Skocz do zawartości
prenrzyk

Kupno Laptopa I Wielki Dylemat !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic laptopa do 4000zł max... Wiec po dluzszym zastanowieniu wybralem:

1.HP 8220

2.Aristo Prestige 700S

3 Asus A3H-5012

 

1. HP 8220

 

Procesor Intel® Celeron® M 1,4 GHz

Pamięć operacyjna RAM 512 MB

Matryca 15,4 cali TFT WXGA (1280x800) -panorama

Karta Video ATI MOBILITY RADEON X600 (64 MB)

Dysk twardy 40 GB(5400, 8MB)

Napęd DVD+/-RW DL

Karta dzwiękowa kompatybilna z Sound Blaster Pro

Bateria Li-Ion

Komunikacja Wi-Fi b,g, LAN 10/100/1000

Porty PC Card Slot type I lub II, 15-stykowe D-Sub ,

wyjście słuchawkowe, wejście na mikrofon, RJ-11, RJ-45, FireWire (IEEE 1394), S-Video out, 3 x USB 2.0, Replikator Portów, SmartCard interface slot, IrDa, czytnik kart pamięci

 

Gwarancja 2 lata

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

2. Aristo Prestige 700S

 

Procesor Intel® Celeron® M 1,5 GHz

Pamięć operacyjna RAM 512 MB

Matryca 15.0 TFT SXGA+ (1400 x 1050)

Karta Video ATI Mobility Radeon X600 128MB MB

Dysk twardy 40 GB(5400, 8MB)

Napęd DVD+/-RW DL

Karta dzwiękowa kompatybilna z Sound Blaster Pro

Bateria Li-Ion

Komunikacja Wi-Fi b,g, LAN 10/100

Porty 4x USB2.0, 2x Audio, LPT, FIR, VGA, S-video TV-OUT,

RJ-11, RJ-45, IEEE 1394, PCMCIA typ II

 

Gwarancja 2 lata

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

3. Asus A3H-5012

 

Procesor Intel® Celeron® M 1,6 GHz

Pamięć operacyjna RAM 512 MB

Matryca 15.1

Karta Video 910GML zintegowana z 64MB pamięci - podobno to wlasna pamiec

Dysk twardy 60 GB

Napęd DVD dual

Karta dzwiękowa kompatybilna z Sound Blaster Pro

Bateria Li-Ion

Komunikacja Wi-Fi b,g, LAN 10/100

Porty 4xUSB, 1xIEEE 1394, czytnik kart pamięci (4 w 1), 1xVGA (D-Sub), 1xIrDA, 1xPCMCIA, 1xRJ-11, 1xRJ-45, audio we/ wy, we mic., wy słuchawkowe

 

Gwarancja 2 lata

---------------------------------------------------------------------------------------------

Roznca to procek i grafika.

HP - dobra firma ale gorsze parametry

Aristo - srednia firma ale lepsze paramety

Asus - dobra marka ale gorsze praramety

 

Ktory brac ?? Cenowo porownywalne...

ZALEZY MI NA KARCIE GRAFICZEJ

Chcailby mzagrac czasmi w GTA SA, NFS MW, COD 2 oczywiscie nie na max detalach ...

 

PS.

910GML zintegowana z 64MB pamięci co to za karta graficzna ? Podobno zintegrowana ale wlasna ? wytluaczy mi ktos to ? Dobrze sie spisuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz pograc, szczegolnie w te gry zapomnij o zintegrowanych karta graficznych, te nadaja sie tylko do jakis strategi albo gierek sprzed dwoch lat. Raczej skupilbym sie na lapku z x600. Jestem ciekaw czemu nie rozwazasz zakupu Acera 3023wlmi? Za 3600-3800 masz procek o wydajnosci multimedialnej zblizonej do pentiumow na dodatek z X700(o 70% szybsza od x600) 128mb coraz czesciej minimalne wymaganie w grach, na dodatek hdd seagate 80gb 5400 8mb cache i z wartych nadmienienienia to panorama crystalbrite, reszta jak u konkurencji :P. Tej maszynce nie sprosta rzaden celeron.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X700(o 70% szybsza od x600) 128mb

 

kolejny nawiedzony posiadacz x700,ktory mysli,ze wie juz wszystko o x600 ! :angry:

 

porownaj sobie nasze wyniki w sygnaturkach... 70% piszesz...? -hmm

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czemu ?

