Skocz do zawartości
NaVi

Router Bezprzewodowy, A Acces Point

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko,

przejrzałem google i wikipedie ;) ale mam takie pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoam urządzeniami?!

 

Zakładając sieć WLAN oprócz modemu potrzebny jest także ruter albo access point? Ale jak to wyglada w praktyce?

 

Podstawowa róznica pomiedzy ruterem a access pointem m.in to, ze ruter posiada zazwyczaj jeszcze 4 porty (poddobnie jak switch) przeznaczone dla komputerow stacjonarnych. Ale takich roznic nie znalazlem wiecej, pomożecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko,

przejrzałem google i wikipedie ;) ale mam takie pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoam urządzeniami?!

 

Zakładając sieć WLAN oprócz modemu potrzebny jest także ruter albo access point? Ale jak to wyglada w praktyce?

 

Podstawowa róznica pomiedzy ruterem a access pointem m.in to, ze ruter posiada zazwyczaj jeszcze 4 porty (poddobnie jak switch) przeznaczone dla komputerow stacjonarnych. Ale takich roznic nie znalazlem wiecej, pomożecie ;)

chodzi mi tak bardziej jakie są róznice pomiedzy ruterem, a AP. Czy jedne co ich odroznia to fakt, ze w przypatku rutera " (...) wykorzystać ruter z funkcją translacji adresów NAT.

Ponieważ dostawca nie zawsze ma możliwości przydzielania dodatkowych adresów często jest potrzeba wykorzystania właśnie rutera.." ;)

 

 

niezręcznie jest sie uczyć wirtualnie, ale nie mam tych dwóch urządzen ;) dlatego licze na innych...

Edytowane przez NaVi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

AP to urządzenie które umozliwia połączenie w sieć LAN kilku komputerów drogą radiową.

Router to urządzenie które łączy dwie sieci: LAN (stworzony na AP) i WAN (Internet).

 

AP może być polączony z routerem w jednym pudełku tworząc jedno urządzenie. A

 

Aby połączyć Router z internetem potrzeba go podłączyć np. w przypadku neostrady czy DSLa poprzez modem ADSL do sieci TPsa.

 

Można kupić również modem ADSL, router i AP w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda podłącznie i tworzenie sieci w przypadku acces-pointa, a rutera?

 

Rozumiem mam modem, podłączam do niego ruter bezprzewodowy np Dlink 624+ pod (RJ35), ustawiam wi-fi, podlączam PDA, i technicznie po konfiguracji powinno działać. Powinien bezprzewodowo śmigać net.

 

A w przypadku acces-pointa? Czy też wystarczy podlaczyc go do modemu i tez bedze net smigał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

a jak wygląda podłącznie i tworzenie sieci w przypadku acces-pointa, a rutera?

 

Rozumiem mam modem, podłączam do niego ruter bezprzewodowy np Dlink 624+ pod (RJ35), ustawiam wi-fi, podlączam PDA, i technicznie po konfiguracji powinno działać. Powinien bezprzewodowo śmigać net.

 

A w przypadku acces-pointa? Czy też wystarczy podlaczyc go do modemu i tez bedze net smigał?

AP w sieci bezprzewodowej jest odpowiednikiem switcha w sieci kablowej. Sam AP do modemu nie. Jeżeli AP ma wbudowany router to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...