Skocz do zawartości
marnal81

Problem Z Ram 256 (333) + 512 (400)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem dołożyć 512 pamieci ram. Do tej pory miałem DDRAM 256 MB 333 Elixir. Dołożyłem 512 MB PC400 Elixir OEM (montowane w serwisie, wraz z nową karta graf GF6600 GE). Komp zachowuje się jakby miał 128 mb ramu, czasem przy starcie Windowsa pokazuje sie czarny ekran i nic, wszystko chodzi w zwolnionym tempie, o grach już nie wspomne:/

Mój komp:

Płyta Gigabyte GA-7VA

Zasilacz - Mode Com Feel 350W

Pamięci - tak jak wyżej

 

Jutro ide do serwisu ale chciałbym się dowiedzieć jaka tego może byc przyczyna, zeby mnie nie zbujali:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po telefonie do serwisu, jestem zaniepokojony. Facet powiedział mi, że również zauważył pzypadłosc ze zwalnianiem i zawieszaniem kompa. Dodam tylko ze oprócz dodania RAMu zmieniłem grafe z GF4 na GF6600 GE i zasilacz z 300W na 350W. W sobote jak go odebrałem, było w miare ok, chodził stabilnie. W niedziele rano nie chciał się włączyć w ogóle (czarny ekran z kursorem), sformatowałem dyski, dałem nowy system, i nadal zwiechy. On wtedy pozmieniał coś w msconfig, ale to w sumie na dłuższą mete nic nie dało. Powiedział mi ze przyczyny mogą być różne, albo przegrzewanie procka (sprawdzałem - nie przekracza 38 stopni, chociaż dziwna przypadłosć - przy uruchamianiu gg czy IE mam uzycie procesora 100%, i skacze mi co chwila z 15 % na 45%, spowrotem itp). Inna przyczyna to umieranie procka - ale kurcze, zanim nie wsadzili tego sprzętu nowego to wszystko chodziło ok bez najmniejszych problemów. Mam płyte Gigabyte GA-7VA. Nie wiem teraz co robić:/ prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po telefonie do serwisu, jestem zaniepokojony. Facet powiedział mi, że również zauważył pzypadłosc ze zwalnianiem i zawieszaniem kompa. Dodam tylko ze oprócz dodania RAMu zmieniłem grafe z GF4 na GF6600 GE i zasilacz z 300W na 350W. W sobote jak go odebrałem, było w miare ok, chodził stabilnie. W niedziele rano nie chciał się włączyć w ogóle (czarny ekran z kursorem), sformatowałem dyski, dałem nowy system, i nadal zwiechy. On wtedy pozmieniał coś w msconfig, ale to w sumie na dłuższą mete nic nie dało. Powiedział mi ze przyczyny mogą być różne, albo przegrzewanie procka (sprawdzałem - nie przekracza 38 stopni, chociaż dziwna przypadłosć - przy uruchamianiu gg czy IE mam uzycie procesora 100%, i skacze mi co chwila z 15 % na 45%, spowrotem itp). Inna przyczyna to umieranie procka - ale kurcze, zanim nie wsadzili tego sprzętu nowego to wszystko chodziło ok bez najmniejszych problemów. Mam płyte Gigabyte GA-7VA. Nie wiem teraz co robić:/ prosze o pomoc.

moze ten zasilacz to jakis padak, jaka firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w sobote mi tego kompa oddali, wszystko było w miare ok, gry chodziły płynnie, w 3DMarku03 wyszło mi nawet ponad 7400 pkt, więc było ok. A w niedziele rano klapa. Komp postał 12 godz bez ruchu w nocy, i rano sie odpalić nie chciał. Ja zainstalowałem everesta, może podam wszystko na temat kompa.

 

Płyta główna: Gigabyte GA-7VA

Procek: AMD Athlon XP 1800+, 1533 MHz Thoroughbred-B, Napięcie rdzenia 1.50 - 1.65

Pamieć: 1X256MB Nyana DDR SDRAM PC2700 (166MHz), taktowanie 166MHZ 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS) (włożone w slot2)

taktowanie2 133MHz 2.0-3-3-6

1X512 MB No name, DDR SDRAM, PC3200 (200MHz), taktowanie 200MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS).

Karta graf: Galaxy Geforce 6600 GE Ultimate DDR3, pamięci 1,6 ns, 128 ram AGPx8

I ten zasilacz: Modecom Feel 350W.

 

I nie wiem co mu dolega, wciąż użycie procesora podczas zwyczajnych czynności skacze od 25 % do 100%, komp ma zwisy, myśli 5 minut zanim coś wykona, mimo ze HD nie pracuje. Jaka może byc tego przyczyna?

 

Edit: formatowałem dysk C, a moze to jednak jakiś wirus?

Edytowane przez marnal81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...