Skocz do zawartości
Curly18

Uszkodziłem Mój Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

cze,wczesniej mój procesor Athlon XP 2200+ na rdzeniu Thorton był modowany na bartona (odblokowałem dodatkowe 256kb cache) i działał stablitnie az do wczoraj kiedy postanowiłem odblokować mnoznik za pomoca lakieru na L5 i postanowiłem przerobić na mobile i gdzieś czytałem na tym forumie i postanowiłem połaczyc drugi mostek po prawej i przez przypadek połaczyłem dwa mostki i lutowałem lakieru (electon).włozyłem do kompa (opis na moim podpisie) i działał ale tylko przez 30s i sama wyłaczył, drugi raz wlaczyłem i wszedłem do biosa i wyłaczył sie i poraz trzeci raz juz nie właczył (włacza ale tylko 2 sekundy na zawsze). i wyczysciłem cały procesor spirytusem (jądro tez, mostki odblokowujace L2) i juz nie działał. i jest jakas szansa na naprawianie mostki (pozdrapałem az na wylot) te mostki musza byc zwarte a ja nie wiem jak to zrobic;/. help !! dzięki z góry.

 

p.s. juz nie długo sprzedaje na allegro uszkodzony poniewaz komp mi jest potrzebny dla mojego mamy;/

p.s.2 jak ktos jest zainteresowany kupnem to moge zamienic na tani sprawny duron (byle jakis).

p.s.3 procesor był zamontowany pokładka (chroni przez ukruszeniem procesora) i pracował z pasta Arctic Ceramique (AC)

p.s.4 był podkrecany i stablitnie do 2420mhz (rekord 2510mhz)

 

 

dodaje foto w wysokiej jakosci:

1. http://dominik19.neostrada.pl/cpu1.jpg

2. http://dominik19.neostrada.pl/cpu2.jpg

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zes przekombinowal

 

zanuzales go calego w sprycie np.

niech sobie tak polezy pare h

 

potem pod bierzaca woda szczoteczka od zebow+szampon pasta do zebow(zelowa) >> go umyj pozadnie

 

moze cos mu sie odwidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wyraznie widac na drugim zdjeciu, ze sie sfajczyl w miejscu gdzie po drugiej stronie jest rdzen. Ja sie w ogole zastanawiam czy stosowanie dwoch modow na raz jest rozsadne, z Thortona zrobic mobilnego Bartona... jeszcze o tym nie slyszalem, chyba ze sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo miałem a 2400+ TB ale chodzil potem na 100*15 (o ile sie nie mylę) no ale mój padł po ostrym o/c bo nie miałem dobrego chłodzenia a do tego 2.2V :lol2: sprzedaem go kumplowi i chodzi na serverku :D

 

przykro mi :sad:

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...