Skocz do zawartości
dash

O Co Chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

siemka sluchajcie mam problem, po wylaczeniu i wlaczeniu zasilania z listwy nie chce mi sie uruchomic komp, tzn zasilanie w kompie jest bo pala sie diody i wiatrak na procku chodzi ale dalej nic nie idzie czarny ekran ( zeby go znowu wlaczyc musze wyjac baterie poczekac pare min i wlazyc ja i wtedy wstaje) i nie wiem czego to jest wina. Nie wylaczajac zasilania z listwy komp mi sie uruchamia normalnie. Moze to przez zasilke chociaz od momentu wymiany czesci w kompie chodzil normalnie przez 3 tyg.

Moj komp:

athlon 64 Venice 3200+@2.4ghz

Geforce 6150 GA-K8N51PVMT-9 Gigabyte

512 DDR

40GB

DVD-rom

DVDrw

no i zasilacz 300W.

Myslalem ze to wina procka bo go krecilem, wiec zmienilem w biosie wszytsko na default ale okazalo sie ze to nie to.

Moze Wy cos wiecie.

Dzieki

PS. mam nadzieje ze napisalem w dobrym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można zrobić na tym forum takiego czegoś dla nowych użytkowników, że wyskakuje im komunikat na całą stronę o treści "Jeśli masz dupny zasilacz nie wiadomo jakiej firmy, przez który najprawdopodibniej komp ci się nie włącza / wiesza się / resetuje, to na 90% jest to jego wina, więc nie zawracaj głowy innym użytkownikom".

Bo pisanie o zasilaczu w każdym nowym temacie o jakimś problemie staje się trochę nurzące.

 

Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić, czy jakieś kondensatory na płycie nie są wypukłe, ale skoro komputer nie chce się w ogóle właczyć, to chyba wina zasilacza.

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na baterie ktora jest wyczerpana .Skoro wyjmujesz baterie to resetujesz ustawienia w biosie i potem odpala.Wiec wyjmij i kup nowa baterie -problem sie nie pojawi ponownie przy odlaczeniu komputera z listwy i ponownym zalaczeniu zobaczysz ekran startowy.

 

p.s

odpowiedz czy mialem racje:) a zasilacz mozesz w przyszlosci wymienic na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na baterie ktora jest wyczerpana .Skoro wyjmujesz baterie to resetujesz ustawienia w biosie i potem odpala.Wiec wyjmij i kup nowa baterie -problem sie nie pojawi ponownie przy odlaczeniu komputera z listwy i ponownym zalaczeniu zobaczysz ekran startowy.

 

p.s

odpowiedz czy mialem racje:) a zasilacz mozesz w przyszlosci wymienic na mocniejszy.

spoko sprawdze kupie baterie po niedzieli i dam znac dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kolejnemu panu pogratulujmy odpalenia socketa 939 na codegenie 300W. Nie odpalaj nawet kompa <_< Zmień go na coś firmowego co ma 350 i więcej wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem na bliźniaczej GA-K8N51GMF-9.

Zasilacz mam firmowy ModeCOM 350 WATT.

Niestety ten typ płyt tak ma :( Jedyna rada to nie odłączać od prądu.

Co ciekawe mam dwa takie komputery i na obu po około 2 tygodniach się to zaczęło (na początku wszystko było ok).

 

Serwis on-line Gigabyte radzi aby odesłać płytę na naprawę gwarancyjną. Jedną odesłałem ale po powrocie (oddali mi tą samą płytę z tymi samymi nr seryjnymi) znowu po 2 tygodniach się to dzieje.

 

Na kilku zasilaczach ten problem występował. Reasumując trzeba mieć super zasilacz to wtedy problemu nie ma albo trafić na wersję płyty pozbawioną tego błędu (podobno nie wszystkie mają ten błąd).

 

Nie odłączaj kompa od prądu (listwą) a nie będziesz miał tego problemu. Po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnemu panu pogratulujmy odpalenia socketa 939 na codegenie 300W. Nie odpalaj nawet kompa <_< Zmień go na coś firmowego co ma 350 i więcej wat.

Wcale to niemusi byc wina tego zasilacza umnie niewstawaly dwie plyty Gigabyte k8nsc na zasilaczu Antec TP 430 a inne pracowaly poprawnie (abit,usus.asrock).To cos ostatnio Gigabyte cos miesza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...