1.Acer...

2.AMD Sempron™

 

Grzeje sie podobno i to moco...

no nie wiem, aristo wedlug mnie to gorszy wybor jako marka. acer proejektuje/produkuje wiekszosc swoich lapkow, aristo jest taka tycka firma ze jada glwonie na firmowaniu noname, czyli taki sam lapek mozna znalezc pod kilkoma markami i to jeszcze mniej znanymi. No fakt grzeje sie ale czy ma robic za klimatyzator?? Moze to i sempron ale celek to nie konkurecnja dla niego. Z takim kopem co w wiekszosci testow nie odstaje od pentium mobile 1,6 tylko 1000-1500 zeta taniej ja nie mam nic przeciwko.

 

Phuong

70% to realna wartosc, to ze w twoim modelu wspoldziala z pentiumem co znacznie poprawia wyniki x600, ale 70% przy celku to jest wiecej niz pewne szczegolnie przy 64mb, coprawda minmalnie to wplywa na wyniki ale spokojnie mozna zakladac 3% przewage przy 128mb. jestes doswiadczonym urzytkownikiem z tego pamietam wiec chyba dobrze wiesz ze 3dmarki 2001-2003 w znacznej mierze zaleza od procesora, zwrocmy uwage na twoj wyniki w 3dmarku 05 w ktorym w znacznej mierze wyeliminowano ta przypadlosc i tu widac juz roznice mocy. wyobrazmy sobie co tu by sie dzialo gdyby zamiast pentium byl celek 1,4-1,5 i 64mb. no moze te 70% jest troche na wyrost ale nie sadze zeby w porownaniu z celkiem to byla wielka rozbieznosc.

 

Prawie godzine szukalem, nie uswiadczysz nigdzie celka z x600 i zebyly jpodano gdzies wyniki 3dmarka05. Wiec koledze polecam kupic jakiegos celka z x600, uraczy nas wtedy wynikami z 3dmarka 05. Bedziemy mogli to rozstrzygnac :)

 

Phuong a ty ciagle bieresz na przykladzie swojego, a mowimy tu o znacznie nizszej poprzecze sprzetowej przedstawioenj przez kolege, nawet w 3dmarku05 nie wyeliminowao zaleznosci od procka, celek to waskie gardlo, jeszcze w wymienionych przez kolege konfigach wersja z 64mb pamieci, watpie zeby na celku bylo wiecej jak 1000-1200pkt, i w tym kontekscie porownuje. Z grafikami w lapie nie mozna uogolniac. szczerze to jeszcze nie spotkalem sie z lepszymi wynikami x600 niz te twoje, za to np. widzialem porownywalne wyniki z twoim w jakims lapie z x700. to potwierdza regule ze nie mozna poronywac ogolnikowo, ja przedstawiam wyniki swojego lapka bo miesci sie w budzecie cenowym kolegi i jest porownywalny w tym wzgledzie z reszta przedstawionych modeli, twojemu lapkowi daleko by sie w nim zmiescic.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong

70% to realna wartosc, to ze w twoim modelu wspoldziala z pentiumem co znacznie poprawia wyniki x600, ale 70% przy celku to jest wiecej niz pewne

w 3dmark01 to moze i jest troche racji,ale nie o 70% ! natomiast w nowszych 3dmarkach procesor nie odgrywa wiekszej roli. Nie wmowisz mi,ze o 70% wiecej klatek w grach zobaczysz z x700

 

edit.

 

wlasnie o tym pisalem,jezeli w 3dmark05 x600 mialoby byc 70% gorsze od x700 to mialbym 642,9pkt albo 714pkt w zaleznosci od driverow! Jak to sie ma do moich 1609pkt?(co stanowi 25% albo 33%)bez zadnego krecenia kompa.

