Skocz do zawartości
Pietrekth7

Co Jest Nie Tak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.

Jak uruchamiam kompa podczas ładowania gdy idzie pasek windowsa ( pasek sie zatrzymuje po czasie 10 sekund pasek znowu idzie ale dysk twardy nie pracuje lampka czerwona sie nie pali tylko miga raz na 6 sekund a system sie nie wgrywa a dysk jest ok ???? ) :-|

Robilem wszystko :mur: : w kompie jest wszystko poprawnie podlonczone , sterowniki sa ok do plytki glównej GA-K8NF-9 GIGABYTE stery sa nForce4 6.70 do grafiki gigabyte GF 6600GT stery 82.65 , dysk twardy jest ok 160 barakuda wydanie 9 SATA , pamieci PDP patryiot 2x512 dual sa ok , bios F9 i nadal sie zawiesza ale nie caly czas od czasu do czasu jest zawiecha . W czym tkwi proble ?????. Po formacie system uruchamia sie szybko wrecz bardzo szybko a pozniej cos jest nie tak. Sterowniki sa ok i to nie jest ich wina na pewno chyba ze od plytki glownej ??? 6.70 ??? ale juz instalowalem inne i to samo a te sa najnowsze do tej plytki.

Windows mam z sp.2 .

Co o tym myslicie ja juz nie wiem co jest nie tak ???? <_<

Dziekuje za odpisanie na moj problemik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zmianie sterownikow nic si enie zmienia. Sterowniki napewno to nie sa wiec co . Czy moze byc to plytka glowna ??? czy sa jakies programiki zeby to sprawdzic ??? . Ja juz mam dosc :mur: tych kompow zawsze jak nowe to cos jest nie tak :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... tu się z tobą zgodze: NOWE SZYBCIEJ SIĘ PSUJE!!! ;) ;

A tak na poważnie. Spróbuj w biosie dać: BIOS DEFAULTS, SETUP DEFAULTS, SAVE FAIL SETTINGS... lub opcje podobne -_-'. Najlepiej zacznij od SAFE FAIL, czyli "trybu awaryjnego". Kumpel miał podobną sytuacje, tyle, że mu windows zwieszał się po starcie explorera. Przywrócenie ustawień fabrycznych biosu pomogło :) , a też próbowałem wcześniej wszelkich możliwych sposobów. Życze powodzenia.

 

Psst.. Pssttt....ostatecznością może się okazać aktualizacja biosu płyty głównej...

Edytowane przez LDM m.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem kompa z serwisu sklepowego i wymienili mi pamieci na nowe lecz takie same :wink: u nich sie nic nie wieszalo zobaczymy czy u mnie sie bedzie wieszac ??? a biosik mam F10 a byl F6 . Jesli wymiana pamieci nie pomoze to zrobie jak napisales mi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zrobić, tak, jak napisałem ci wcześniej!? Jeśli nie to spróbuj... Daj najpierw SAFE FAIL DEFAULTS (opcja może mieć nieco inna nazwe) i jeśli komp zastartuje normalnie, wlączaj po kolei poszczególne funkcje w biosie. W ten sposób możesz odnaleźć ew. wadliwe urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem sie rozwiazal :)

 

 

 

Przyczyna tych wszystkich problemow byla nastepujaca : partycje D E F byly na fat32 a powinny byc na NTFS , po zmianie na NTFS jest wszystko ok i smiga az milo dzieki za odpowiedzi na moje pytania narazka.............................................. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...