Skocz do zawartości
Sarenka

Neon Gazowy Vs Katody

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakis czas (czyt. zapewne w wakacje) stane przed tematem oswietlenia kompa. Przegladalem sobie z nudow dzis allegro i znalazlem cos takiego -> NEON GAZOWY.

Mial moze ktos z tym juz stycznosc? Jak to swieci w porownaniu do katod? A moze w ogole lepiej oswietlic kompa diodami (oswietlenie niebieskie ma byc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to w porównaniu z katodą wymięka na dzień dobry.. katody wręcz rażą po oczach a to ledwie świeci... do tego ktoś pisał że to potrafi piszczeć całą powierzchnią czy coś :)...

 

diody - tez dobre rozwiazanie, gdy potrzeba śwaitła punktowego.. ael więcej roboty z nimi gdy montujesz samemu...

 

a katoda to katoda.. dużo światła.. łatwy montaż...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz, to nie problem :) Sie listwe zrobi i juz (a na dodatek chyba latwiej by ylo zrobic roznokolorowe - tzn raz niebieskie, raz czerwone itp., anizeli na katodach. Bylem tylko ciekaw, jak mocno to to sweci :)

Anyway - dzieki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mną sie nie sugeruj, bo ja tego w rękach nie miałem... mówię co słyszałem :)

Hehe... Jezeli to ma swieci jak ELW, to ja temu podzieuje :)

Tak z ciekawosci - jaka obciazalnosc pradowa ma twoj ukladzik zmieniajacy kolor diod przy zmianie temperatury? I czy zastanawiales sie, czy mozna by na chama podlaczyc diody kolorowe (wielokatodowe czy jak to sie nazywa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie napięcia - dokładniej...

Nawet nie na chama.. bo na końcu arta napisałem że można a nawet trzeba :) podłączyć diodę dwukolorową ze wspołną bodajże katodą... Przy wspólnej anodzie trzeba by zamienić tranzystor na PNP...

 

mam nadzieję że mówimy o moim VLEDzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie napięcia - dokładniej...

Nawet nie na chama.. bo na końcu arta napisałem że można a nawet trzeba :) podłączyć diodę dwukolorową ze wspołną bodajże katodą... Przy wspólnej anodzie trzeba by zamienić tranzystor na PNP...

 

mam nadzieję że mówimy o moim VLEDzie :D

ta - mowimy o VLEDzie :) A tak poza tym, to skad idzie napiecie takie a nie inne, to jzu inna psrawa - co nie?

Ale wracajac do tematu - sprawdzlaes, ile to to wytrzyma (100mA? 300mA? wiecej?)?

Edytowane przez Sarenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz chyba nie o mV tylko o mA... :) różnica taka jak między wysokością wodospadu i prądem rzeki... czyli dosyć spora :)

 

ten układ z założenia nie miał byc ukałdem wielkeij mocy... Głównym ogranicznikiem jest tutaj rezystor ten wpięty w kolektor tranzystora... Jeśli potrzebujesz wikeszego proądu to wymieniasz tranzystor na jakiś inny i nawet 4A moge Ci puścić jeśli będiesz chciał :D

 

a na tym ukłądzie nie sprawdzałem.. ale 300mA spokojnie możesz puścić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz chyba nie o mV tylko o mA... :) różnica taka jak między wysokością wodospadu i prądem rzeki... czyli dosyć spora :)

Pozno bylo - wybacz. Juz poprawilem.

ten układ z założenia nie miał byc ukałdem wielkeij mocy... Głównym ogranicznikiem jest tutaj rezystor ten wpięty w kolektor tranzystora... Jeśli potrzebujesz wikeszego proądu to wymieniasz tranzystor na jakiś inny i nawet 4A moge Ci puścić jeśli będiesz chciał :D

 

a na tym ukłądzie nie sprawdzałem.. ale 300mA spokojnie możesz puścić..

thx jak bedzie chwila czasu, to potestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...