 

X700 jest lepsze od x600 na 100% ale denerwuja mnie wypowiedzi(prawie zawsze posiadaczy x700),w ktorych ta kate traktuje sie jak x300- bo co do tej karty to sie zgodze,ze jest gorsza od x700 o 70%

 

edit.

 

niech sobie lepiej wezmie(prenrzyk) aspire 3023wlmi z x700 o wiele lepiej na tym wyjdzie.

 

Pozdr.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma desktopa z 9600Pro (4 potoki)i semprona 3000+ i rzeczywiscie karta daje rade. Az dziw bierze bo przeciez to tylko 4 potoki... i to jeszcze w tandemie z sempronem... Aaaale GTA SA plywa mu w 800x600 i wszystko na maxa, Doom3 w 800x600 w medium detalach plywa, Cod2 juz nie daje rady i lepiej grac z dx7.0. Ale generalnie karta sie mocno trzyma. Gra teraz w Rome Total War i tez ma wszystko na maxa 8O (1024x768) i gra lekko przycina ale grac ise da a w 800x600 - luxus... kurcze tylko 4 potoki...

 

A ja czesto sobie mysle ze jak by tylko do x700 dodac 256 bitowa szyne danych.... (czego tego nie zrobili agrhhh) niezly wymiatacz by byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sprawdzic ten model Aristo, zwlaszcza ze moze byc duzo lepszy od Acera 302x chocby pod wzgledem obrazu, a przypuszczam to dlatego, ze matryce 15" SXGA+ 1400x1050 sa dosyc drogie - niestety nie wiem, czy to matryca z powloka "Glare" - brak danych na ten temat. Nie zapominaj przy tym, ze Acer jest tani, wiec nie ma co sie oszukiwac, ze zaserwuje Ci rewelacyjne wykonanie z magnezowym chassis.

no tak, acer 3020 to tani crap, ciekawe biorac pod uwage ze komponenty sa te same co w modelu 5024 ktora idzie za jakies 5000, jedyna roznica to procek i naped szczelinowy a i jeszcze ram i hdd, jak postawic kolo siebie to nie rozronisz ktory jest ktory :P Wbrew wszelkim opinia o Acerze, nic nie skrzypi i wszystko jest idealnie spasowane, tak samo jak w 2201lc ktory urzywa matka od roku :P Dwa w pelni sprawne laptopy marki acer ktore mi sie trafily, to ja jestem taki farciarz czy inni "pseudo urzytkowniy" co nie mieli acera w rekach "lekko przesadzaja" :P Mimo ze mam go juz z pol roku stan jest nadal prawie idealny :P Widac kto jak urzytkuje sprzet, zawsze to lepiej zwalic ze to slaba jakosc, niektorym to laptop z tytanu spalilby sie w rekach a nadal by twierdzili ze slaba jakosc. Tak sie sklada ze tu jest matryca glare, i watpie zeby ktos jej mogl cos zarzucic. chcialbym zwrocic uwage jesli duzo surfujesz po necie ze przy tej 1400x1050 bedziesz siedzial z nosem przy ekranie, przy swojej musze sie juz czasem pochylic gdy na co drugiej stronie marnuje mi sie 50% w szerokosci na tla gdyz nie sa zoptymaizowane do takich rozdzielczosci. Jesli planujesz grac, taka duza rozdzielczosc to spora przeszkoda, co by nie gadac lcd najlepiej dzialaj w referecyjncyh rozidzleczosciach, gry sa w wiekszosci zoptymalizowane pod panoramiczne rozdzielczosci jesli sprzet pociagnie, o ile w wiekszosci nowych strzelanek x700 pociagnie 1280x800 to watpie by ta sztuka wyszla x600 z 1400x1050 :P Tak czeka cie gra z pewenymi dysproprcjami ekranu do ktorych mozna sie przyzywczaic, albo bedziesz mial na okolo widzlnaego ekranu czarne paski co przy matrycy 1400x1050 gdy zalozmy bedziesz gral w 1024x768 sprawi sie bedzie sie marnowala jakas polowa powierzchni z tych 15" :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dopisales "crap".

