Skocz do zawartości
gorky1000

Temeratura Procesora I Plyty Glownej

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem szczesliwym nabywca dfi lanparty ultra d i procesora a64 x2 4200, przy uruchomionym everescie p[okazuje mi temp procesora 38-45 stopni w zaleznosci od obciazenia (nie dziwne bo boxowe chlodzenie) i az 51 stopni na plycie glownej a 55 procesora graficznego (pasywne chlodzeie) czy to nie zaduze temperatury na plycie i karcie graf?

 

w biosie CPU CORE TEMPERATURE - 38

PWM AREA TEMPERATURE - 48

CHIP SET TEMPERATURE - 44

 

otwarta buda

Edytowane przez gorky1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Ja mam AMD64 3200 Venice

w Everescie mam temperatury:

dysk 36

plyta glowna 30

procesor 70 w biosie pokazuje mi 33

 

Nie mialem wczesniej takiego procesora (wiec nie wiem czy to jest normalne) a na poprzednim mialem temp 56

Czy 70 to nie jest troche za duzo ?

Edytowane przez gtakg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na venice 70C to jest o wiele za duzo ale moze byc zepsuta dioda termiczna dlatego s[rawdz radiator czy rzeczywiscie jest taki goracy albo druga mozliwosc ze rediator zle przylega do procka sprobuj go zdjac i nałozyc od nowa paste.

 

@groky1000

Temp dla grafy jest jak najbardziej prawidłowa wiekszosc graf chłodzonych pasywnie wytrzymuje temp 90C. A co do NB to moze jest troche za wysoka ale tutaj raczej niech sie wypowiedza uzytkownicy dfi.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na venice 70C to jest o wiele za duzo ale moze byc zepsuta dioda termiczna dlatego s[rawdz radiator czy rzeczywiscie jest taki goracy albo druga mozliwosc ze rediator zle przylega do procka sprobuj go zdjac i nałozyc od nowa paste.

 

@groky1000

Temp dla grafy jest jak najbardziej prawidłowa wiekszosc graf chłodzonych pasywnie wytrzymuje temp 90C. A co do NB to moze jest troche za wysoka ale tutaj raczej niech sie wypowiedza uzytkownicy dfi.

pozdr

dalem wiatraki w biosie na maxa i procesor 35, plyta 39, grafa 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem szczesliwym nabywca dfi lanparty ultra d i procesora a64 x2 4200, przy uruchomionym everescie p[okazuje mi temp procesora 38-45 stopni w zaleznosci od obciazenia (nie dziwne bo boxowe chlodzenie) i az 51 stopni na plycie glownej a 55 procesora graficznego (pasywne chlodzeie) czy to nie zaduze temperatury na plycie i karcie graf?

 

w biosie CPU CORE TEMPERATURE - 38

PWM AREA TEMPERATURE - 48

CHIP SET TEMPERATURE - 44

 

otwarta buda

W przypadku mojego DFI bios zawyżał temperature o 10st, upgrade rozwiązał problem złego odczytu. Poczytaj, może twoja płyta też ma taki dziwny defekt, chociaż na s754 dużo DFI tak miało. Poszukaj. Pozatym sprawdź temp w biosie jak już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz A64 Manchester3200+@2,55GHz chłodzony ACfreezerem64pro i w grach i pod obciazeniem Sp2004 temp dochodzi do 48stC;( ma ktos jakas rade na to ? u mojego kolegi Venice3000@2,53Ghz ma tem maks 38stC na tym samym chlodzeniu. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...