Skocz do zawartości
jacap

Radeon Xpress 200m I Rzeczywista Wydajność W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po sieci krążą różne opinie na temat karty Radeon Xpress 200M. Aby rozjaśnić troche sprawe postanowiłem założyć ten temat.

Jeżeli posiadacie tą kartę w laptopie to napiszcie jak się sprawuje w grach(np. San Andreas,Fifa 2006,Call of Duty). Nie podawajcie

wyników 3dMark tylko wasze odczucia z grania. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po sieci krążą różne opinie na temat karty Radeon Xpress 200M. Aby rozjaśnić troche sprawe postanowiłem założyć ten temat.

Jeżeli posiadacie tą kartę w laptopie to napiszcie jak się sprawuje w grach(np. San Andreas,Fifa 2006,Call of Duty). Nie podawajcie

wyników 3dMark tylko wasze odczucia z grania. Dzięki i pozdrawiam.

Zadnej z tych gier nie instalowałem (hp nx6125) na razie pogrywałem w starsze gierki i u mnie call of duty chodził na full detalach w 1024x768 i nie było problemów. Tak samo Conflict Desert Storm II-tez takie same ustawienia -żadnych problemów.Ogolnie do starszych gierek lapek i karta w sam raz.

 

Jezeli mozna to prosiłbym o podanie jak jest taktowane GPU w waszych lapkach-300mhz czy 350??

Edytowane przez xsawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILENT HILL 4, NFS U2 chodza duzo lepiej niz na intelu 910GML Express przetestowałem oba układy graficzne i bez wachania stwierdzam ze ATi jest bardzie wydajnym układem graficznym lap Toshiba Satellite L25(ATi) i HP nx6110 (intel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w GTA:SA ani w HL2 nie gralem, ale jestem przekonany ze bedziesz zadowolony z gier. Ja na full detalach w quake3 gram jak w bajce:). Kupujac laptopa sprawdz czy jest to karta shared czy dedicated. Ja kupilem toshibe z shared, na nastepny dzien oddalem bo to gowno i wzialem HP z dedicated i chodzi naprawde wysmienicie. Nie narzekam ani troche na kompa, moze dlatego ze wszystkie gry jakie instalowalem chodza lepiej niz sie spodziwialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w GTA:SA ani w HL2 nie gralem, ale jestem przekonany ze bedziesz zadowolony z gier. Ja na full detalach w quake3 gram jak w bajce:). Kupujac laptopa sprawdz czy jest to karta shared czy . Ja kupilem toshibe z shared, na nastepny dzien oddalem bo to gowno i wzialem HP z dedicated i chodzi naprawde wysmienicie. Nie narzekam ani troche na kompa, moze dlatego ze wszystkie gry jakie instalowalem chodza lepiej niz sie spodziwialem.

masz pelne 128Mb dedicated ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Toshibę L20 183 z kartą ATI Xpress 200 i 128MB pamięci dzielonej . Opowiadał że zainstalował Quake 4 i po paru minutach zmazał bo nie dało się w to grać nawet na najgorszych ustawieniach . Ale np. w GTA San Andreas dało się grać nawet w 800x600x32 w Medium detalach ( bez antyaliasingu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zanabylem Asusa A6R z 128MB przypisanym na stale z RAM. No i generalnie [gluteus maximus]. Odpalilem Richard Burns Rally i cielo nawet przy 640x480 ale co dziwne ma wrazenie ze wynika to bardziej z pracy k.dzwiekowej. Potem odpalilem Colina 2, i to samo, najnizsze detale i tnie, juz sam nie wiem. Deaktywacja k.dzwiekowej troszke pomogla. Wiem ze procek to nie wymiatacz, ale myslalem ze choc Colina 2 udzwignie, w koncu to stara gra. Myslalem o zakupie jakies zew. k.dzwiekowej na 5.1 ( Herculesa malego widzialem bo na Creative mnie nie stac ). Moze na grach z OpenGl bedzie lepiej. Perspektywicznie doloze 512MB ram, bo w tej chwili jest realnie 384 bo te 128 jest przypisane x200 na stale, bez mozliwosci zmiany. Dodam ze w 3d mark 01 SE ok.3800 wyciaga :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w GTA:SA ani w HL2 nie gralem, ale jestem przekonany ze bedziesz zadowolony z gier. Ja na full detalach w quake3 gram jak w bajce:). Kupujac laptopa sprawdz czy jest to karta shared czy dedicated. Ja kupilem toshibe z shared, na nastepny dzien oddalem bo to gowno i wzialem HP z dedicated i chodzi naprawde wysmienicie. Nie narzekam ani troche na kompa, moze dlatego ze wszystkie gry jakie instalowalem chodza lepiej niz sie spodziwialem.

A jakiego masz notebooka dokładnie? Jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w tej chwili jest realnie 384 bo te 128 jest przypisane x200 na stale, bez mozliwosci zmiany.

czyli masz dzielony ram a nie z wlasna pamiecia--a to jest roznica w wydajnosci duza.

 

Mozna powiedziec ,ze karta ma wlasny ram gdy nie nie zabiera ani 1 mb z pamieci lapa.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myslicie ze jak dorzuce 512 MB ram to troszku sie poprawi ?? Czy zbierac na Playstation 2 :D

Czy wogole w cos ja pogram sobie ??

zbieraj na Playstation 2 -ta karta nie jest do grania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...