Skocz do zawartości
Greg

Uszkodzony Procek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałem od znajomego Athlona 2000+ który działał ,nie wiadomo jak długo, z padniętym wentylatorem. Jak go wsadziłem do mojego testowego komputera, to uruchamianie windy kończy sie na obrazie ładowanie systemu, tam gdzie pisze Windows i przechodzi kreska z lewej strony na prawą. Co ciekawe wszystko działa normalnie w trybie awaryjnym :blink:

W drugim komputerze , z podpisu , jest tak samo. Wiem że jednak procek jest padnięty , tylko chciałem sie podzielić z Wami tym jak on się dziwnie uszkodził.

Ma ktoś na to jakieś wytłumaczenie? Tak z ciekawości pytam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod trybem awaryjnym jest mniejsze obciążenie procka niż w normalnym, więc raczej dlatego się uruchomił. spotkałem się z kilkoma przypadkami przegrzania procka, poprostu podsmażył się i nieodwracalnie uszkodził. co wewnątrz niego padło to nie wiem (podejrzewam że w takich przypadkach cache jest uwalony - ale to tylko moja teza ;) )

 

generalnie - przegrzanie powoduje nieodwracalne fizyczne uszkodzenie procka, ale do tego stopnia, że jeszcze jest zdolny pracować przy minimalnym obciążeniu.

 

być może cięcie mostków i wyłączenie części cache by coś pomogło (lub w biosie), ale to jest znowu tylko moja teza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...