Skocz do zawartości
Piotrex90

Lcd Z Nokii 8210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec pragne sie przywitac ;] A teraz przejde do tematu. Czy macie moze schemat jak podlaczyc wyswietlacz z Nokii 8210 przez LPT albo COM do komputera ?? Czytalem tutoriale jak podpiac wyswietlacz od nokii 3310 "z nozkami" ale moj wysietlacz jest w wersji z tak zwana "gumka przewodzaca". Szukalem schematow w necie ale nie udalo mi sie takowcyh znalezc :/ Z gory dzieki za odpwiedzi. Pozdro for all ;]

Edytowane przez Piotrex90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie moze schemat jak podlaczyc wyswietlacz z Nokii 8210 przez LPT albo COM do komputera ?? Czytalem tutoriale jak podpiac wyswietlacz od nokii 3310 "z nozkami" ale moj wysietlacz jest w wersji z tak zwana "gumka przewodzaca".

Musze Cię zmartwić ale raczej gotowego schematu nie znajdziesz do podpięcia tego wyświetlacza....jesteś pewien że to taki sam typ jaki jest w 3310? (bo ja pewien niejestem) a już tym bardziej że gumka przewodzacą....(nie było do tego jakiegos układu? czy tylko prosto gumka do PCB telefonu?) bo jezeli jest sama gumka to nawetnie masz do czego lutować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest troche inny model jak w 3310. Udalo mi sie znalezc scehamet od innego modelu, ale plytka glowna z mojej nokii jest troche inna... http://www.fullcustom.es/guia_elec_nokia.html. A oto zdjecie plytki glownej z mojego telefonu: http://www.tuninggsm.resnet.pl/images/led.html (Jest to model ktorego zdjecie jest na samym dole 8210).

Jackuzy ja nie mam samego wyswietlacza, tylko cala plytke z telefonu i wyswietlacz mam do dyspozycji ;]

Myslicie ze dalo by rade probowac podlaczyc tak jak na tym schemacie ? Pozdrawiam Piotrex90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :D Sam widzisz szukanie nie szkodzi :D mozesz spróbowac podpiąc sie tak jak na tym schemacie po chiszpańsku (chyba:-P) grunt to kombinowac a nuż-widelec okaze się że to jednak bedzie działac własnie w taki sposób :D z tego co widze to podłaczenie jest podobne do tego schematu dla 3310 (tzn tak mi sie wydaje bo nie mam w tej chwili dostepu do tego schematu) tylko tutaj autor wykozystał wtyczki DB9... moge tylko zyczyc powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy dzieki za zainteresowanei moim tematem ;] Mimo iz schemat jest z innego modelu jednak sproboje bo cos wspolnego napewno maja;] A to ze po hiszpansku to nic :P Wywnioskuje wszytsko z rysunkow ;] Niedlugo cos bede probowal to zdam relacje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...