 

Tak sie sklada, ze niekoniecznie kolega musi grac, a na 15" SXGA+ duzo lepiej bedzie sie pracowalo w arkuszu Worda, czy Excela itd.

Co do pierwszego ironizowalem, co do drugiego gdybys przeczytal uwaznie post kolegi do konca, a nie puszczal wodze fantazji swojej polemik to bys przeczytal cos takiego :P "ZALEZY MI NA KARCIE GRAFICZEJ.Chcailby mzagrac czasmi w GTA SA, NFS MW, COD 2 oczywiscie nie na max detalach ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja myslalem ze w koncu zmadrzales ;-) Ciesz sie, ze Twoja polemika jest najlepsza i jedyna. Zaczynam powoli watpic w zakup trzykrotnie drozszego MacBooka Pro, skoro moge miec zajebistego notka za 4 tys marki Acer na Sempronie - po prostu bajka i marzenie, wykonanie pierwsza klasa. Po co przeplacac skoro nie widac roznicy :lol2: Duzo lepiej wykonany od tego Aristo, ktorego nikt z nas nie widzial :wink:

 

A jak juz tak czytamy dokladniej to chcialby zagrac CZASAMI, a nie 24h na dobe.

Ja nie wpychm acerow jak leci, polecam model 3023 w przypadku gdy uwarzam ze przy zalozonych kryteriach lepiej sie sprawdzi niz inne przedstawioen platformy. O ile mi wiadomo kolega nie chce kupowac macbooka tylko lapek do 4000 i chce na nim pogrqac. I moge reczyc za to co mowie, bo tak sie sklada ze wypowiadam sie w tematach ktore znam przez doswiadczenie, w przeciwienstwie do osob ktore bez doczytania rzucaja sie jak byk na czerowona plachte ze swojimi madrasciami bez wzgledu czy sa na temat czy nie i nie wazne po co ani do czego byle nie acer. Zal mi ciebie i twojej swietej krucjaty. Forum jest po ty by sobie pomagac a nie leczyc jakies chore ambicje osob co to mysli ze pozjadala wszelkie rozumy i wie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak moj Acer jest najlepszy :]

Kolega uzyskal pelny obraz za jak i przeciw, sam zdecyduje kotre opinie sa bardziej wiarygodne, i co mu bardziej pasuje. Wedlug mnie uzyskal lepsza perpektywe niz gdyby sluchal tylko takich acerofobow jak ty.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie najtanszego VAIO i porownaj. Jakikolwiek Acer wyglada przy tym jak krowie z gardla wyjety.

buhaha :D ale porownanie dales. co to ma do tematu wogole ?? moze i wyglada ale to zupelnie inna klasa. i za 4 tys. to gdzie VAIO dostaniesz z czyms na poziomie X600... jakby odnosnikiem do porownan mialo byc VAIO to niewiele lapow by sie lapalo na okreslenie "ladnie spasowanych" (buhaha :D i kto niby bedzie bral sprzet dla "ladnego spasowania", kosztem calej reszty) Edytowane przez megax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym slowie doszukujesz sie wrogich podtekstow, jezeli ktos tu ma fobie na temat Acera to nie ja.

Od razu kasujesz na straty lapa Aristo, tylko dlatego, ze masz Acera z "górnej póły" ;-) Cholernie obiektywne podejscie.

Uwazam tylko, ze nalezy dac temu lapkowi szanse a nie spisywac go na straty tylko z powodu faktu, ze nazywa sie Aristo, a nie Acer.

