Skocz do zawartości
kanio

Jaka jest różnica między XP-kami na jądrze Thorougbred 0,13?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprostowanie:

Palomino 0.18 mikrona

Thorougbred 0.13 mikrona

 

One róznią się jądrem ;). T-bred ma mniejsze napięcie dla rdzenia przez co się mniej grzeje, no i cała seria AIUGA ma fabrycznie odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One chyba mają odblokowane mnożniki do 12.5 czyli 2000+, ale dalej spokojnie dojedziesz FSB.

Mnożnik z tego co mi się wydaje to 12,5x jaki się da ustawić bynajmniej na Gigabyte i Solteku więcej się nie da, a tak a propo mnożnika czy istnieje jakaś płyta pod amd ofereująca możliwość recznego ustawienia mnoznika powyzej 12,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych płyt jest mnóstwo-praktycznie kazdy epox, abit ,msi asus od kt333 wzwyż

 

ale na 1700 0.13 nie ustawisz mnożnika większego niz 12.5

A po polaczeniu mostka L3 odpowiedzialengo za mnoznik nie da sie ustawic wyzszego multiplayera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na 1700 0.13 nie ustawisz mnożnika większego niz 12.5

A po polaczeniu mostka L3 odpowiedzialengo za mnoznik nie da sie ustawic wyzszego multiplayera?

 

 

Chodzi chba a raczej napewno o mostki L1 bo to one są odpowiedzialne za mnożnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cih: na T-bredzie L3 :).

Kiedyś gdzieś widziałem że na T-bredzie wystarczy połączyc tylko jeden mostek, a tak serio to cały czas myślałem że dalej łączy sie L jedynki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troche grzebalem w artykulach o mnoznikach maksymalnych do mojej plyty (Asus A7V133 - KT133A). Znalazlem, ze sa biosy do wczesniej wersji mojej plyty (Asus A7V - KT133), ktore umozliwiaja zmiane mnoznika az do 17x bodazje. Na takiej plytce jest mozliwe puszczenie np athlona 1700+ z predkoscia nominalna (chipset KT133 nie obsluguje magistrali 133 MHz).

Wiec zakladam ze do Twojej plytki tez takie biosy istnieja tylko musialbys sie troche wszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie platforma AMD, i żeby nadawało się to do kręcenia, narazie myślę nas Xp 2000 a jak chodzi Xp 1700 na nowym jądrze Tbred??

 

Ps najpierw szukałem w wyszukiwarce i nie znalazłem czegoś co by mnie interesowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego 1700XP+. Ja go na razie puściłem 10,5X169 i chodzi super. Nie grzeje się i jest w pełni stabilny. Na razie więcej nie daję, bo grafa nie wytrzymuje. Ale na dniach będę miał nową i jestem pewien, że można go jeszcze wyżej puścić. To złoto nie procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musiałbyś fizycznie odblokować mnożnik na procku, bo fabrycznie ma zablokowany (w przeciwieństwie do Athlona 1700XP+ 0,13).

Po drugie musiałbyś mieć płytę obsługującą większe mnożniki niż 12,5, a po trzecie to wydaje mi się że i tak za dużo z niego nie wyciągniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to przypuscmy ze kupuje XP 1700 0,13. Daje mnożnik na 12 i taktowanie z 133 na 150Mhz, mozna tak zrobic? bo jak ogladalem artykuly z kreceniem tego procesora to abo dkecili bo samym mnoznikiem albo czestotliwoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...