Skocz do zawartości
marwin26

Pomocy Moze Ram

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem tu nowy i szukam pomocy w sptawie mojego kompa

sprawa dotyczy zwieszania sie systemu bez zadnego powodu i przy kazdej nadazajacej sie okazji a zaczelo sie od czasu dolozenia RAM-u, kosci sa tejsamej firmy jedna 256(266MHz) a druga 512(200MHz), sys WinXP Home, CPU P4 2,4GHz, Readeon9200SE, plyta glowna VIA VT8754 Apollo P4X400, zasilacz 350W.

Pomocy czy to od RAM-u :mur:

Edytowane przez marwin26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdz czy to od ramu, wyjmij go, zobacz czy wszystko bedzie ok, jak nie bedzie sie wieszal, moze sprobuj w inny slot te kosc wlozyc, a no i zobacz te kosc co dokladales czy bez tej 2giej bedzie dzialac ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pamiętaj że te szybsze pamięci powinny pracować pod dyktando tych wolniejszych, czyli innymi słowy powinny mieć FSB takie, jakie jest domyślne dla tych wolniejszych pamięci, a nie odwrotnie, być może to jest u ciebie problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skanowalem ram i wyskakoja blad a wyglada on tak

moze ktos wie co on oznacza

A czy zrobiłeś tak jak napisał wrog?

1. Włóż każdą kostę z osobna i przetestuj memtestem lub goldmemem. Jeśli jedna z nich się wysypie to wszystko jasne.

2. Jeśli będzie wszystko OK to odkręc taktowanie pamięci i przetestuj je razem. Gdy wyskoczy błąd powtórz pkt. 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci osobno dzialaja a co do taktowania to niemoge w biosie tego znalezc

pomocy

 

acha cos mi zapycha ram a menadzer pokazuje ze wszystko jest ok, a aida znowu 100% wykozystania

 

tylko nie proponojcie mi formata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Z ramami to najwiecej problemow. Niby ciach, wsadzasz i powinno byc git a tu lipa ;]

 

Sam mam dziwny przyadek u mnei w kompie. 2x256 i 1x512 nie chcialo chodzic, bledy wywalalo, a kazda kosc z osobna juz ok.

Na 2x512 jest ok.

 

Polecam kupic 2 kosci po 333 lub 400 mhz tej samej firmy i bedzie smigac. A tak to nie ma nigdy pewnosci.

 

poprzestawiaj w rozne sloty pamieci jeszcze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...