Jezeli to pojmiesz choc przez pare sekund, to moze inaczej spojrzysz na moja wypowiedz i nie bedziesz sie w niej doszukiwal na sile negatywnego stosunku do Acera :P

Zdebilniales do reszty, napisalem opinie i przedstawilem argumenty ze firma nie budzi zaufania ze swoim udzialem na rynku i na podpisywania swoja marka nonamow ktore pojawiaja sie pod dziesiatkami nazw jeszcze mniej znanych. Tak samo jak nie polecilbym nikomu Gigabyte, MSI, Gericoma, preferuje firmy z nieco wiekszy doswiadczeniem w temacie. Aristo i Gericom to firmy ktore mozna powiedziec posrednicza w sprzedazy a nie produkuja lapki, jedynie MSI i Gigabyte czesciowo produkuja swoje lapki ale nie budza mojego zaufania swoja krotka bytnoscia na rynku, mozna powiedziec ze dopiero raczkuja w temacie. Jakas nie dopatrzylem sie konktragumentow w tej kwesti z twojej strony. Tak sie sklada ze ten lapek aristo kosztuje pod 4000 i musialbym dostac bejzbolem w leb by proponowac lapka o znacznie gorszych paramterach co kazda slepa krowa zauwazy i na dodatek drozszego. Gdzie tu logika?????? Gadasz jak potluczony i odwracasz kota ogonem.

 

Tak sie sklada ze przy przedstawionych kryteriach i w porownaniu specyfikacji trzeba byc kompletnym idiota by sie spierac ktory laptop ma lepsza konfiguracje. Wiec sorry musialbym byc lgarzem by twierdzi ze ktorys z predstawionych lapkow jest lepszy od 3023. A ty jak kon pod gore, byle na swoim postawic.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przygladam i staram sie nie wtracac miedzy wodke a zakaske ale Panowie spasujcie troszke, szczegolnie mario. Mozecie dyskutowac czy tam nawet sie klocic ale na poziomie, limerro slusznie zauwazyl ze bluzgami jeszcze nikt niczego nie udowodnil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przygladam i staram sie nie wtracac miedzy wodke a zakaske ale Panowie spasujcie troszke, szczegolnie mario. Mozecie dyskutowac czy tam nawet sie klocic ale na poziomie, limerro slusznie zauwazyl ze bluzgami jeszcze nikt niczego nie udowodnil.

Limero to sweitego by z rownowagi wyprowadzil, dyskutowalem z nim kulturalnie, argumentami ale koles jest w amoku byle na swoim postawic. Mozesz szczerze przyznac ze ktorys z przedstawionych laptopw ma lepsza konfiguracje od acera 3023wlmi??? Szczegolnie jesli bierze sie pod uwage przedstawione kryteria. Koles jedzie po acerze z wyswiechrtanymi argumentami, zero porzadnej argumentacji tylko sie nabija jakbym bezpodstawnie propagowal ten model, az sie cisna bardzo dosadne slowa na taki brak inteligencji. Naprawde staralem sie byc ogledny ale wszystko ma swoje granice, gosciu dostaje argumenty na wszystko a potem strzela idiotyzmami ze bezpodstawnie odrzucam taki swietny laptop jak Aristo :PPPP No litosci. Zasluzl sobie na kazde slowo jakiego urzylem. Szczegolnie ze to ja bardziej zostalem obrazony, to ze urzylem jak najbardziej pasujacego slowa w tej sytuacji co do jego poziomu wiedzy w temacie zostalem nazwany chamem, i jeszcze domaga sie szacunku mimo ze sam kpi z moich posotow nie przedstawiajace rzadnej argumentacji.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario, zgadzam sie z toba odnosnie przewagi akurat tego modelu, jedynie forma w jaka zamieniasz swoje mysli mi sie nie podoba. zluzuj troche ;).

 

 

mastacha, jestes pewny ze chcesz nadal miec ta wladze (odowiedzialnosc) w rekach ? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario, zgadzam sie z toba odnosnie przewagi akurat tego modelu, jedynie forma w jaka zamieniasz swoje mysli mi sie nie podoba. zluzuj troche ;).

mastacha, jestes pewny ze chcesz nadal miec ta wladze (odowiedzialnosc) w rekach ? ;P

Do odwaznych swiat nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj właśnie spodkały się dwa podejścia do laptopa:

 

1. Jak najlepszy konfig

 

2. Jak najlepsze "opakowanie"

 

A prawda jest taka, że na czyś oszczędzać trzeba, więc jeżeli dwa laptopy o odobnej cenie mają nny konfig, to jes prawie pewne, że te lepiej wyposarzony będzie gorzej opakowany

