Skocz do zawartości
Gość monikyy

Radek X800gto ( 1) (2) I X850xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monikyy

Szanowna wiara jest to hyba najlepsza kartaw w przedziale 800 900 zl ktora orginalnie zostala wydana przez firme ati ale ma odpowiedniki roznych firm w tym i saffira tez. Czy widzieliscie wersjie gto1 gto2 i 850xt . Jak sie sprawuja w nominalach jak przebiegly operacjie modowania czy sypla sie komys podajcie linki do biosow opisu itp jak krecicie zegar i czym wmiare tanio ale cicho chlodzicie i jak zkrecic chlodzenie. Na koniec zagadka i praca domowa udalo sie komus zmulic obciazyc ta karte a jezeli tak to czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

 

jestem posiadaczem build by ATI Radeona X800GTO

 

karta niczym nie rożni sie od connecta3dx800gto, a raczej connect3d od niej.

rdzeń R423 pamiątki 2.0 ns.

 

nominalnie osiagalem w 3dmarku 05 wyniki: 4650 pkt.

 

po podkreceniu do 554/545 osiągnąłem wynik 5816 pkt. karta sie piekielnie grzała u musialem w ati toolu ustawić fan speed na 100%,

wirnik gwizdał przy tym na maxa, ale temp nie przekroczył 66 stopni.

Mimo wszystko nie udalo mi sie karty doprowadzic (na tym 554/545 do artefaktowania), dobre efekty przyniosło dodanie radiatorków zalmanoskich na ramy po przeciwnej stronie chipu i na dwa mosfety po stronie chipu.

Nie moglem dac ich na ramy po stronie chipu bo seryjne chlodzenie to blokuje.

Zresztą duzo tez pomogł moj Glacialtech Silent Blade 120x120, ogromny witrak w obudowie ktory w sumie obnizyl temperature w obudowie o 10 stopni.

 

teraz czekam na zalmanka VF-700 AlCu, by podniesc karte na 560/560. a dzis własnie zabieram sie za godzinke do odblokowania potoków. ( w ati toolu mam "f" w odpowiednich miejscach, wgrywam zmodyfikowany bios)

 

mniemam ze powinnem zbliżyc sie do bariery 6400 pkt w 3dmarku 05 co jest wynikiem ge forcea 7800gt.

co bardzo mnie cieszy zważywszy ze kupiłem tą karte za 520 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Ehh..po pierwsze nie ma czegos takiego jak gto1 tylko jest albo zwykle gto i gto2.

Po drugie jak masz connecta na r423 i 2.0ns pamiatki to watpie by ci sie potoki odblokowaly,ale szanse zawsze masz,po trzecie nawet zmodowany gto nie osiagnie wydajnosci 7800GT,po czwarte gdzie ty widziales 7800GT robiace 6400 w 3d marku 03,w zamysle przy dobrym procku itd :blink:

A i jeszcze wszystkie karty na rynku sa teraz "powered by ati" a nie "build by ati" oznacza to ze ati nie robi kart jak kiedys tylko same chipsety graficzne a karty sa wykonywane przez poszczegolnych producentow,glownym odbiorcac chipow od ati jest sapphire,to tak w drodze powiadomienia kolegow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 Lut 2006, 15:13' post='1979942']

Ehh..po pierwsze nie ma czegos takiego jak gto1 tylko jest albo zwykle gto i gto2.

Po drugie jak masz connecta na r423 i 2.0ns pamiatki to watpie by ci sie potoki odblokowaly,ale szanse zawsze masz,po trzecie nawet zmodowany gto nie osiagnie wydajnosci 7800GT,po czwarte gdzie ty widziales 7800GT robiace 6400 w 3d marku 03,w zamysle przy dobrym procku itd :blink:

A i jeszcze wszystkie karty na rynku sa teraz "powered by ati" a nie "build by ati" oznacza to ze ati nie robi kart jak kiedys tylko same chipsety graficzne a karty sa wykonywane przez poszczegolnych producentow,glownym odbiorcac chipow od ati jest sapphire,to tak w drodze powiadomienia kolegow :D

 

otóż dla twojej wiadomosci ten oto screen

 

Dołączona grafika

 

 

niestety ja posiadma kartę build by ati. nie kupisz jej w polsce w sklepie.

