Skocz do zawartości
Cnotek

Problem Z Czytaniem Plyt Cd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z odczytem plyt cd bo plyty dvd chodza jak nalezy:)

problem polega na tym ze np kopiuje dane z plyty na dysk ok. 10 min , zacina przy ogladaniu filmow itp a z plytami dvd jest wszystko w pozadku niejest to wina napedu bo mam 2 z czego jeden dzis kupiony ani niejest to problem windowsa(xp) raczej bo jestem aktuaklnie po formatach i wczesniej bylo tak samo

ktos ma jakies pomysly??:)

 

a i drugi problem jak pisałem wyzej kupiłem dzis nagrywarke dvd liteona shm-160 i mamproblem z otworzeniem czegokolwiek na oryginalnych plytach:/ niby je widzi ale nic nieda sie wlączyc natomias plyty nagrywane chodza elegancko:) no poza cd:D

z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez Cnotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien firmware na najnowszy i zobacz jak wtedy bedzie wygladac sprawa z odczytywaniem plyt CD i nagrywaniem.

chodzi ci o stery do nagrywarki?? neiwiem czy wogule sa takowe:/

znalazlem tutaj http://www.liteon.ab.pl/download.php?id=firmware&sub=dvdrw ale niestety moje nagrywarki niema:/

Edytowane przez Cnotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nawet na stronie Lite-On nie ma takiej nagrywarki jaka podales i moim zdaniem jest to SHW-160P6S. Troche to dziwne, ze Lite-On nie ma w bazie nagrywarki SHM-160P6S nie uwazasz?

tez mi sie to dziwne bardzo wydaje a ta 160shwp6s wyglada tak samo wiec niewiem wkazydm razie jak chce zainstalowac te firmwarey to mi wyskakuje unable to flash firmware.Please contact with your vendor!

 

a oto log z nagrywania plyty cd

Windows XP 5.1

IA32

WinAspi: File 'Wnaspi32.dll': Ver=4.71 (0002), size=45056 bytes, created 2002-07-17 09:20:56

ahead WinASPI: File 'C:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\Wnaspi32.dll': Ver=2.0.1.74, size=164112 bytes, created 2004-11-02 12:54:32

 

NT-SPTI used

Nero Version: 7.0.5.4

Internal Version: 7, 0, 5, 4

(Nero Express)

Recorder: <LITE-ON DVDRW SHW-160P6S>Version: PS01 - HA 1 TA 0 - 7.0.5.4

Adapter driver: <IDE> HA 1

Drive buffer : 2048kB

Bus Type : default (0) -> ATAPI, detected: ?

CD-ROM: <SCSIVAX DVD/CD-ROM >Version: 2.7a - HA 1 TA 1 - 7.0.5.4

Adapter driver: <SCSI> HA 1

 

=== Scsi-Device-Map ===

DiskPeripheral : SAMSUNG SV2044D atapi Port 0 ID 0 DMA: On

DiskPeripheral : MAXTOR 4K060H3 atapi Port 0 ID 1 DMA: On

CdRomPeripheral : LITE-ON DVDRW SHW-160P6S atapi Port 1 ID 0 DMA: On

CdRomPeripheral : SCSIVAX DVD/CD-ROM 2.7a vax347s Port 2 ID 0 DMA: Off

CdRomPeripheral : XD5501U RBQ630Z 1.0 dtscsi Port 3 ID 1 DMA: Off

 

=== CDRom-Device-Map ===

LITE-ON DVDRW SHW-160P6S H: CDRom0

SCSIVAX DVD/CD-ROM I: CDRom1

XD5501U RBQ630Z J: CDRom2

=======================

 

AutoRun : 1

Excluded drive IDs:

WriteBufferSize: 83886080 (0) Byte

BUFE : 0

Physical memory : 1023MB (1048048kB)

Free physical memory: 581MB (595748kB)

