Skocz do zawartości
aceraspire

Wireless Router D-link 624+

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę to ponieważ kiedy kupujemy Notebooka często wbudowaną mamy tam kartę bezprzewodową. Wielu ludzi mówi:

Skoro mam już kartę Wi-fi dobrze byłoby z niej skorzystać.

Wybrałem model D-Link 624+ a zastanawiałem się także między Belkinem.

Router zbudowany jest częściowo z srebrnego plastiku. Posiada diody informujące o stanie urządzenia. Dzięki temu routerowi łącze stacjonarkę i dwa Acery na Wi-fi.

 

Podam tutaj specyfikację techniczną ze strony D-linka:

* Szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu

* Rzeczywista przepustowość 8-krotnie większa niż urządzeń 802.11b

* Punkt dostępowy IEEE 802.11g 54 Mb/s

* Przełącznik NWay z 4 portami

* 64-/128/-256-bitowe szyfrowanie WEP

* Podwyższony poziom bezpieczeęstwa przez funkcje WPA i uwierzytelnienie 802.1x (przy najbliższej aktualizacji oprogramowania wbudowanego!)

* Automatyczne przełączanie awaryjne: 802.11b: 22, 11, 5,5, 2 i 1 Mb/s

* 802.11g: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9, 6 Mb/s: OFDM

* Serwer DHCP

* Możliwość klonowania adresu MAC

* Ochrona zaporą przez NAT, tranzyt VPN

* Obsługa systemu Windows 98SE, 2000, ME, XP

 

Oprogramowanie routera jest bardzo rozbudowane jednak proste w obsłudze. Kiedy zaczynamy konfigurować sprzęt krok po kroku ustawiamy parametry naszego łącza, możemy ustawić klonowanie adresu MAC. Urządzenie te pracuje jako Access Point i Firewall.

Do dyspozycji mamy także dobre ustawienia kodowania sygnału.

post-127097-1138886279_thumb.jpg

post-127097-1138886300_thumb.jpg

post-127097-1138886526_thumb.jpg

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - recenzja to jednak wg mnie dużo za duzo powiedziane - to opis z komentazem. Trza bylo przetestowac z roznym sprzetem, wieloma komputerami(na wifi jak i na kabel) do tego pobawic sie w tunelowanie, jak i sprawdzenie takich przydatnych funkcji jak DMZ, czy sprawdzenie funkcjonowania DHCP czy rozne filtry czy szyfrowania - zmiezyc predkosci na kazdym szyfrowaniu jak i sprawdzenie jakosc połączenia w roznej odległosci oraz za roznymi przeszkodami. Rzeczy do zrobienia jest coniemiara :/

nawet tak podstawowejj informacji jak usługa konfiguracji przez ww nie została uwzględniona :/

oprogramowanie - hmm co msaz na mysli :>

 

Szumnie i dumnie - "rECENZJA"

 

Sorki za taki ton ale juz zaczelo mnie denerwowac nazywanie wszystkiego - nawet drobnego opisu-RECENZJĄ. Co jak co ale recenzja to to nie jest :/

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - recenzja to jednak wg mnie dużo za duzo powiedziane - to opis z komentazem. Trza bylo przetestowac z roznym sprzetem, wieloma komputerami(na wifi jak i na kabel) do tego pobawic sie w tunelowanie, jak i sprawdzenie takich przydatnych funkcji jak DMZ, czy sprawdzenie funkcjonowania DHCP czy rozne filtry czy szyfrowania - zmiezyc predkosci na kazdym szyfrowaniu jak i sprawdzenie jakosc połączenia w roznej odległosci oraz za roznymi przeszkodami. Rzeczy do zrobienia jest coniemiara :/

nawet tak podstawowejj informacji jak usługa konfiguracji przez ww nie została uwzględniona :/

oprogramowanie - hmm co msaz na mysli :>

 

Szumnie i dumnie - "rECENZJA"

 

Sorki za taki ton ale juz zaczelo mnie denerwowac nazywanie wszystkiego - nawet drobnego opisu-RECENZJĄ. Co jak co ale recenzja to to nie jest :/

Na tym kończe pisanie opisów. Radźcie sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co opisywac, cos co zostalo przetestowane na pclab.pl.

Ten router ma jeden feler czasem zapamietuje uparcie ustawienia dotyczace szyfrowania i trzeba go recznie resetowac. Meczylem sie z nim pare godzin, zeby z powrotem wrocic do polaczenia nieszyfrowanego, bo Windows swoje a ja swoje. Pierwszy raz bawilem sie routerem, wiec wyobrazcie sobie jak czlowieka powoli szlag trafia, ponieważ nie moze znalezc przyczyny czy to wina systemu, czy routera. Poza tym jednym drobnym mankamentem router dziala prawidłowo. Testowałem w prywatnej willi - nadajnik w pokoju na parterze, a ja z lapciem na pieterku (oczywiscie nie nad pokojem z nadajnikiem)- net chodzil jak burza i sciaganie takze. Innych anomalii nie zauwazylem.

Do routera mozna sciagnac firmware ze strony D-Linka (update przeprowadzony pomyslnie), instrukcja obslugi w PDF 91 stron w jezyku polskim.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co opisywac, cos co zostalo przetestowane na pclab.pl.

Ten router ma jeden feler czasem zapamietuje uparcie ustawienia dotyczace szyfrowania i trzeba go recznie resetowac. Meczylem sie z nim pare godzin, zeby z powrotem wrocic do polaczenia nieszyfrowanego, bo Windows swoje a ja swoje. Pierwszy raz bawilem sie routerem, wiec wyobrazcie sobie jak czlowieka powoli szlag trafia, ponieważ nie moze znalezc przyczyny czy to wina systemu, czy routera. Poza tym jednym drobnym mankamentem router dziala prawidłowo. Testowałem w prywatnej willi - nadajnik w pokoju na parterze, a ja z lapciem na pieterku (oczywiscie nie nad pokojem z nadajnikiem)- net chodzil jak burza i sciaganie takze. Innych anomalii nie zauwazylem.

Do routera mozna sciagnac firmware ze strony D-Linka (update przeprowadzony pomyslnie), instrukcja obslugi w PDF 91 stron w jezyku polskim.

Mógłbyś mi limerro dać adres tego testu z pclab.pl i linka do instrukcji obsługi z d-linka.

Bo szukam po tych stronkach i nic nie umię znaleźć, a chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby ni bylo posiadam D-Linka 614+ razem z karta D-Link DWL-520+ i nie jest jakos super wypaśnie

przerywanie sygnału zdaza sie stosunkowo czesto (w zaleznosci od ustawienia routera i komputerta (pracuje 2 pokoje za routerem-scianki jedynie dzialowe i na skos korytaz)

kart to zupelnie inna bajka - TRAGEDIA - antenka odpadla po roku uzytkowania- instalacja sterownikow mocno skomplikowana (ale warto bo na windowsowych pracuje tragicznie)

generalnie router 4+

stawianie serwerow na komputerach w sieci -no problemo - komfiguracja routera łatwa i przyjemna

karta 3-

 

aceraspire-troche krytyki a Ty juz jak dziecko sie zachowujesz...nie obrazaj sie peace&love a tak w ogole to Balcerowicz musi odejsc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...