Skocz do zawartości
Polaros

Fanbus+regulowany rezystor.

Rekomendowane odpowiedzi

zaufaj mi.. to nie jest najprostszy sposób :D

 

do tego wystarczy użyć żółtego kabelka (choć nie każdy wiatrak go posiada) i zrobić prosty układ wzorowany na watchdogu w mikrokontrolerach.. brzmi sensacyjnie :D ale w najprostszym przypadku chodzi o układ, który będzie kontrolował czy dostaje impulsy z żółtego kabelka... jesli nie dostaje tzn że wiatrak stoi lub kręci się zbyt wolno... i w razie awarii :) podejmie alarm typu mruganie diody LED czy wydawanie odgłosów jakichś...

 

Jeśli nie znajdziesz na necie takiego układziku to mogę się podjąć karkołomnego zadania i w chwili wolnego czasu zbudować takie cuś... Mi też się przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma zoltego kabelka mozna sie wpiac do halotronu i tam miezyc impulsy.

ale z lcd to bez procesora sie nie obejdzie..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna tego jakos prosciej zrobic ? 2 invertery + kondesator + 2diody i rezystor ? cala chyba sztuka by polegala na tym by dobrac odpowiedni kondensator :) 1 not do zoltego (zapewnia taka sama wydajnosc pradowa na wyjsciu oraz umozliwia formowanie stromych zboczy ) potem kond oraz diody i rezystor tak dobrane by ladowac konda max duzym pradem oraz malym pradem go rozladowywac, a potem znowu inventer :) do odczytu stanu na kondzie jesli sygnal sygnal 0 nie bedzie podawany na wejscie to kond sie bedzie rozladowywal a jesli bedzie podawany to kond bedzie ladowany wiekszym pradem niz jest w stanie z niego wyplynac ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam problem taki ze chce sobie zlozyc fanbusa (schemat jest na pierwszej stronie tematu wklejone zdjecie) Lm wiem juz gdzie kupic i chcial bym kupic wszytkie potrzebne czesci w jednym sklepie.

Lm sa w http://www.centrumelektroniki.pl/sklep/index .

Sa tam tez resystory tyle ze sa rozne kategorie i niewiem ktore kupic :/

Jesli na schemacie jest R1 - 240 i R2 - 180 to ktore mam kupic w tym sklepie ?

 

Prosil bym o linka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam problem taki ze chce sobie zlozyc fanbusa (schemat jest na pierwszej stronie tematu wklejone zdjecie) Lm wiem juz gdzie kupic i chcial bym kupic wszytkie potrzebne czesci w jednym sklepie.

Lm sa w http://www.centrumelektroniki.pl/sklep/index .

Sa tam tez resystory tyle ze sa rozne kategorie i niewiem ktore kupic :/

Jesli na schemacie jest R1 - 240 i R2 - 180 to ktore mam kupic w tym sklepie ?

 

Prosil bym o linka.

 

Pozdrawiam

 

http://www.centrumelektroniki.pl/index.php?cPath=535_142_144

 

> http://www.cyfronika.pl/ - tu masz lepszy sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna tego jakos prosciej zrobic ? 2 invertery + kondesator + 2diody i rezystor ? cala chyba sztuka by polegala na tym by dobrac odpowiedni kondensator :) 1 not do zoltego (zapewnia taka sama wydajnosc pradowa na wyjsciu oraz umozliwia formowanie stromych zboczy ) potem kond oraz diody i rezystor tak dobrane by ladowac konda max duzym pradem oraz malym pradem go rozladowywac, a potem znowu inventer :) do odczytu stanu na kondzie jesli sygnal sygnal 0 nie bedzie podawany na wejscie to kond sie bedzie rozladowywal a jesli bedzie podawany to kond bedzie ladowany wiekszym pradem niz jest w stanie z niego wyplynac ;)

I have no idea, what tha fuck are you talking about :D

 

Zdaje się że ktoś :) już pomógł Imexowi zakupić odpowiednie części... a co do cyfroniki i tego drugiego sklepu... ceny mają faktycznie niskie w porównaniu ze sklepami, ale jak do tego dodać przesyłkę prawie 20 pln to już tak lajtowo nie jest i chyba wolę się przejechać na giełdę i zaopatrzyć się manualnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna tego jakos prosciej zrobic ? 2 invertery + kondesator + 2diody i rezystor ? cala chyba sztuka by polegala na tym by dobrac odpowiedni kondensator :) 1 not do zoltego (zapewnia taka sama wydajnosc pradowa na wyjsciu oraz umozliwia formowanie stromych zboczy ) potem kond oraz diody i rezystor tak dobrane by ladowac konda max duzym pradem oraz malym pradem go rozladowywac, a potem znowu inventer :) do odczytu stanu na kondzie jesli sygnal sygnal 0 nie bedzie podawany na wejscie to kond sie bedzie rozladowywal a jesli bedzie podawany to kond bedzie ladowany wiekszym pradem niz jest w stanie z niego wyplynac ;)

Narysuj jakiś schemat bo kompletnie nie rozumiem o czym ty mówisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gałki mozna kupic w sklepach elektronicznych.. jakie sie podoba... a przynajmniej kilka rodzajów...

 

co do schematu to może wymoduje jakiegoś FAQa neidługo z DOKŁADNYM opisem dla laików także.. jak zrobić od 7 do 12.. najprościej.. i bez zbędnych pytań.. moze nawet dorzuce kartke do wydrukowania zeby isc do sklepu - pokazać ta kartkę .. zapłącić spzedawcy.. i mieć cały komplet odpoweidnich części... żeby nei było niedomówień... jaki rezystor.. a jaki potemcnjometr.. a co jeśli nie mam.. juz to sie nudne staje..

Przydało by się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...