Skocz do zawartości
maltana

A64 3200+ Manchester: Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Cóz, założyłem kiedys temat o Sempronie na Socket A, bo go nie było..teraz tam jest ponad 100 stron :). Widze, że mój nowy zakup, także nie ma własnego, oddzielnego topiku, więc zakładam go jako pierwszy.

 

Procesor kupiłem w zeszłym tygodniu, dopiero dzisiaj miałem czas trochę się nim "pobawić". Jest to oczywiście A64, z kodową nazwą "Manchester", z jądrem (pojedynczym) takim jak montuje się w A64 X2. Napięcie zasilania 1.35V. Ot tak dla dopełnienia podam oznaczenia:

 

ADA3200DKA4CG

CDBHE0543TPMW

1356187K50112

 

Oki...płyta głowną Gigabyte GA-K8N-SLI, najnowszy bios (F5) z grudnia zeszłego roku.

 

I cóż..spostrzeżenie nr 1: procek chodząc na wentylu boxowym ma ...32'C w idle. Przy kręceniu temp. rosną o smieszne wartości 3-4, maks 8'C. Ot tak dla sportu zrobilem 10x250...i nic, poszedł no problemo, prime po 15 minutach nie dawał znaku błędu. Temperatura podczas pracy w Primie 40'C...po prostu smieszne.

 

Dobra..topik założony. Jesli ktos ma się czymś pochwalić jesli idzie o ten typ proca zapraszam do dyskusji. W najbliższych dniach zdam relację z testów... a wiekszy zrobię po zakupie jakiegoś dobrego coolera.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różni sie tym że są odpadkami po x2...chyba sie nie myle co?? ;)

tak, tyle że wyłączony jest jeden rdzeń.

 

czy ktoś wie co to jest "Dual Stress Liner Technology" ??

cyt. z amd:

"Nowy proces produkcji „roziągniętego krzemu”, nazwany „Dual Stress Liner”, usprawnia wydajność obu typów tranzystorów półprzewodnikowych – tranzystorów n- oraz p-kanałowych – rozciągając atomy krzemu w jednym tranzystorze, a ściskając je w drugim. Technika „Dual Stress Liner” działa bez konieczności wprowadzania nowych, kosztownych i wymagających technik produkcyjnych, pozwalając na szybką integrację z procesem masowej produkcji przy wykorzystaniu standardowych narzędzi i materiałów."

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczcie sobie everesta, tam jest w ktorejs zakladce z prockiem ze sa 2 jadra, jedno aktywne, drugie zablokowane przez usera, powodzenia w odblokowaniu tak jak to sie robi z potokwami przez sterowniki :D

 

a co do wynikow proc z czapka umial tak Dołączona grafika

 

 

 

a bez czapki: Dołączona grafika

 

 

 

...umial bo juz niestety zaliczyl kopniaka z polobrotu jak chuck norris w kalendarz :D chlodzenie oczywiscie homemade fc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak x2 to podobno nie lupi wysokich napięć.

szkoda procka

mi może uda się jeszcze przed opterkiem dostać manchestera za winnego

kwestia dogadania z seriwsem ;]

 

BTW

Od tego postu nie robimy tutaj śmietnika ;] posty tylko na temat najlepiej pisane przez użytkowników procka

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak x2 to podobno nie lupi wysokich napięć.

szkoda procka

mi może uda się jeszcze przed opterkiem dostać manchestera za winnego

kwestia dogadania z seriwsem ;]

 

BTW

Od tego postu nie robimy tutaj śmietnika ;] posty tylko na temat najlepiej pisane przez użytkowników procka

u mnie nie ma ponoc :] moj byl tresowany do extreme bechow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khem khem jak mam Manchesterka - wyniki w sigu.

Na codzien hasa sobie przy 1.408V 9x300MHz

 

 

Wyniki na AC.

 

Calkiem sympatyczny procus :>

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj jak na razie tak jak na zalaczonym foto volty na rdzeniu to 1,45 w biosie! seria ADA3200DKA4CG CDBHE 0543UPMW tcase ma 61!wiec powinien pojsc na wiecej!oczywiscie wszystko na AC!!

Dołączona grafika

 

 

chodzi tez na 2500 przy znacznie nizszym napieciu cale 1,375 ale to bylo na starym czyt Stock chlodzeniu!

teraz mam Silent Towera z fanderem jak w sigu

 

EDIT:

ograniczaja mnie pamieci Kingstona na Moselach! przy 10x270 winda laduje sie do konca dopiero przy 2,8 v ale i tak po chwili sie wywala!div jest na 166

zalaczam fote z 2,6@

Dołączona grafika

Edytowane przez moadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...