Skocz do zawartości
SilentMan

Jaki Twardy Dysk Za 200-300 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam komputer o następujących parametrach:

 

Typ procesora AMD Duron, 700 MHz (3.5 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7ZM(P) (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8363 Apollo KT133

Pamięć fizyczna 512 MB (PC133 SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/16/01)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Model 64 (32 MB)

Dysk fizyczny ST340823A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych LITEON DVD-ROM LTD122 (12x/40x DVD-ROM)

Napęd dysków optycznych SONY CD-RW CRX175A1 (24x/10x/40x CD-RW)

 

Jest to sprzęt dość stary, ostatnio zaktualizowałem BIOS (miałem z 2000 roku, teraz jak widać jest nowsza wersja z 2001, aktualizacja była automatyczna, dokonana odpowiednim programem od producenta). Ostatnio zaczęło mi na dysku brakować miejsca, chcę więc kupić nowy twardy dysk. I mam pytanie, jaki model będzie najlepiej sprawował się w tym komputerze? Do wydania mam około 200 zł, maximum 300 ale 300 to już granica. Rozglądam się za czymś o pojemności 120-160 GB... tylko czy taki dysk będzie poprawnie widziany przez moją płytę główną, i przez system Windows XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam komputer o następujących parametrach:

 

Typ procesora AMD Duron, 700 MHz (3.5 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7ZM(P) (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8363 Apollo KT133

Pamięć fizyczna 512 MB (PC133 SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/16/01)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Model 64 (32 MB)

Dysk fizyczny ST340823A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych LITEON DVD-ROM LTD122 (12x/40x DVD-ROM)

Napęd dysków optycznych SONY CD-RW CRX175A1 (24x/10x/40x CD-RW)

 

Jest to sprzęt dość stary, ostatnio zaktualizowałem BIOS (miałem z 2000 roku, teraz jak widać jest nowsza wersja z 2001, aktualizacja była automatyczna, dokonana odpowiednim programem od producenta). Ostatnio zaczęło mi na dysku brakować miejsca, chcę więc kupić nowy twardy dysk. I mam pytanie, jaki model będzie najlepiej sprawował się w tym komputerze? Do wydania mam około 200 zł, maximum 300 ale 300 to już granica. Rozglądam się za czymś o pojemności 120-160 GB... tylko czy taki dysk będzie poprawnie widziany przez moją płytę główną, i przez system Windows XP ?

jedynie co jest ważne, to żeby BIOS płyty widział ze podłączone urządzenie to dysk i to wszystko, resztę i tak zrobić system

tylko zasilacz może stać na drodze do nowego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest słabiutki... jakiś no-name za 30 zł. Jego też mam zamiar wymienić. Jaki zasilacz w takim razie byłby dobry do tej konfiguracji sprzętowej (zakładając że kupiłbym dysk Samsunga 120 GB 7200 8MB - większego niż 138 GB moja płyta główna jak się dowiedziałem nie obsłuży). Dodam że chcę w niedługim czasie wymienić procesor na Durona 1300 i wsadzić jakąś ciut lepszą kartę graficzną. Czy za 150 zł dostanę jakiś porządny zasilacz? Bo z tym obecnym to prawdziwa udręka...

Edytowane przez SilentMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest słabiutki... jakiś no-name za 30 zł. Jego też mam zamiar wymienić. Jaki zasilacz w takim razie byłby dobry do tej konfiguracji sprzętowej (zakładając że kupiłbym dysk Samsunga 120 GB 7200 8MB - większego niż 138 GB moja płyta główna jak się dowiedziałem nie obsłuży). Dodam że chcę w niedługim czasie wymienić procesor na Durona 1300 i wsadzić jakąś ciut lepszą kartę graficzną. Czy za 150 zł dostanę jakiś porządny zasilacz? Bo z tym obecnym to prawdziwa udręka...

tak dostaniesz: Modecom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...