Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dwie nagrywarki LG jedną dvd i drugą zwykła cd. Są podpięte na jednej taśmie w komputerze i od jakiegoś czasu mam z nimi problem. Po włożeniu płytki do którejkolwiek z nich jest problem z zabootowaniem cd-ka. DVD jest podpięta jako master, a ta druga jako slave. Dvd jeszcze w miarę chce czytać, a ta druga bardzo kiepsko. Np. jak wrzucam płytę do dvd i ta zaczyna ją odczytywać, zapala się diodka w tej drugiej jakby chciała coś czytać chociaż jest pusta. A jak wkładam płytę do tej cd to już wogóle klapa z odczytem, świeci dioda od HDD i komp jest zmulony, jak wyjmę krążek dioda od HDD gaśnie. Raz na dziesięć razy obie chodzą ok, ale przez chwile. Myślałem że to taśma, więc ją wymieniłem na nową-nic to nie dało bo jest tak samo. Przeinstalowałem system-też nic. Wirusów nie ma, system przeskanowałem. Sprawdzałem nagrywarki na innym kompie i chodzą. Więc może kontroler siada na płycie głównej? Gość w sklepie powiedział, że kontroler albo działa, albo nie działa. No i nie wiem co mam robić, jak sprawdzić czy to wina płyty głównej, czy może jeszcze czegoś innego. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz CD-RW, DVD-RW podepnij jako Secondary Master (na końcu taśmy), upewnij się, że zworka jest w pozycji Master, zainstaluj seterowniki ASPI i wtedy sprawdź.

Odpiąłem CD-RW, DVD-RW jest na master. I chodzi, tzn sama DVD. Czyta wszystko. Więc czemu nie chcą chodzić dwie, chociaż do tej pory chodziły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem też podłączyć do tego kontrolera jeden dysk twardy, na końcu taśmy ustawiony jako master. I efekt jest taki, że kiedy np. kopiuje coś z dysku z pierwszego kontrolera na ten na drugim kontrolerze, to ten co zapisuje chodzi jak czołg, tzn. zapis jest dużo wolniejszy niż być powinien, a zużycie procesora jest na 100% (Athlon 2600). Wygląda na to, że chyba coś nie tak jest z kontrolerem, albo z jakimiś ustawieniami. Jakim programem mógłbym sprawdzić czy kontroler jest ok, ewentualnie w jakich ustawieniach grzebać, żeby dojść co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chodziło o brudny laser to dawno bym je wyczyścił-tak jak napisałem, oba napędy były sprawdzane na innym komputerze i działają w 100%, więc zabrudzony laser odpada. A poza tym podłączony twardy dysk też zachowywał się nie tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...