Memory in use : 43 %

Uncached PFiles: 0x0

Use Inquiry : 1

Global Bus Type: default (0)

Check supported media : Disabled (0)

 

19.2.2006

CD-ROM (ISO)

14:25:45 #1 Text 0 File Isodoc.cpp, Line 6414

Iso document burn settings

------------------------------------------

Determine maximum speed : FALSE

 

 

edit jednak firmware sie zanistalowal zaraz napsize jak stoi sprawa z nagrywaniem iodczytem:)

Edytowane przez Cnotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych logach masz napisane, ze jest to SHW-160P6S (zakladam, ze byl on robiony na starym firmware). Mam nadzieje, ze zmiana biosu pomogla i teraz dobrze wypala.

sory ze tak mieszam ale firmware sie niezainstalowal:/ z poczatku mialem problem ktory oppisalem wyzej puzniej jakos przeskoczylo to i doszlo dokonca ale na 100% sie zacielo a teraz znowu taki sam problem:/ ze starszymi firmwerami tosamo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wgrac rozne biosy od niej (w sumie sa trzy na stronie cdrinfo.pl co podawalem wczesniej) i jak to nie pomoze to nie wiem co moglo by pomoc. Byc moze nagrywarka jest od nowosci "walnieta" i nalezy odeslac ja na serwis.

 

EDIT

Nie doczytalem, ze z starszymi wersjami firmware jest to samo, imo powinienes ja reklamowac jako niesprawna.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wgrac rozne biosy od niej (w sumie sa trzy na stronie cdrinfo.pl co podawalem wczesniej) i jak to nie pomoze to nie wiem co moglo by pomoc. Byc moze nagrywarka jest od nowosci "walnieta" i nalezy odeslac ja na serwis.

 

EDIT

Nie doczytalem, ze z starszymi wersjami firmware jest to samo, imo powinienes ja reklamowac jako niesprawna.

 

tak tez zrobie:) tylko ze wymieni ja na cos lepszego bo niechcemi sie meczyc z gwarancja o ile mi ja wymienia:)

 

jednak nadal pozostaje nierozwiazany problem z odczytem plyt cd:/

 

dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wszystkie inne napedy i pozostaw tylko nagrywarke i dysk twardy. Jak chcesz nagrac plyte to rozumiem, ze wybierasz nagrywarke DVD jako urzadzenie, ktore ma nagrywac. A te urzadzenia na SCSI to jest pewnie wirtualny naped (alcohol i deamon tools tworza napedy wirtualne). Mozesz je odinstalowac i zobaczyc jak wtedy bedzie sprawa z nagrywaniem wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wszystkie inne napedy i pozostaw tylko nagrywarke i dysk twardy. Jak chcesz nagrac plyte to rozumiem, ze wybierasz nagrywarke DVD jako urzadzenie, ktore ma nagrywac. A te urzadzenia na SCSI to jest pewnie wirtualny naped (alcohol i deamon tools tworza napedy wirtualne). Mozesz je odinstalowac i zobaczyc jak wtedy bedzie sprawa z nagrywaniem wygladac.

no to takpodpiolem nagrywarke na primary slave i sie zupedotwal firmware nagrywa chyba w pozadku bo niemoge tego sprawdzic z tego powodu zekazda plyte cd czyta mi gorzej od dyskietki:/ale wlansie skonczylo mi nagrywac plyte i wczesniej podczas weryfikacji kompilacji bylo masa bledow teraz jest wpozadku wiec chyba jest ok:) no ale dalej zle cyzta cd:/ juz niewiem czego to moze byc problem:/ tasma odpada bo ja podpiolem pod inna :/

i niewiem dlaczego niechce mi nagrac nic na plyte dvd+r frog(jedyna jak mam w domu) :/ teoretycznie powinna nagrywac dvd+r:/

btw dzieki santi ze chociaz ty sie zainteresowales problemem:)

