Skocz do zawartości
Tommi_bydg

Dziwne Zwiechy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam win xp pro sp2 i od pewnego czasu mam dziwne zwiechy. Normalnie pracuje nie obciążam go niczym i ciach. Zaiesił mi się. Na początku było to jak zaczynałem rozmawiać przez Skype. Myślę sobie eee łatwizna, wywaliłem go i znów wisi. Więc wziąłem przeinstalowałem system. I na czystym to samo. Ale co dziwniejsze nie wiesza mi się stale. Nieraz pracuję cały dzień i nic, a nieraz na dzień dobry zwisa łapie. System jest czysty od wirusów (sprawdziłem Avastem, NA 2006, mks online, Spybot - Search & Destroy) i nic nie znalazły. Jako firewall mam narazie free zone alarm i jako antywirusa avast free.

 

P.S. W nocy stawiałem od nowa system i dziś już miałem 3 zwiechy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt to nic nie dodałem. Sparwdziłem dysk (mam samsunga 812n) programem diagnostycznym i jest ok. Temperaturki też są ok. Ba myślałem, że procek (patrz mój opis) jest niestabilny i ustawiłem go na nominalne 2500+ i nadal ten sam problem. A wentylatorki zaraz odepne ale wątpie, że on coś dadzą mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobiłem to, czyli od nowa złożyłem kompa i udało mi się rozmawiać przez Skype aż 8 min........ do momentu kiedy się rozłączyłem. Jak narazie działa. Dzięki wielkie wszystkim. Ale jak będę miał dalej problem z nim to napewno się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Problem wrócił. Komp przeszedł 3dmarka 05, super pi 16m no i myślałem, że będzie już ok. A tu wtopa. Znowu zwisa chwycił. Mam brak już koncepcji. Aha jeszcze restartowałem bios płyty głównej podczas demontażu kompa i też jak widać nic nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcia to są takie jakie były przedtem. Niestety nie mam miernika ale sparwdzałem pod biosem i za pomocą Everesta. Zasilacz mam sparwny 350W na bank Hiper HPU-3S350 350W (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15784). A co dziwniejsze to zawiesza się nie obciążony system. Może to jakoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem dokladne to samo! System wiesza sie nieobciazony, czasem chodzi po 20h i nic a czasem zalapie zwis po 5h :mur: (komp w srodku czysty) Na razie zmienilem bios i nic sie na razie (tfu tfu) nie dzieje, nie mam pewnosci czy to to ale mozesz tez sprobowac innego biosa.

 

Dziwne ze komp nigdy mi sie pod primem nie zawiesil ani pod smarkiem :/

Aha no i iczywiscie caly czas pisze o tym kompie na NF7

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na pełnym formatowaniu NTFS. Jeszcze w nocy zrobiłem wpierw pełneformatowanie FAT32 i zapuściłem od nowa instalke i formatowałem pełnym NTFS.

Mam czasem dokladne to samo! System wiesza sie nieobciazony, czasem chodzi po 20h i nic a czasem zalapie zwis po 5h (komp w srodku czysty) Na razie zmienilem bios i nic sie na razie (tfu tfu) nie dzieje, nie mam pewnosci czy to to ale mozesz tez sprobowac innego biosa.

Zaraz zmienie bios. A jakiego biosu używasz w mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem starszy BIOS no i działało wszystko ok. Do czasu gdy włączyłem Skype. Co ciekawsza zawiesza mi się teraz na Skype. Maks mojej rozmowy to 2 min i zwiesił się. A nigdy nie miałem problemów ze Skype na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...