Skocz do zawartości
matroks

Normalizacja Basu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję jakiegoś programu, w którym mógłbym wyrównać poziom basu utworów. Chodzi o to, że jak słucham nagranych mp3 w samochodzie, niektóre mają bardzo silny bas, inne za słaby i wypadałoby często używać korektora.

 

Ogólnie z noramlizacją nie ma problemów pełno programików to umożliwia, ale ja chcę mieć możliwość ustawienia częstotliwości, które mógłbym znormalizować. Powiedzmy 0-500Hz.

 

Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony soundforge ma możliwość wsadowego przetwarzania plików muzycznych.. ustalasz sobie co i jak ma być robione i wsadowo każdy plik poddaje Ci takiej obróbce...

gorzej z zapisem .. bo po obróbce tzreba mp3 skonwertować spowrotem do mp3.. a z tego wychodzi zazwyczaj kaszanka już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem soundforge i "rozglądnąłem" się po nim, ale nie wiem jak to zrobić.

 

Wsadowe przetworzenie plików na pewno mi się przyda. Natomiast jak zrobić tą normalizację częstotliwości < 500Hz? Czy ktoś ma pomysł?

 

Bo opcja equalizera nie wchodzi w grę, ponieważ tam się ustawia ile dB zmniejszyć/zwiększyć w stosunku do aktualnego poziomu głośności, a ja potrzebuję zrównać bas 100 piosenek, żeby był na porównywalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...