Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

sprzęt:

 

Epox 8rda+

Huntkey 300

512ddr(400) kingston

Geforce 4 64/128bit

Wifi: RT2400

HDD : MAXTOR 6L200P0 (ata133)

Taśmy wymienione na nowe, napięcie stabilne, test S.M.A.R.T pozytywny, dysk bez bad sector-ów. Brak wybrzuszeń na kondesatorach plyty głównej. Ram 100 % sprawny

 

partycje : [C:-8,90gb;fat32] [D:-20gb:fat32] [E:-83,05gb:fat32] [F:-78,20gb:fat32]

 

Problem:

 

Po instalacji systemu operacyjnego, po pewnym czasie (przeważnie powyżej 10 godzin) zaczynają się błędy typu " błąd uruchomienia aplikacji", uruchamiam chkdsk i pojawiają się błędy indexów, dodaje rozszerzenie chkdsk /F /R. Uruchamiam ponownie komputer i podczas testu wszystkie pliki z partycji C: o pojemności mniejszej niż 1MB zostają przekształcane w wolny obszar. Po takim zabiegu system już nie uruchamia się.

 

Sam już nie bardzo wiem co dalej czynić.

 

Za pomoc serdecznie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

- jesli to nie temperatura zabija dysk to moze być tylko błedna praca przestrzeni SA dysku Maxtor.

- ja bym przeskanował ten dysk programem producenta i zobaczył kod tego skana.

- program Powermax w wersji 4.22

- jesli program producenta nic nie pokaże , to pozostaje tylko zbadać przestrzeń SA w dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

- SA w dysku to taka wydzielona i nie dostepna dla uzytkownika cześć przestrzeni dysku zawierajaca programy obsługi dysku, moduły, bloki SMARt-a, logi.

- dla dysku Maxtor to np. MXHelp 2.1

:angry:

post-104302-1140291921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dotychczasową pomoc.

 

Posiadam już program MXHelp 2.1

Po uruchomieniu jednak wszystkie dane w tabeli po prawej stronie są puste.

Jedyne dane jakie udało mi się wydobyć za pomocą tego programu to :

 

 

MxHelp for WindowsINI ver. 2.0[Mod]2F=Ares 642B=Athena2R=Nike4D=Romulus4G=Neptune4R=Falcon6Y=Calypso6E=N40P5T=Rigel[2F]Name=S213,10Model=S130,14Model 1=S200,7Code FW=S152,8Serial=S0,8Ata=S238,24Size=S263,5LBA=#180,4Date (Time)=D19,5Alphabetic value=S88,4PCBA Pn. IDE Label=S344,5PCBA Config=S70,3Unique=S84,3HDA Module=S66,3None1=S184,14Cod=#174,2None=S57,4+5V=S288,3+12V=S292,3Ver. Module=S505,5

 

Niebardzo wiem co poczynić dalej :), ale program wydaje się że będzie przydatny dla mnie w przyszłości :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

- to dobry program, zwłąszacza ze pozwala napawiac dyski poprzez tzw. safe mode, load LDR , ....

-

[Mod]2F=Ares 642B=Athena2R=Nike4D=Romulus4G=Neptune4R=Falcon6Y=Calypso6E=N40P5T=Rigel
- a twój dysk to 6L200, dlatego mxhelp nie rozpoznaje tego dysku.

- nie znam kodu jaki trzeba wpisac do mxhelp.ini dla twego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleje tutaj wyniki testu SMART, być może komuś się przyda przy próbie rozwiązania mojego problemu.

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dodam , że aktualnie jestem w trakcie Dolnego Formatu, może to pomoże rozwiązać problem, dodam również że dysk jest aktualnie w całkowicie innej konfiguracji komputera.

 

 

Pozdrawiam sz4kal

Edytowane przez sz4kal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...