Skocz do zawartości
pcmaniaczek

Oglądam Divx I Są Śmieci Na Ekranie :|

Rekomendowane odpowiedzi

mam kompla ibm 300pl ,płyta intel 440bx,P2 350mhz slot1,128 mb ram(2x64),grafika S3Dtrio ...

Pod windows 2000 i xp występuje ten sam problem, oglądam film avi i odtwarza ok bez przycięć ale poza obszarem best pleyera są na ekranie jakieś migoczące poziome kreski i kwadraciki :|,jak zminimalizuje okno odtwarzacza to problem dalej sie pojawia:/ , pomaga dopiero wyłączenie odtwarzacza

 

używam codeków : allincodec pack , co jest powodem tych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie ja znajde strone s3virge ? s3dtrio ??... firma nie istnieje już .. więc www teżnie ma ... i nie sądze żeby prodocent napisał sterowniki do xp :)

 

a może uszkodzona jest pamięć tej karty ?? albo układ karty jest walnięty że takie śmieci sie robią;>

 

wgrałem program divx player z kodekami i jest dalej to samo .... , co ciekawe jak oglądam jakiś klip video na stronie www to jest wszystko ok :| , uszkodzona karta ?? już sam nie wiem ...

 

Następnym razem korzystaj z opcji edycji i nie pisz postów pod rząd. // Crosis

 

hmmm niby s3dtrio a dxdiag wskazuje że nie mam 3d... może to dlatego ??? może po prostu to jest tak stara karta że ''gryzie'' sie z nowymi programami ??

 

aha dxdiag pokazuje że hmm : przybliżona ilość pamięci : 0.0 mb :| coś jest nie tak bo na płycie głównej sa 2 scalaki z pamięcią do tej grafy ..

 

everest w zakładce karta wideo windows też wskazuje że ilość pamięci wynosi 0.0 mb a w zakładce procesor graficzny pisze że jest 4 mb ....

 

jak już mówiłem , jak wejde na www gdzie jest jakiś klip to odtwarza bez problemu,jak dam na full screen to też jest ok ,problem jest tylko wtedy jak chce oglądnąć jakiś film za pomocą np. bestpleyera

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompla ibm 300pl ,płyta intel 440bx,P2 350mhz slot1,128 mb ram(2x64),grafika S3Dtrio ...

Pod windows 2000 i xp występuje ten sam problem, oglądam film avi i odtwarza ok bez przycięć ale poza obszarem best pleyera są na ekranie jakieś migoczące poziome kreski i kwadraciki :|,jak zminimalizuje okno odtwarzacza to problem dalej sie pojawia:/ , pomaga dopiero wyłączenie odtwarzacza

 

używam codeków : allincodec pack , co jest powodem tych problemów ?

sam sobie odpowiedziales napytanie... dlatego przestrzegam przed instalacja codecpackow.. wywal te kodeki co masz i instaluj najnowsze ffdshow... jak nie pomoze to czeka Cie reinstalacja systemu... deinstalatory codecpackow nie zawsze usuwaja 100% tych kodekow.. nie raz sie o tym przekonalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zmieniam komputer na nowy za jakiś czas ale mimo wszystko nie chciałbym żeby powodem tego bałaganu na ekranie była uszkodzona karta graficzna zintegrowana na plycie ...

teraz zauważyłem że te śmieci na ekranie robią sie tylko i wyłącznie przy filmach avi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem sa sterowniki, mam taka karte i dzieje sie tosamo. prawdopodobnie to s3 nieradzi sobie z wyswietlaniem tzw nakladki video (tryb overlay) jesli masz zainstalowanego ffdshow w oknie konfiguracyjnm bedzie opcja output wejdz tam i odznacz wszystkie tryby oprocz rgb. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...