Skocz do zawartości
Kaeres

TV out --->euro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam do wyjscia podlaczona przejsciowke SVideo->Chinch a potem tego Chincha mam wpietego do przejsciowki Chinch->Euro i dziala wszystko ok. Wykrywa TV i gra 8) Wiec jesli myslisz o takim samym polaczeniu to raczej musi dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kabelek jest prosto od serwisu wiec podejrzewam, ze go nie skopali bo oni to sprawdzaja. Moze telewizor cos nie tak ?

To jest stary telewizor firmy AXION (noname czyli :P ) i ma tylko wyjscie antenowe i euro. Moze sprawdze czy euro dziala. Jak najlepiej sprawdzic czy dziala euro, co najlepiej podlaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak podłaczone (tzn s-video-euro w magnetowidzie) i działa bez zarzutu. Sprawdź czy przejściówka euro-svideo nie ma przełacznika na in-out (często maja bardzo malutki umieszczony gdzies z boku), jesli ma to przełącz na "in" i powinno hulać zarówno na cinch jak i s-video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, podlaczylem video. Wiec jesli nie kabel, nie wyjscie euro w TV, nie wyjscie TV w karcie to co ?

Na innym telewizorze wszystko dziala ale jest podlaczone poprzez chinch--->svideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, podlaczylem video. Wiec jesli nie kabel, nie wyjscie euro w TV, nie wyjscie TV w karcie to co ?

Na innym telewizorze wszystko dziala ale jest podlaczone poprzez chinch--->svideo

No to wychodzi z tego ze przejsciowka jest zd.. eee zepsuta :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij tu: 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=wojny_kl...klonow&strona=2

Chodzi tu o Radeony, ale może Ci pomoże.

No wlasnie, nie dotyczy ten tekst konkretnie gf ale moze to jest problem.

Nie znam sie zbytnio na elektronice. Moze zle mi podlaczyli ?

Mozna na kilka sposobow podlaczac svideo-->euro do kart NV tak jak w przypadku tego tekstu o Radeonach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - stare telewizory nie maja wejscia s-video w gniezdzie euro i to jest powod tego ze to nie dziala - mozesz podlaczyc przez zwykly cinch jezeli masz takowy na karcie. Piszesz poprzez cinch do s-video - nie ma czegos takiego - s-video to system transmisji obrazu z rozdzielona luminacja i chrominacja - to daje lepsze kolory - podobnie jak bnc - jednak rozni sie tym od bnc, ze bnc to tylko kable i zlacza (bo taki sam sygnal jest jak w zwyklym D-Sub 15-pinowym), a s-video to zupelnie cos innego co composite (cinch) gdzie sygnal wysylany jest po jednej zyle, a nie po dwoch. Dlatego tez polecam skorzystac ze zwyklej przejsciowki cinch-->euro badz podlaczenie przez w miare nowy magnetowid, a z magnetowidu juz przez zwykle euro do telewizora - jednak tego nie polecam gdyz wtedy magnetowid odpowiada za konwersje s-video do composite, a to bedzie skutkowalo niska jakoscia obrazu. Dlatego tez najprosciej, najtaniej i najpewniej uzyc cinch do euro, a przejsciowke s-video do euro zostawic do czasu zakupu lepszego telewizora. Over :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoSHi chinch - svideo to taka przejsciowka dolaczona do karty graficznej i tak mam podlaczone do innego telewizora. Czyli z svideo (w grafie) wychodzi przejsciowka zakonczona chinchem. I podpinam do tego kabel chinch-svideo (ktory idzie do wejscia svideo w telewizorze).

Ale w tym starym telewizorze (ktory sobie ostatnio kupilem za grosze) jest tylko wyjscie antenowe i euro. Nie zabardzo zrozumialem tylko tego, ze mowisz o tym iz stare telewizory nie maja wejscia svideo w euro. Wiec proponujesz aby ta jedna koncowke z tego kabla (czyli svideo) zamienic na chinch i dopiero podpiac do przejsiowki dostarczonej do karty (mowa o niej na poczatku tego posta) ?

Czy to cos zmieni, bo wydaje mi sie to bezsensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze tan nudze o tym tvout troche.

Musze wywindowac ten watek na gore bo nie znalazlem nadal rozwiazania.

YoSHi mowil, ze nie kazde euro pojdzie z polaczeniem bezposrednio z s-video. Czy to jest prawda czy to tylko dotyczy kart Radeon ?

Jezeli to prawda to jak temu zaradzic ? Przeciez telewizor sprawny, karta graf. sprawna, tvout sprawny wiec musi to dzialac. Tylko pytanie jak ?

Acha, probowalem juz sterownikow z serii 29.xx, 30.82, 40.41, 40.72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jezeli sie nie myle info jak odpalic obraz na telewizorze bez wyjscia TV w karcie graficznej.

Ale nadal nie znalazlem rozwiazania tam :-/

Moze ktos zna podobne schematy jak podal mi reed ale zeby bylo jak polaczyc ze soba dwie koncowki. s-video (z karty graf.) i SCART (inaczej euro w telewizorze) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może walnę durnotę , ale IMHO powinieneś sprawdzić , czy tvout jest ustawiony na zakładce sterowników na composite out - Yoshi bardzo słusznie stwierdził co do wymagań telewizora .

U mnie na Sony 25'' z 1994 roku nie działa natomiast na prymitywnym Daewoo 28'' z 2001 chodzi jak burza . Dodaję , że kabelek mam SVHS-EURO , ale próbowałem też kiedyś na jakimś MX posłać z chincha i niestety nie działało - pomogło przestawienie na zakładce na composite out . Chyba że pokombinujesz ze zmianą styków na euro - przelutuj kabelki na złączu euro kabla , jeśli dysponujesz schematem telewizora .