 

Ja postawiłem na wariant 2 - z tych gb i ghz i tak bym nie korzystał i postawiłem na wygodę obsługi i ergonomię

 

A jeżeli komuś zależy na ghz i mb to niech nie ogląda modeli tylko patrzy w tabelki i wybierze wtedy najlepsze wyjcie dla siebie :)

 

 

IHMO złotego środka nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty megax zamiast drwic sobie, to pomysl przez chwile, ze testujac laptopy przyjmujesz sobie jakies zasady oceniania i kryteria. Tak robi wiekszosc portali testujacych . Jezeli moge ocenic wykonanie VAIO na 5 w skali od 1-5 to napewno nie dam Acerowi tej samej oceny, bo sprawiedliwie rzec biorac mu sie nie nalezy. Cena tutaj nie ma nic do rzeczy. Dlatego smieszy mnie to "idealne spasowanie"

Najpierw napisales o porownaniu z VAIO a nie o skali. Nie wiem jak masz przyjeta skale ale jezeli jest ogolna no to wtedy VAIO ma 5 a reszta ponizej max. 4 ?? I mysle ze cena ma do rzeczy i to duzo, a nawet najwiecej. Z jakiej racji Acer mialby byc lepiej spasowany/wykonany od VAIO?... Jest duuuuuzo tanszy, bebechy ma konkretne (nie mowie teraz konkretnie o swoim) wiec byloby dziwnie jakby byl jeszcze z materialow o podobnej jakosci do VAIO zlozony. Chlopaki musza na czyms oszczedzic, bo na pewno nie beda dokladac ze swoich. A ja napisze przykladowo ze "porownaj Acera 5024 do najtanszego VAIO i konfig tego VAIO do piet nie dorasta Acerowi."(Celek vs. Turion; X700 vs. Intel Media 900) I co, nieprawda ?? To porownanie jest tak samo nie na miejscu jak to Twoje bo to sa zupelnie inne klasy sprzetu. Porownywac mozna by, jezeli juz, lapki o tych samych konfigach (to wtedy Acer dostaje w plecy).

 

P.S to ja sie smieje z "idealnego spasowania" bo to Ty napisales :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj właśnie spodkały się dwa podejścia do laptopa:

 

1. Jak najlepszy konfig

 

2. Jak najlepsze "opakowanie"

 

A prawda jest taka, że na czyś oszczędzać trzeba, więc jeżeli dwa laptopy o odobnej cenie mają nny konfig, to jes prawie pewne, że te lepiej wyposarzony będzie gorzej opakowany

 

Ja postawiłem na wariant 2 - z tych gb i ghz i tak bym nie korzystał i postawiłem na wygodę obsługi i ergonomię

 

A jeżeli komuś zależy na ghz i mb to niech nie ogląda modeli tylko patrzy w tabelki i wybierze wtedy najlepsze wyjcie dla siebie :)

IHMO złotego środka nie ma...

Ja nie sprzeczalbym sie gdyby kolega szukal maszyny biurowej czy progrmaistycznej. Tylko jasno stoi, ze to ma byc wmiare wydajna kontrukcja, wkoncu wymienione gierki raczej oczekuja sporej mocy po laptopie, w tym wzgledzie licza sie wlasnie ghz i gb. Nie mowiac ze ciezko podciagnac Aristo pod ta kategorie najlepszego opakowania, szczegolnie z argumentacja liemro ze swietnie sie spisze jako owa maszyna biurowa w excelu itp o czym nie bylo mowy w kryteriach przedstawionych przez kolege :D wiekszosc wypowiedzi limerro kupy sie nie trzyma ze nie wspomne teamtu tego watku, to do VAIO chce porownywac to do jakis macbookow :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj sobie oczy megax:

Bawisz sie w support króla mario ?

