmuciach!e, jeden wyciaga powietrze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w mieście jest za 30zł poszukaj na allegro i weź coś z kumplem a wysyłka na pół;)

a jak chcesz taniej to arctic cooling pro fan TC, sam je będę kupował jak ktośw moim temacie odpowie;)

ew może silverstone http://www.4max.pl/default.asp?tri=B001&produkt=2021

jaki jest nie wiem bo o niego teżw moim topic'u pytam, ale marka mówi sama za siebie, a jest tańszy i niby też cichy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie też myślałem nad czymś tańszym i tak dobrym jak Fander i żeby był bez żadnego czujnika temp. tak jak Fander tylko z regulazją manualną obrotów wiatraka tak jak Fander :D

Edytowane przez Kenczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie ma łożysko bo tego łaskawie nie napisali, a w necie szukać mi się nie chce bo mam wymianę zdać z intelowcem;) (wojna??? hehe nie aż tak;)

kup AC pro fan TC i regulator obrotów pentagrama albo zalmana (dłuższy kabel) i wyjdzie najtaniej:]

pozdro

 

a jaką masz bude i zasiłke???:>

Edytowane przez blank2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry to nie sa 40 (na tweaku) ale 80 (chyba zamiast 2 zaslepek). Ja zamiast 3 nie moge dac bo mam miditower i bez kieszeni na dysk mam 3 wolne :D:D

Chce zrobic tak ze te 80 wejda zamiast 2 zaslepek a za nimi bedzie dysk :D Wiec przy okazji zaoszczedze hajsu (chlodzenie dysku):D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak spiluje troszke ramki od wentyli??

wkoncu nie musze ich przykrecac... Ma ktos linka do tej zaslepki z wentylami??

"Ma ktos linka do tej zaslepki z wentylami??" o co chodzi jakby???

 

myśle że dość pożadnie musiłbyś spiłować praktycznie jedną część zdjąć a nie ma sensu bo z przodu musisz mieć osłonki (grill'e) bo co zrobisz jak będziesz chciał nacisnąć open w cdromie a wysokości pomylisz i włożysz łape w wirnik:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiatan robi chyba takie zaślepki razem z wentylatorami. Jak nie masz kasy to kupujesz dwie 40 robisz dziury i przykręcasz 8)

o te zaslepki mi chodzi... jak nie znajde to chyba zrobie dziure w gornej cz. obudowy i w lewym panelu (ew. tuba do proca) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o te zaslepki mi chodzi... jak nie znajde to chyba zrobie dziure w gornej cz. obudowy i w lewym panelu (ew. tuba do proca) :D

szczerze... to najlepsze będzie rozwiązanie, bo z zaślepką si ęna.pieprz.ysz wytnij na górze 12cmx12cm i daj tam glacialtecha ciche zaje.biste i wydajne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...