Skocz do zawartości
clooney

UPS a zakład energetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest coś takiego, jak lista UPS'ów, które spełniają wymagania stawiane przez zakład energetyczny ?

Chodzi mi o to, czy w razie jakiejś awarii nie powiedzą mi, że mam UPS'a bez tzw. "homologacji" (lub czegoś w tym rodzaju) :?:

mój UPS to Orvaldi 400VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nei wiem o co ci chodzi podlaczaj stary upsa nawet jak sie cos stanei to nic nie zrobisz energetyce ! UPSA to twoje zabezpiecznei podlacz UPSA tak czy tak przez dobra listwe mi jednego w polsce energa zwalila !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi ci o to czy w razie awari sieci i spalenia kompa coś ci zwrócą gdy będziesz miał UPS uznany przez zakład energetyczny.

 

Podejrzewam że gdy będzie np 500V czy inne śmieci w sieci i z dymem pójdzie sprzęt to zapytają się czy miałeś UPS'a a gdy powiesz że nie to odpowiedzą że to twoja wina że nie zabezpieczyłeś się a gdy powiesz że tak to dostaniesz odpowiedź że powinieneś się zgłosić do producenta UPS'a.

Teoretycnie w umowie z energetyką masz zagwarantowane perametry napięcia ale to niestety tylko teoria, bo będą się zawsze wykręcać że wcale nic nie było (nic nie zarejestrowały ich superczułe urządzania) że komp podłączony do gniazdka bez bolca uziemiającego itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czajnik masz homologacje? A na kuchenke i suszarke?

Nie rozumiem pytania :?

mógłbyś się zdziwić, homologacja to nie tylko naklejka na modemie,

a tak przy okazji: czasami trzeba ruszyć głową, a nie tylko zamykać wątki i pisać "szukaj" (patrz post qry, to nie takie trudne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z zupełnie innej beczki to zarówno czajnik elektryczny suszarka lodówka czy kuchenka oficjalnie sprzedawana musi mieć homologacje tylko to się inaczej nazywa, tzn odpowiednia instytucja (np w Warszawie jest to zakład badawczy Predom) musi sprawdzić czy dany produkt spełnia określone normy i czy nie jest niebezpieczny dla użytkownika i dopiero po odpowiednich badaniach zezwala się na sprzedaż w Polsce.

 

Wiem że trąci to starym porządkiem ale widziałem podczas praktyk w tym Predomie tyle chłamu kaleczącego, brudzącego..., skrajnością była seria chłodziarek do napojów(takie jak szafki z Colą czy browarkiem w sklepach) z przebiciem na obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz reklamowac?

na razie nie, (i oby to nie było potrzebne) ale nigdy nie wiadomo, a pytam, bo wczoraj kupiłem.

Jutro się przejdę (jeżeli starczy czasu) do ZE i zapytam, dzisiaj niedziela, i pomyślałem, że ktoś na forum zna odpowiedź.

Jeżeli kogoś uraziłem, to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...