Skocz do zawartości
Skoora

Asus A6r B002 Vs Acer Aspire 3614wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Po kilku latach użytkowania mojego starego peceta przyszedł w końcu czas na zmiany. W planach mam zakup nowego sprzętu. Nie chce sie już męczyć z targaniem tego pudła z jednego miejsca na drugie, a niestety mój tryb życie tego wymaga. W grę wchodzą dwa sprzety>>>Asus A6R B002 i Acer Aspire 3614WLMi.

Początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony na Acer'a jednak czytałem wiele opini, że sa bardzo awaryjne, nie wiem czy to prawda ale teraz podchodze do tej marki sceptycznie.

Prosił bym Was fachowców, profesjonalistów o radę. Może ktoś posiada któryś z tych laptopów i mógłby sie wypowiedzieć.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

 

POZDRAWIAM

 

Bartłomiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym dziwnego i śmiesznego ?

 

Witam!!!

 

Sprawa dysku jest mało istotna. Co to w dzisiejszych czasach jest 20 GB?? Prawie 4 płyty DVD po 1 zł / szt. Więc czy opłaca sie wydawać dodatkowo 200 zł za taką powierzchnie??

Fakt faktem jeśli zaoszczędze tą sumę to i tak będę musiał ją wydać na system operacyjny wiec wychodzi w sumie jednak na to samo.

 

Większość ludzi jednak poleca Asusa i chyba skuszę sie na niego. Jak na razie wielki dylemat.....

 

P.S Przepraszam że stworzyłem nowy atek ale jestem nowym użytkownikiem i to forum jest dla mnie czarna magią.

 

 

POZDRAWIAM

 

Bartłomiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przepraszam że zawracam Wam głowe ale przed zakupem chciałbym się jednak wszystkiego dowiedzieć a pro po sprzętu. Decyzja oczywiście pada na Asusa jednak znalazłem nowy model. Asus A6U B026 posiada szybszy procesor (czy wydajniejszy?) jednak osadzony jest jeszcze na pamięci DDR a nie jak mój poprzedni faworyt DDR2. Czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć różnice??

Dużą wagę przywiązuję także do karty grafiki, jednak w obydwu zastosowano inne. Która jest lepsza?? ATI Radeon Xpress 200M czy SIS M760GX??

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

POZDRAWIAM

 

Bartłomiej

Edytowane przez Skoora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przepraszam że zawracam Wam głowe ale przed zakupem chciałbym się jednak wszystkiego dowiedzieć a pro po sprzętu. Decyzja oczywiście pada na Asusa jednak znalazłem nowy model. Asus A6U B026 posiada szybszy procesor (czy wydajniejszy?) jednak osadzony jest jeszcze na pamięci DDR a nie jak mój poprzedni faworyt DDR2. Czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć różnice??

Dużą wagę przywiązuję także do karty grafiki, jednak w obydwu zastosowano inne. Która jest lepsza?? ATI Radeon Xpress 200M czy SIS M760GX??

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

POZDRAWIAM

 

Bartłomiej

moja odpowiedź - zdecydowanie DDR2 są szybsze poprostu i sa teraz raczej standardem, i zdecydowanie ATI - ten SIS to syf, DirectX 8 :blink: i wydajnością toto nie grzeszy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedź - zdecydowanie DDR2 są szybsze poprostu i sa teraz raczej standardem, i zdecydowanie ATI - ten SIS to syf, DirectX 8 :blink: i wydajnością toto nie grzeszy

Pozdrawiam

Co do DDR2 - przepraszam cie ale przesadzasz i to grubo ...

Co do Ati - zgadzam sie , apropo ati x200 ma mozliwosc obslugi i ddr2 i zwyklych

Co do tych dwoch lapkow - jednak wzialbym asusa (oczywiscie Asus A6R B002 bo ten z SISEM to nie za bardzo), porownywalem matryce i pomimo ze asus nie ma zadnych glerow itp, matryca ma wyraznie wieksza jasnosc (porownywalem tego asusa do aspire 3613WLMI, a to praktycznie to samo co podal zalozyciel tematu), asus ma bogatsze wyposazenie (kamerka fajna rzecz:), czytnik kart tez sie przyda) i jakby nie bylo torba i myszka tez sie przydadza. Jakosc wykonania porownywalna z mala przewaga asusa, wyglada jak dla mnie (oczywiscie kazdy ma swoje gusta) - asus syci :)

 

PS wlasnie ogladam nowa gazetke "nie dla idiotow" :lol: i jest asusik Z92R o parametrach identycznych jak Asus A6R B002 z WinXP Homem za 3299 (tylko cholewa nic o nim w sieci nie moge wygrzebac) a jak ktos ma do wydania 3699 jest acer 1642 z pelnym pentiumem i ponoc matryca Crystal Brite o jasnosci 200 (tak przynajmniej glosi test na elektrogieldzie)

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze asus nie ma zadnych glerow itp, matryca ma wyraznie wieksza jasnosc (porownywalem tego asusa do aspire 3613WLMI, a to praktycznie to samo co podal zalozyciel tematu),

Dla mnie w 3613 na 80 % męczy oczy nawet w dzień po co wam takie matryce z taką dużą jasnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w 3613 na 80 % męczy oczy nawet w dzień po co wam takie matryce z taką dużą jasnością ?

acereaspire - ciagle mylisz pewne pojecia, w tym wszystkim nie chodzi o napi...... po oczach :) , powiem wprost asusowska ma mniej zdegenerowane kolory, troche lepsze katy i wiekszy zakres jasnosci . Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acereaspire - ciagle mylisz pewne pojecia, w tym wszystkim nie chodzi o napi...... po oczach :) , powiem wprost asusowska ma mniej zdegenerowane kolory, troche lepsze katy i wiekszy zakres jasnosci .

Niech ci będzie żałuję że kupiłem dwa Acery to jest przecież banan. :D Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci będzie żałuję że kupiłem dwa Acery to jest przecież banan. :D

ech......... :-| sory za ot.......

PS - aceraspire, kazdy ma prawo do wlasnego zdanie, tak - dla mnie acer 3613WLMI vs Amilo 1310G to banan (przede wszytskim jezeli chodzi o matryce) bo mialem acera teraz mam amilo wiec mam porownanie. Podkreslam jeszcze raz - to moje zdanie. Masz dwa Acery, swietnie ciesze sie razem z toba, ale mnie pozwol byc bardziej zadowolonym z Amilo - ok?. Na marginesie drugi raz czepiasz sie mojego podpisu, a pozniej mastasha powie ze sie kloce, czy na podpis tez mi pozwalasz, czy jednak mam wpisac ze acer jest boski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...