 

wszystkie connecty3d sa na rdzeniu R423 i 80% tych na rdzeniu R423 jest modowalnych, niby wogole ktore mialy by byc , slysza;es chyba o modowalnosci connectów

 

a geforce 7800gt osiąga wynik w 3dmarku 05 tam bylo 05 a nie 03 - 6342 pkt

 

 

zanim cos napiszesz najpierw naprawde sie tego dowiedz, a nie czerpiesz wiedze ze spekulacji

 

krew mnei zalewa gdy czytam wypowiedzi takich gości

Edytowane przez gitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gitek - słaby wynik jak na te zegary. Zaśmiecony system?:) bo zegary fajne

słaby?? :blink: :blink: chyba ze to ironia :P

 

 

system jest w nowy i raczej nie zasmiecony.

 

jak odniosłem moje osiągniecia do tej recenzji na nvision to powiem ze mam wyniki własnie identyczne

recka z nvision c3d x800gto @16p

wynik ten osiagnalem na zegarach 540/1080

 

max jaki wyoriblme póki co to 6512 pkt na zegarach 560/570 imyśle ze to kranieć stabilnosci

Edytowane przez gitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Ta robi tylko jakbyscie wiedzieli to takie karty robi Sapphire dla ati, a nie jak kiedys gdy ati mialo swoje wlasne fabryki.Bo sapphire jest glownym wykonawcom ati.

A z connectem to sorki myslalem ze on musi byc na r480 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaby?? :blink: :blink: chyba ze to ironia :P

system jest w nowy i raczej nie zasmiecony.

 

jak odniosłem moje osiągniecia do tej recenzji na nvision to powiem ze mam wyniki własnie identyczne

1979311[/snapback]

Szanowna wiara jest to hyba najlepsza kartaw w przedziale 800 900 zl ktora orginalnie zostala wydana przez firme ati ale ma odpowiedniki roznych firm w tym i saffira tez. Czy widzieliscie wersjie gto1 gto2 i 850xt . Jak sie sprawuja w nominalach jak przebiegly operacjie modowania czy sypla sie komys podajcie linki do biosow opisu itp jak krecicie zegar i czym wmiare tanio ale cicho chlodzicie i jak zkrecic chlodzenie. Na koniec zagadka i praca domowa udalo sie komus zmulic obciazyc ta karte a jezeli tak to czym
Zmulić ją nietrudno - nie wystarczy już do gier na maxymalnych detalach w 1680/1050(natywna rozdziałka panoramy 20' do jakiej się przymierzam). W 1024/768 ledwo wystarczy do COD2, oczywiscie mocno podkręcona. Bo na 12p już nie da rady.

Mamy takie typy:

GTO - 12 potoków, dobrze się kręci, ale do nowych gier juz troche za słaba

GTO od connecta 3d - modują się na 16p, opłaclany zakup

GTO2 - to samo co gto od connecta, lepsze pamięci 1.6ns za cenę około 900zł nieopłaca się.

x850xt - w standardzie 16p, wysokie zegary, kręci się zawsze na x850xt pe i wyżej. Ale za swoja cenę (950? nie wiem ostatnio nie orientuję się w cenach) takze nieopłacalna.

Dołóż do 7800gt ;) http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,208404,0.html tutaj masz za 1160zł od leadteka.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic x800GTO tylko czy faktycznie za te cene dostane pamieci 980MHz , nie interesuje mnie podkrecanie - nie moj komp , mysle z ten radek bedzie lepszy og 6600GT:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24539

czy sie oplaca?

btw.warto wspomniec ze te pamieci to nie jest gddr3 !

tzn tak wersja za 400 z hakiem wersja bulk jest na gddr3 a za 507zl lite na ddr, czy mozleiwe ze te radki za 400 cos zlotych maja gddr3 z 980Mhz zgarkami

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...