Skocz do zawartości
robcio1984

Chieftec 450w Czy Tagan 380-u01 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i nie wiem co mam wybrac do swojego kompa. Moja konfiguracja to

Gigabyte GA-K8N Ultra SLI

AMD64 3500+

Leadtek GF 7800GT

2x512 DDRam Kingstone 400MHz

 

Mam wlasnie do wyboru takie zasilacze jak

Chieftec 450AA-101A AcPFC

Tagan 380-U01 v2

Revoltec Chromus 1.1 450W

AeroPower Black&Silver 450W

 

Chodzi mi jeszcze o to by nie wyskakiwaly mi jakies niebieskie okna, nie bylo zwisow i zeby zasilacz mial jeszcze moc do malego podkrecania. Jedynie jeszcze na przyszlosc dokupie 2x512 DDRam i zeby byl wystarczajacy. Prosze o pomoc i z gory dziekuje. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze nie chodzi mi o estetyke, ani o to czy bedzie cichy czy glosny, chodzi o to by nie miec zadncyh problemow i sie troche pobawic w OC. Jesli mi sie nie uda dolozyc do tego Topower to chyba raczej bede zmuszony ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posidam Chieftec 450AA. Chwale go sobie. Duzy 12CM wentyl dobrze dmucha, nie jest uciazliwy (przynajmniej w porownaniu do tego co mialem). B.dobrze trzyma napiecia. Dluge kable dobrze zorganizowane i przemyslane.

Moje osobiste zdanie to polecam w przedziale sredniakow.

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnim razem jak zalorzylem ten temat pytalem sie o zasilacze w cenie nie przekraczajacej 250zl. Wstrzymalem sie z kupnem zasilacza i za kilka dni bede mial mozliwosc kupic zasilacz w cenie nie przekraczajacej 350zl. Wiec mam pytanie, co byscie polecili konkretnie w tej cenie, co by starczylo dla mojego sprzetu (ktory podalem wyzej) i zebym mial jeszcze mozliwosc OC. Bardzo prosze o odpowiedzi. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ktory z zasilaczy [chieftec 450W 120mm wentyl, tagan 380W - 80mm] pracuje ciszej? szukalem odpowiedzi w komentarzach na bechmark.pl ale tam kazdy co innego pisze. pytam sie bo cisza jest dla mnie wazna. dosyc mam juz mojego zasilacza ktory slysze jak jestem w drugim pokoju :lol: moze mam za dobry sluch...

 

czy roznica jest taka duza ze oplaca sie kupic ten slabszy, czy moze jest to prawie niezauwazalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ktory z zasilaczy [chieftec 450W 120mm wentyl, tagan 380W - 80mm] pracuje ciszej? szukalem odpowiedzi w komentarzach na bechmark.pl ale tam kazdy co innego pisze. pytam sie bo cisza jest dla mnie wazna. dosyc mam juz mojego zasilacza ktory slysze jak jestem w drugim pokoju icon_lol.gif moze mam za dobry sluch...

 

czy roznica jest taka duza ze oplaca sie kupic ten slabszy, czy moze jest to prawie niezauwazalne?

 

 

 

Nie wiem jak pracuje tagan, ale na "moje' jesli ma on 80mm wentyl, to raczej jest glosniejszy od wentyla 120mm.

Dlaczego? bo 88mm musi wykonac wiecej obrotow by "przedmuchac" taka sama ilosc pwietrza co 120mm.

W tym chieftec-u 450W wentyl ma regulacje obrotow ze wzgledu na tem.. Mam go, jest to moj 3 z rzedu zasilacz.

Wczesniej jakis codegen (glosny). Potem jakis nie pamietam mial dwa coolery cooelr masters ustawione na 5V (domyslnie 7) (cichy). Obecny chieftec 450W jest z nich trzech najcichszy.

Podkreslam, ze nei slyszalem Tagana - takie moje dywagacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PabloHasan Tagan bedzie zdecydowanie bardziej cichy od tego Chieftec'a ,bo ma dwa wentyle 8cm ktore kreca sie bardzo wolno ,a w szefie ten jeden kreci sie dosc szybko pod obciazeniem. Szef zapewni doskonala wentylacje budy ,a Tagan cisze lecz wyzsza temprerature w budzie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...