Skocz do zawartości
Filutek

Upgrade biosu nagrywarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj ja zglaszam pytanie do wszystkich ktorzy mogliby mi pomoc.

Moja nagrywarka jest juz lekko leciwa (LG 16/10/40).

Chcialbym ja podkrecic na nieco lepsza.

Czy ktos wie jak to zrobic i gdzie znajde bios do nagrywarki?

Bardzo prosze o powazne potraktowanie tematu:)

Dziekuje za kazda konkretna odpowiedz :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na cdrinfo.pl ale twoje szanse są marne: musiałbyś wgrać bios od nowszego modelu ale tylko pod warunkiem, że jakiś nowszy model jest oparty na tym samym chipie sterującym (a te producenci wymieniaja dość często, średnio przy każdym przejściu do wyższej predkości zapisu CD-R). Wgranie biosu od innego producenta nie wchodzi w rachube (poza jednym znanym mi przypadkiem nagrywarek sony i teac) ale może się mylę.

Lepiej nie kombinować, bo zamiast szybszej nagrywarki nie bedziesz jej miał w ogóle.

A jak Ci się tak "spieszy" z nagrywaniem to kup sobie po prostu nową.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na cdrinfo.pl ale twoje szanse są marne: musiałbyś wgrać bios od nowszego modelu ale tylko pod warunkiem, że jakiś nowszy model jest oparty na tym samym chipie sterującym (a te producenci wymieniaja dość często, średnio przy każdym przejściu do wyższej predkości zapisu CD-R). Wgranie biosu od innego producenta nie wchodzi w rachube (poza jednym znanym mi przypadkiem nagrywarek sony i teac) ale może się mylę.  

Lepiej nie kombinować, bo zamiast szybszej nagrywarki nie bedziesz jej miał w ogóle.  

A jak Ci się tak "spieszy" z nagrywaniem to kup sobie po prostu nową.

Pozdro

Thx bogas :) Wlasnie odwiedzilem strone cdrinfo i oczywiscie nic nie znalazlem :( Moja nagrywarka to 8160B wiec dam sobie spokoj.

Jesli kupie nowa - na pewno nie bedzie to LG. BTW skoro juz mowa o nowej nagrywarce - jakiej firmy mozecie mi polecic jesli juz dojrzeje do zmiany? mam tu na mysli taka ktora bedzie mozna ewentualnie kiedys upgrade`owac.

Dziekuje kolegom za wszystkie dotychczasowe posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... nagrywarka, która daje się (ewentualnie) upgrejdować :?

Z tego co mi wiadomo to jedynie Lite-On stosował (stosuje?) manewr polegający na ograniczaniu mozliwości nagrywarki firmwarem. W ten sposób można wziąć bebechy od np. 40X i sprzedawać jako 32X (troche taniej). Potem mozna do takiej 32x wgrać firmware od 40x i juz nagrywarka jest szybsza.

Moja rada: kup Lite-Ona; są w miarę ciche, niezawodne, mają niezła korekcję błedów i poprawnie zrzucają zabezpieczone płytki. A co do późniejszego upgradu.... hmmm... zapis 48 albo 40x w zupełności wystarcza i róznica miedzy najszybszymi 52x jest minimalna, a nagrywarek szybszych niż 52x nie spodziewaj się zbyt prędko (o ile wogóle). Powód jest prosty: ograniczenia mechaniczne - płyty nie moga wirowac już szybciej bo:

-nie wytrzymuja tego płyty i masz wielkie BUM!!!! masakrujace wnetrze napędu (sam to raz przeżyłem :cry: )

-mechanizmy stabilizujące płytę nie są w stanie działać poprawnie przy tak duzych szybkościach i pojawiają się błedy w odczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... nagrywarka, która daje się (ewentualnie) upgrejdować  :? 

Z tego co mi wiadomo to jedynie Lite-On stosował (stosuje?) manewr polegający na ograniczaniu mozliwości nagrywarki firmwarem. W ten sposób można wziąć bebechy od np. 40X i sprzedawać jako 32X (troche taniej). Potem mozna do takiej 32x wgrać firmware od 40x i juz nagrywarka jest szybsza.

Moja rada: kup Lite-Ona; są w miarę ciche, niezawodne, mają niezła korekcję błedów i poprawnie zrzucają zabezpieczone płytki. A co do późniejszego upgradu.... hmmm... zapis 48 albo 40x w zupełności wystarcza i róznica miedzy najszybszymi 52x jest minimalna, a nagrywarek szybszych niż 52x nie spodziewaj się zbyt prędko (o ile wogóle). Powód jest prosty: ograniczenia mechaniczne - płyty nie moga wirowac już szybciej bo:

-nie wytrzymuja tego płyty i masz wielkie BUM!!!! masakrujace wnetrze napędu (sam to raz przeżyłem  :cry: )

-mechanizmy stabilizujące płytę nie są w stanie działać poprawnie przy tak duzych szybkościach i pojawiają się błedy w odczycie

Bogas - chyba rzeczywiscie poniosla mnie fantazja :)

Kupie nagrywarke taka jak mowisz - to bedzie najlepsze rozwiazanie :)

Dzieki za posty Panowie!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24/10/40 lite-on i strzelam z wora :-) . ale tak naprawdę to dla niektórych prędkość nagrywania jest kwetsią samopoczucia tak jak oveclock procesora PIV 2.53 na 3.16 Ghz. Korzyść owszem zauważalna, ale w przeciętnej ekspleatacji mało istotna .

Ale kończę bo nie chcę rozpętać burzy. To tylko przykłady ,spadam ,dozo,pstryk.....

 

torpido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...