Tak sie sklada ze to opinia oparta o fakty, wkurzaja mnie bajdurzenia kogos kto nawet nie ma acera, a ja tak sklada mam dwa, o ktorych moge powiedziec ze nie mam nic do zarzucenia co ich wykonania. Morze materialy nie sa takie dobre ale zlozno je nie z gorsza precyzja. jak te z ktorych robia VAIO ani nie kosztowaly mnie tyle. Tak sie sklada ze w robocie mialem kontakt z dziesiatkami laptopw od compag przez hp do della i sie dosyc ich naogladalem, tak jak i innych gdy sie zastnawialem nad zakupem swojego. To juz jest jakis konkret. Ale czego oczekiwac po kims takim jak ty, kto nawet nie umie sprostac w zwyklej dyskusji i wymianie argumentow i jesli widziales nawet jakiego acera(w co watpie) nie mozna na tej podstawie jechac calej marki bo to jest dziecinne i niepowazne.

 

mam zaswiadczenie o dyslekcji :P

 

Koelga Prenrzyka nie wymienil acera 3023 ale jednoczesnie wspomnial ze kupuje laptopa m.inymi by pograc od czasu do czasu, jako ze kryteria nie skreslaja tego modelu nie wiem o co ci chodzi. Pozatym jesli twierdzisz ze mozna pograc w COD 2 albo NFS MW na max detalch na x600 to jest takim ignorantem ze szkoda gadac, chyba ze mowisz o rozdzielczosci 800x600, ale to juz chyba wyjansilismy ze takie rozdzielczosci maja pewne wady. Skoro mozna w lawtwy sposob wyeliminowac warto napomknac o tym, szczegolnie ze kolega Prenrzyka nie orientuje sie tak dobrze w temacie i warto go bylo uswiadomoci co do warunkow pracy matryc lcd a w szczegolnosci grania na nich. Zwlaszcze ze moze tanim kosztem albo wrecz oszczedzajac uprzyjemnic ten aspekt urzytkowania laptopa ktory wymienil.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahaha :D ale nie bardzo lapie co ma ten cytat mario o jego lapkach do tego co napisalem ??

 

Juz Ci mowilem - nie masz pojecia o tym na jakiej podstawie wydaje opinie o Acerze i nie musze sie tlumaczyc ludziom Twojego pokroju :)

buhaha po raz 2. :D to jak Ty chcesz prowadzic dyskusje jak ktos nie zna podstaw, na ktorych sie opierasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhaha po raz 2. :D to jak Ty chcesz prowadzic dyskusje jak ktos nie zna podstaw, na ktorych sie opierasz ??

Jak juz zauwazylem kolega limeroo ma klopty z argumentacja, moze nawet nie wie co to jest dyskusja. Co bardziej prawdopodobne ma trusdnosci z wymysleniem jakiegos. Nie zauwazylem rzadnego sensownego, ze nie wspomne o jakimkolwiek bezsensownym :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co znowu sie zrecie ?

Limmerro ma w 80% racje niestety. Jezeli ten Aristo ma np matryce w technologi VA (niekoniecznie Glare bo to o niczym nie przesadza) a przy tych rozdzialkach to mozliwe to faktycznie sprzet dobry (zalezy jak reszta poskladana). Co do Sony - fakt matryce maja jedne z lepszych (byc moze najlepsze chociac dla mnie Quismo to jest to jezeli chodzi o ekran), ale reszta bez przesady (zeby nie bylo pracowalem na takim krotko bo krotko ale zawsze), dla mnie wyznacznikiem akurat jakosci jest IBM (niestety robia prawie same notki firmowe wiec matryce kazdy wie jakie) - nie mowie o wygladzie bo ten maja toporny :) , natomiast Soniaczki w USA maja takie sobie opinie pod wzgledem niezawodnosci i wykonania (sprawdzone) - u nich jak lapek to albo dell, ibm/lenovo, toshiba - nie mowiac o makowkach (rewelka).

Tyle - i wyluzujcie dzieci troche ;)

 

PS prawde mowiac sam zaluje troche mojego Acerka bo cena Toshiby M40 spadla ale niestety mialem sytuacje ze moglem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tylko acera i tyle.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie posty i jest mi w pewnym sensie przykro.Wiem,że za mnie nikt nie wybierze laptopa tym bardziej,że to ja bedę płacil i użytkował.Ale dwie strony kłótni o wyższości Acera semprona nad innymi nic mi nie daje a służy ? -właściwie nawet nie wiem do czego.Na pewno nie pomaga mi w podjęciu decyzji.

