Skocz do zawartości
Doctor_25

Acer Aspire 3024 Vs. 3023 - Problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

Jestem nowy wiec najpierw sie przywitam:)

 

Kupilem wczoraj Aspire 3024 WLMi, i mam jeden problem - WYDAJNOSC?

 

Wszyscy sie chwala swoimi 3023 ze im ciagnie w 3dmarku '01 - po 14000 - 15000 pkt

a w '03 5500 pkt.

Wiec w moim mam zaledwie:

3dmark '01 - 11 tys pkt

3dmark '03 - 4 tys pkt

 

Porazka!!

 

A w koncu ja mam 3024, proc szybszy i ma wiecej Cachu niz 3023!!

jakis bezsens??

 

czy ktos mial podobny problem?

moze czegos nie dogralem?

 

Prosze o jakies porady, pozdrawiam

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze sterowniki? Podkrecenie karty? Na poczatku to takie podstawy.

dzikei za odpowiedz,

ale czy nie uwazasz ze on bez podkrecania powienien smigac conajmniej 15 tys w 3DM'01 ??

 

bo innym seryjne modele w dotatku ciupke slbsze ida duzo szybciej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi laptopami nic nie wiadomo do konca, mialem Inspirona 9300 i tam bez podkrecania i ze sterownikami ktore dostalem z laptopem mialem 3000 w 3dm05. Zmienilem sterowniki i podkrecilem zegary i wyskoczylo ponad 4400 takze jak widzisz takie zabiegi daja i to bardzo duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec zainstalowalem catalisty 5.10.

w 3DM'01 podskoczylo do ok 13500, juz lepiej;) SHOCK he

 

sa moze lepsze drivery?

na ktorych najszybciej smiga?

 

aha i najwazniejsze???

do ilu moge krecic x700 i czym? Powerstrip moze byc?

nie chcem spalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerstrip jak najbardziej da rade, ja ze swojej strony polecam Riva Tuner ale mialem GF takze nie wiem jak sie spisze przy ATI ale powinno chodzic bez problemow. A co do driverow to mi sie wydaje ze sa juz 6.2 :lol: chyba ze sie pomyliles w pisaniu i mialo byc 6.10. Poczekaj na kurka i reszty z X700 na pokladzie oni napewno powiedza i doradza co trzeba.

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Catalyst Mobility 6.2 . To najnowsze obecnie stery do X700 . Oto link do nich , zainstaluj i napisz ile ci to dodało pkt. w 3D marku .

 

http://www.ati.com/online/mobilecatalyst/

 

sciagnelem te 6 zainstalowalem, zainstalwalem dx9c i ............

 

pisze ze musze miec dx 8.1 lub wyzej zeby odpalic 3dmarka LOL!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma zainstalowanych Catalyst 6.2 i wszystko chodzi . Napisz jaki komunikat ci wyświtela . Nie chcę cię obrażać ale czy twój angielski jest dobry ? Po prostu pytam .

3dmark 2001 needs DirextX 8.1 and proper drivers to run.

Install Microsoft DirextX 8.1 or higher and try again.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje DirectX 8.1 lub wyższych . A ty masz ( podobno ) 9.0c więc to należy do grupy " lub wyższych " . Wciśnij Start -> Uruchom -> i wpisz dxdiag . Tam jest napisane jakie masz zainstalowane DirectX . Jeśli rzeczywiście 9.0c a mimo to 3D mark nie chce się uruchomić , to ........ ja wymiękam . Nie jestem w stanie pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje DirectX 8.1 lub wyższych . A ty masz ( podobno ) 9.0c więc to należy do grupy " lub wyższych " . Wciśnij Start -> Uruchom -> i wpisz dxdiag . Tam jest napisane jakie masz zainstalowane DirectX . Jeśli rzeczywiście 9.0c a mimo to 3D mark nie chce się uruchomić , to ........ ja wymiękam . Nie jestem w stanie pomóc .

 

mam 9.0c

sciagam najnowsza wersje ze stronki MicroShitu, moze cos da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowałem 3D mark 2006 to mi napisało że potrzebuję uaktualnienia z grudnia dla DirectX , ale przy wersji 2005 , 2003 i 2001 wszystko szło gładko . Jak ściągniesz to daj znać co z tego wyszło a ja sobie później poczytam bo teraz muszę lecieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowałem 3D mark 2006 to mi napisało że potrzebuję uaktualnienia z grudnia dla DirectX , ale przy wersji 2005 , 2003 i 2001 wszystko szło gładko . Jak ściągniesz to daj znać co z tego wyszło a ja sobie później poczytam bo teraz muszę lecieć .

Tak wiec sprawa jaest nastepujaca:

 

6.2 wymaga FRAMEWORKA 1.1 w systremie!! a przeciez to zmula sprzeta:) wiec watpie zeby cos daly te drivery no ale potestuje:)

 

a co do wresji 5.10 to w tej chwili mi najlepiej sie sprawuja:)

 

pozdrawiam, jak potestuje to dam wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jest jak myslalem:)

 

Testowanie na 2001 sobie darowalem bo w sumie po co? technika idzie do przodu a nie do tylu;)

 

Wyniki w 3dmarku '03:

 

na 6.2 wypadlo zle tak jak myslalem 4112

 

na 5.12 jeszcze gorzej 4104

 

na 5.10 jest najlepiej!! O DZIWO 5300 PKT : SHOCK : LOL

 

dziwne ale tak jest, mimo ze stery najstarsze, odczuwam plynnosc wieksza w grach i nie mam takich glupich przycięć jak w nowszych wersjach:)

 

tak wiec polecam ta wersje:)

 

pozdrawiam

aha test byl bez zadnego O/C, WinXP Pro, SP1

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w koncu ja mam 3024, proc szybszy i ma wiecej Cachu niz 3023!!

jakis bezsens??

3100+ ma tylko kapke cachu wiecej, a taktowanie jest takie same. wiec w wielu przypadkach nie ma roznicy w wydajnosci.

ja mam 5.9 i jestem zadowolony, sam tez zauwazylem ze nowsze nie znaczy lepsze. podrzuc linka do tych 5.10 jak mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3100+ ma tylko kapke cachu wiecej, a taktowanie jest takie same. wiec w wielu przypadkach nie ma roznicy w wydajnosci.

ja mam 5.9 i jestem zadowolony, sam tez zauwazylem ze nowsze nie znaczy lepsze. podrzuc linka do tych 5.10 jak mozesz.

Prosze:

to bezposredni link do pliku:)

http://support.ati.com/ics/support/DLRedir...=737&deptID=894

 

daj znac czy bedziesz mial poprawe oki???

bo moze twoje lepsze beda i okaze sie ze pierwsze drivery najlepsze haha;) czyli technika idzie do tylu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doctoru musze Ci powiedziec zes mnie ladnie zmylil tym tematem, ale ostrzezenie Cie nie ominie - taki temat juz jest a ze dolaczyles dzis rano to na bank nie szukales tylo od razu walnales nowy temat, oj nie ladnie. Dam link do tamtego tematu (ktory defacto jest na 1 stronie na dole listy), tobie leci pierwsze ostrzezenie i nastepnym razem wysil sie troche i postaraj sie najpierw znalesc jednak odpowiedz samemu.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...