 

edit: jednak nagrywa tylko sie zwiesz na ok.minute komp zpoczatku ale to do przezycia:) pozostaje sam problem z czytaniem cd:/

Edytowane przez Cnotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej CD nie chce czytac czy tylko wybranych? Niektore nagrywarki moga byc "uczulone" na slabszej jakosci plyty.

czytac chce ale strasznie wolno i to nietylko ta nagrywarka ale dvdrom toshiby i stara nagrywarka teaca wiec raczej problem nielezy po stronie napedu , dvd czyta normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytac chce ale strasznie wolno i to nietylko ta nagrywarka ale dvdrom toshiby i stara nagrywarka teaca wiec raczej problem nielezy po stronie napedu , dvd czyta normalnie

W takim wypadku gdzie inne napedy nie radza sobie z nosnikiem wina pewnie lezy po stronie nosnika (porysowany, bardzo slaba jakosc nosnika etc.) Kup jakies dobrej jakosci plytke CD i nagraj na niej cos i zobacz jak bedzie wtedy wygladala sprawa szybkosci odczytu. Polecam w Nero CD-DVD Speed zrobic benchmark i test jakosci dysku z wypalonej plyty CD/DVD i tych co masz i wolno je czyta (CD). Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku gdzie inne napedy nie radza sobie z nosnikiem wina pewnie lezy po stronie nosnika (porysowany, bardzo slaba jakosc nosnika etc.) Kup jakies dobrej jakosci plytke CD i nagraj na niej cos i zobacz jak bedzie wtedy wygladala sprawa szybkosci odczytu. Polecam w Nero CD-DVD Speed zrobic benchmark i test jakosci dysku z wypalonej plyty CD/DVD i tych co masz i wolno je czyta (CD).

tu chyba tez nieoto chodzi bo od jakis 2 miesiecy mam tak samo zkazda plyta jaka bym niewlozyl:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyne co mi do glowy przychodzi do postawic system od nowa i zobaczyc wtedy co sie bedzie dzialo. Sprawdz jeszcze czy we wlasciwosciach kanalu IDE (podstawowym i pomocniczym) jest wlaczony tryb DMA dysku i nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyne co mi do glowy przychodzi do postawic system od nowa i zobaczyc wtedy co sie bedzie dzialo. Sprawdz jeszcze czy we wlasciwosciach kanalu IDE (podstawowym i pomocniczym) jest wlaczony tryb DMA dysku i nagrywarki.

zrobilem test dla zwyklej plyty cd i tak sr. predkosc odczytu to 37.91start 22.32koniec 50.23 uzycie cpu 1x 3% 2x 4% 4x 9% 8x 14% predkosc transferu 21mb/s czyli taknamoje oko wsyztsko ok ?? wiec czmeu zle czytatre plyty a w testach wychodzi dobrze??

 

wszedzie mam ustawione dma jezeli dostepne aledla kanalu glowne wpomocniczym ide pisze ze biezacy transfer:niedotyczy natomiast w innych pisze dma 2 czy tam 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie wypada dobrze wszystko i nie mam pojecia dlaczego wolno Ci czyta plyty CD. Skonczyly mi sie juz pomysly i jedyne co moge Ci zaproponowac to powtorzyc to co napisalem wczesniej (zainstalowanie systemu od nowa). Niech ktos inny sie wypowie jeszcze w tym temacie, moze akurat bedzie znac odpowiedz na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie wypada dobrze wszystko i nie mam pojecia dlaczego wolno Ci czyta plyty CD. Skonczyly mi sie juz pomysly i jedyne co moge Ci zaproponowac to powtorzyc to co napisalem wczesniej (zainstalowanie systemu od nowa). Niech ktos inny sie wypowie jeszcze w tym temacie, moze akurat bedzie znac odpowiedz na to pytanie.

heh format nic nieda bo pisalem na smaym pcozatku robilem juz 2 formaty odkad mi sie to stalo i caly czas to samo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...