Skocz do zawartości
pitbike

Jak Wyciszyc Zasilacz Matx? Forton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam komputer w standardzie microATX. Od jakiegos czasu zaczal sie robic halasliwy, wzialem sie za niego i juz na procku kreci sie ARCTIC COOLING Super Silent 4 Ultra TC L, roznica miedzy jakims standardowym cooler masterem byla znaczaca:). wentyle w budzie to AC Fan Pro Tc, o i zostal jeszcze tylko zasialcz, ktory teraz jest najglosniejszy.

W zwiazku z tym chialbym jemu tez odjac troche decybeli.

Moje pytanie jest nastepujace: Czy znacje jakies sposoby na wyciszenie tego zasilacza:

 

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_prod...id=33&proid=375

 

jak juz pisalem to jest mATX i kreci sie w nim wiatrak 60mm, no i nie mam konkretnego pomyslu. Zastanawialem sie nad wymiana wentyla, ale znalesc cicha 60 chyba bedzie trudne, mam tez taki plan zeby zrobic z tylu obudowy cos na wzor Silverstone PSU Acoustic Cover. Mam gabke wygluszajaca, tylko nie wiem z czegoz robic ten korpus. Mysliscie ze karton lub tektura bedzie dobrym rozwiazaniem? :)

Myslalem tez zeby zamontowac na zewnatrz zasilacza przjesciowke z 60mm na 80mm i dac tam jakiegos Arctica,

Prosilbym was o jakies konkretne rady na wyciszenie tego zasialcza.

post-112294-1141564251_thumb.jpg

To jest mniej wieciej zobrazowany pomysl z przejsciowka. cos takiego zda egzamin? na przejsciowke chce zalozyc to

http://www.4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=970

 

Z gory dzieki!!

Pozdrawiam

Edytowane przez pitbike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił zrobić dziure od spodu włorzyć wentyl AC 80x80 a tamten odłoczyć

ewentualnie dodać jeszcze w miejsce tej 60 jakąś 80 jakoś prowizorycznie

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...