Do prawdziwego grania mam w domu koputer stacjonarny.

Laptop służyłby mi do prac biurowych - word, office,excel.Od czasu do czasu obróbka zdjęć foto.poniewaz często wyjeżdżam to w podróży i na miejscu po pracy chciałbym mieć możliwośc pograć i obejrzeć film.dlatego szukam czegoś z własną grafiką.

chodzilo mi głównie o opinie jak się sprawują na codzień,ich głośność, długość pracy na baterii,jakość klawiatury i touchpada.Tego nie da się sprawdzić w sklepie.

HP rozczarowuje mnie matrycą.Widziałem go i panorama mi nie odpowiada.A nie wydam 4 tys. aby po pół roku stwierdzić,że mam racje i na tym nie da się pracować.

Można oczywiście stwierdzić że wszystko co nie jest Dell lub IBM i kosztuje 7 tys. nie sprosta moim wymaganiom.

Ale nie o to pytałem.

Dziękuję za wszelkie sugestie i oczekuje na kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie posty i jest mi w pewnym sensie przykro.Wiem,że za mnie nikt nie wybierze laptopa tym bardziej,że to ja bedę płacil i użytkował.Ale dwie strony kłótni o wyższości Acera semprona nad innymi nic mi nie daje a służy ? -właściwie nawet nie wiem do czego.Na pewno nie pomaga mi w podjęciu decyzji.

Do prawdziwego grania mam w domu koputer stacjonarny.

Laptop służyłby mi do prac biurowych - word, office,excel.Od czasu do czasu obróbka zdjęć foto.poniewaz często wyjeżdżam to w podróży i na miejscu po pracy chciałbym mieć możliwośc pograć i obejrzeć film.dlatego szukam czegoś z własną grafiką.

chodzilo mi głównie o opinie jak się sprawują na codzień,ich głośność, długość pracy na baterii,jakość klawiatury i touchpada.Tego nie da się sprawdzić w sklepie.

HP rozczarowuje mnie matrycą.Widziałem go i panorama mi nie odpowiada.A nie wydam 4 tys. aby po pół roku stwierdzić,że mam racje i na tym nie da się pracować.

Można oczywiście stwierdzić że wszystko co nie jest Dell lub IBM i kosztuje 7 tys. nie sprosta moim wymaganiom.

Ale nie o to pytałem.

Dziękuję za wszelkie sugestie i oczekuje na kolejne.

Sprawdz tego Aristo organoleptycznie - czy nie za male beda na takiej matrycy czcionki i elementy widows itp - w robocie mamy dzialowego della z taka matryca, jest bardoz dobra (techologia VA dobre katy kolory itp, obraz zyletka) tylko jak dla mie jednak troszke za male elementy. Co do wykonania Aristo - niestety nie moge nic powiedziec. Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys zluzowal z karta graficzna wzamian za inne parametry jak wysoka jakosc wykonania, dobra matryca, dlugi czas pracy na aku oraz cisza to Dell Inspiron 6000 bylby ciekawa propozycja - matryca panoramiczna, ale za to o duzej rozdzielczosci:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=83712230

 

Tutaj podobny model Della, tyle ze z grafika Radeon X300 Mobility - wydajnosc na poziomie GF6200 Go. Tutaj juz mozna sobie pograc conieco.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=85020119

wlasnie to samo mialem ..... :) - sprzet naprawde f_pyte wytrzymaly Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tego HPka i to jego bym właśnie polecił, ale prawda jest taka, że obecnie Aristo nie jest już też takie najgorsze, jak pisze marioking. Śmiem nawet twierdzić, że jakością spokojnie dogania Acera. Mówię o obecnych modelach, bo niestety wcześniejszymi niezbyt udanymi produktami firma ta wyrobiła sobie opinię z której do dziś nie może się "wygrzebać". Tak więc zestaw Aristo+gwarancja 3 lata (całkiem niedroga!) to też niezły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...