Skocz do zawartości
kubolo

Linksys, Neostrada, Dwa Kompy - Problem Z Netem

Rekomendowane odpowiedzi

Opis problemu może by dosyc skomplikowany, odpowiedz mam nadzieje - nie.

Wymienilem router z powodu "awarii" starego. Mam dwa kompy. Internet raz był, raz go nie było a czesto wylaczal sie przy przegladaniu stron, na obu kompach. Swiatelko WAN tez raz bylo, raz nie dlatego bylem pewien, że to router. [trzeba dodac, ze on byl NA PEWNO troche zepsuty, bo szwankowal juz od roku, nie dalo sie go ustawic]

Nowy router to Linksys WAG354G (router + modem + wireless). I teraz jest tak, że net zachowywal sie bardzo podobnie jak wtedy. Kiedy jednak wyjechalem na tydzien na wakacje, czyli nie wlaczalem kompa przez tydzien, to na tym drugim dzialal bez zadnego problemu. Przyjechalem, wlaczylem kompa i klops. Ani tu, ani tu.

Mam tez problem ze skonfigurowaniem - przedstawiam strone routera. Problem dotyczy ustawien VC SETTINGS.

 

Czy problem calego neta dotyczy (chyba ejdnak nie) ustawien, czy raczej kabli przy gniazdku telefonicznym i splitterze. Ok 5 lat temu koles od neostrady przy gniazdku telefonicznym porozdzielal jakos kable, że dwa wchodza do gniazdka z jednej a dwa z drugiej strony czy jakos tak. Czy to potrzebne? Dlaczego internet psuje sie po wlaczeniu drugiego kompa?? (nie zawsze - czasem jest ok) Router i gniazdka sa w pokoju gdzie jest ten komp co czesciej dziala - ten u ktorego sie psuje jak wlacze drugi.

 

 

 

P O M O C Y

 

pozdrawiam

post-112353-1140265904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstym problemem tego modelu jest zwis na routerze dns'a w konsekwencji czego nie ma internetu. Nie wiem czy nie dało by jakiejś zmiany wgranie nowego oficjalnego firmware'u (jeśli takowy jest). U mnie jest dodatkowy problem na jednym z kompów z połączeniem firewire 1394 i wogóle nie mam połączenia z routerkiem. Sądzę też, że zwisy netu u mnie mogą być spowodowane działaniem zone alarma albo avasta. Sprzętowy firewall działa dobrze, mam zablokowane porty i w zone alarmie do tej pory nie widziałem żadnych działań włamowych. Poniżej masz ustawienia mojej sieci.

post-116295-1140271740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...