Skocz do zawartości
wnuk

Przyszłość I 64 Bity

Rekomendowane odpowiedzi

Bynajmiej pytanie jak w temacie, czy jest sens na dzień dzisiejszy inwestować w laptopy z technologią, powiedzmy 64 bitową. Jeżeli owa potrzeba zaś istnieje to dla jakich użytkowników. Pytaniem pozostaje również czas jaki taki laptop nadawał by się do prac typu pisanie tekstów, programowania ect. (na dobrą sprawę grafika więc nie liczy się wogle, a na dzień dzisiejszy tego typu potrzeby zaspokaja każdy nowosprzedawany laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bity sa trudne do okielznania przez programistow, nie kwapia sie do tego zeby platforme 64bitowa wykozystac a procesory juz sa na rynku ho ho i jeszcze dluzej. Watpie zeby nastepna generacja miala jaka kolwiek popularnosc. Dobitnie o tym swiadczy oswiadczenie intela ktory stwierdza ze nie produkuje procesorow 64 bitowych bo po prostu nie ma zapotrzebowania na rynku na takie procesory.

Aktualnie niezly bum przezwaja procesory Dual Core. I to jest istotna innowacja ktora juz znalazla odzwieciedlenie w grach i aplikacjach. Co wazne - nie wymaga duzego wysilku programistow a daje dosc znaczny przyrost wydajnosci jesli programisci sie postaraja to wykozystac - a wykozystuja.

Tak jak kiedys pisalem procesory 64 bitowe przerosly troche mozliwosci programistow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta niedawno w jakims CHIP robili testy prcesorow 64bitowych w starych i nowych x64 bitowych systemach. Uznalem je raczej za rozczarowujace, nawet nowe systemy w wiekszosci nic nie zmieniaja. Wykonywali rozne takie same benchmarki pod 32 i 64bitowymi systeami i praktycznie nie bylo roznicy, wiec jesli nawet benchmarki nie sa w stanie wychwycic potencjalu po takim czasie od wejscia na rynek tych procesorow a to zawsze byla pierwsza linia po ktorej mozna bylo poznac/potestowac jakies inowacje nim reszta rynku konsumenckiego do nich dorosla to jest tragicznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmiej pytanie jak w temacie, czy jest sens na dzień dzisiejszy inwestować w laptopy z technologią, powiedzmy 64 bitową. Jeżeli owa potrzeba zaś istnieje to dla jakich użytkowników.

Zaawansowani graficy 3D, matematycy oraz inżynierowie potrzebujący dużej precyzji obliczeń.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie moje wątpliwości nie były bezpodstawne (skoro intel ogłasza taki komunikat to raczej będzie spokój), co do programistów to raczej ciężki żywot mieliby, a może raczej mają tu panowie kożystający assemblera (w tym odp. za tworzenie kompilatorów i optymalizację), bo tak na dobrą sprawę to w psianiu kodu chociażby w czystym C++ (bez wstawek) różnicy za wielkiej z tego co wyczytałem nie ma, a zastosowane skróty niezbyt przyspieszają całość operacji. Całość ma jedynie sens z matematycznego punktu widzenia 2 do 32 to nie 2 do 64 wiec można dokładniej przedstawić liczby przekraczające zakres 2^32 (pomijając kwestję tego iż najczęsciej używa się jeszcze jedengo bitu do określenia znaku liczby). Czyli jak ktoś napisał głównie zyskaliby matematycy i ew. niektórzy inżynierowie. Ale kto wie co markieting zrobi z rynkiem.

Edytowane przez wnuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...