Skocz do zawartości
babun69

Problem-athlon 2500+ Pracuje Na 1166mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z płyta głowną Abit NF7-S2G i procesorem Athlon 2500+.

W Biosie pokazuje czest. 1166MHz.Czyli wychodzi na to że mnożnik jest 7x.Oczywiście FSB ustawione jest na 166.W Biosie nie ma możliwości zmiany możnika . Czy to może być spowodowane uszkodzeniem płyty głównej albo procesora?Kiedyś wszystko było ok czyli 166x11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedys zdejmowales wentylatora? podobno uszkodziles jądro albo za duzo srebnej pasty dales (srebno przewodzi prad i wlasnie ktorys mostków namalowales, sprawdz czy jest ukruszone jadro), jakie masz ustawienie procesora w biosie? jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co przychodzi do głowy,to że skopało się jądro/mostki.

 

Powiedz - na początku miałeś dobrze a po pewnym czasie się 'zepsuło' tak? Czy od standartu jet źle ?

 

No i czy przy bootowaniu masz 1166, czy w Windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jądro i nie jest wykruszone.Wyczyscilem to co mogło byc zasmarowane pastą, ale nie pomogło.Niestety w tym Abicie mnożnika nie mogę zmienic.Chyba pozostało mi podstawić inny procek, ale narazie nie mam takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem procek do płyty głównej w pracy( Asrock K7S8X).

Za pierwszym razem wykrył sie normalnie 1833 Mhz, jak wyłaczylem kompa i włączylem ponownie było juz 1166 Mhz po czym w biosie Crtl+Alt+Del i po restarcie znow pokazał 1833.

Czyli walnięty procesor...W instrukcji Asrocka K7S8X jest możliowość ustawienia mnożnika zworkami.Niestety zworek nie było a nie miałem przy sobie az 5 sztuk.

 

W związku z tym mam pytanie czy warto szukac zworki i jeszcze raz bawic sie w podmiane czy procesor jest uszkodzony na tyle ze nie da sie moznika zablokowac na 11x ? Gdyby sie dalo to warto pobawić sie jeszcze raz w zamiane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...