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może walnę durnotę , ale IMHO powinieneś sprawdzić , czy tvout jest ustawiony na zakładce sterowników na composite out - Yoshi bardzo słusznie stwierdził co do wymagań telewizora .

U mnie na Sony 25'' z 1994 roku nie działa natomiast na prymitywnym Daewoo 28'' z 2001 chodzi jak burza . Dodaję , że kabelek mam SVHS-EURO , ale próbowałem też kiedyś na jakimś MX posłać z chincha i niestety nie działało - pomogło przestawienie na zakładce na composite out . Chyba że pokombinujesz ze zmianą styków na euro - przelutuj kabelki na złączu euro kabla , jeśli dysponujesz schematem telewizora .  

 

pozdro

Zeby sie dalo przestawic na composite to musi najpierw wykryc jakis odbiornik, a u mnie nawet nie wykrywa tego TV.

A schematem niestety nie dysponuje i wlasnie chodzi mi o to czy ktos wie jak te kabelki polaczyc bo zapewne to bedzie cos nie tak przy konstrukcji samego kabelka. Mimo, ze elektronicznie to on dziala (bo go sprawdzali w serwisie) to jednak nie gra ten kabelek w konfrontacji TV z kompem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keares, wydaje mi się, że twój TV ma eurozłącze o zbyt dużym oporze (jest to "jaśniej" opisane na stronie, którą podałem Ci wcześniej)

Moja rada: kabel antenowy koncentryczny ekranowany, z jednej strony zalutować Chincha z drugiej wtyczkę Euro i efekt murowany (zrobiłem se taki kabelek i obraz miałem lepszy niż przez s-video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem kolesia, ktory sie na tym sporo zna i powiedzial, ze to moze byc problem tego, ze jeszcze wejscie euro w TV musi obslugiwac svideo. I jest ponoc przejsciowka do tego (sv-euro).

Ale teraz musze zmodowac kabelek. Uciac euro i wsadzic tam svideo out i podpiac do niej ta przejsciowke. Mam moze racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc już się trochę gubię w tych twoich kabelkach!

W moim TV są dwa gniazda Euro, z tego jedno jest przystosowane do odbierania sygnału s-video (tak pisze w instrukcji TV)

 

Grafa ---- s-video/s-video ----s-video/Euro ---- TV

 

Tak jest u mnie i działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial wlasnie te dwa wejscia euro to nie byloby tego topica. Ale wlasnie ja posiadam chyba to wejscie euro ktore nie chce wspolpracowac z svideo. I pytam wlasnie czy nie ma jakies przejsciowki zeby to rozwiazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, koles w serwisie powiedzial ostatecznie, ze mozna podlaczac karte graf. przez euro w telewizorze tylko i wylacznie jezeli wyjscie w karcie graficznej jest video, a nie jak u mnie s-video.

Pierniczy za przeproszeniem glupoty czy ma racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, koles w serwisie powiedzial ostatecznie, ze mozna podlaczac karte graf. przez euro w telewizorze tylko i wylacznie jezeli wyjscie w karcie graficznej jest video, a nie jak u mnie s-video.

Pierniczy za przeproszeniem glupoty czy ma racje ?

Miałem to samo .. mam s-video -> euro i teraz działa...

1. kupiłem kable w auchanie i musiałem przelutować kable w euro bo źle podłaczyli..

2. mam kable euro -> euro+cinch i zależnie jak włoże ,które euro do tv to albo dziła albo nie..

 

rozbierz i napis pod jakie piny w euro masz podłaczone kable od obrazu.. Sprawdze u sibie i podam ci wtedy czy jest ok. (może tez musis przelutowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu pierniczy głupoty! Gdyby tak było to by mi nie działało!

Według mnie musisz podłączyć tak:

 

Grafa ---- s-video/chinch ---- chinch/euro ---- TV

 

Musisz podać do Twojego TV sygnał zespolony (Composite).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykrywa Ci w sterach telewizora czy wykrywa ale sie nie przełącza? bo już sie zgubiłem 8O jeżeli 1 opcja to połączenie do [gluteus maximus] a jak 2 to problem rozwiąże tv tool :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź czy ten kable euro/cinch działa z innym urządzeniem np. kamera VHS.

2. u mnie w chacie miałem problem z podłaczeniem kompa pod telewizor firmy CURTIS 21" a z Samsungiem 28" żadnych problemów..

Po podłaczeniu pod Curtisa nie pojawiał się nawet opcja we właściwosciach ekranu że mozna przełaczyc monitor na TV.. Kable w obu przypadkach był ten sam.. :)

3. "Gośc w serwisie pierniczy głupoty",.....

 

P.S.Z ciekawości musiałbym sprawdzic w chacie czy od razu podłacze kompa (CLAP@QUADRO tv-out; s-video) za pomoca kabla s-video-> s-video bezpośrednio do TV.. (kable od ATi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Andrzej. Jezeli Ci z Curtisem nie dzialalo to dalo sie cos pokombinowac zeby dzialalo ?

Zrobilem juz nawet swoj kabel wg. schematu jaki znalazlem na jednej stronce (tvtool) ale nadal nie dziala. Znam jeszcze jeden schemat. Dzisiaj go zrobie i dam znac wieczorem czy wyszedl. Dla wiadomosci wszystkich jeszcze raz.

NIE WYKRYWA WOGOLE URZADZENIA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Andrzej. Jezeli Ci z Curtisem nie dzialalo to dalo sie cos pokombinowac zeby dzialalo ?

Zrobilem juz nawet swoj kabel wg. schematu jaki znalazlem na jednej stronce (tvtool) ale nadal nie dziala. Znam jeszcze jeden schemat. Dzisiaj go zrobie i dam znac wieczorem czy wyszedl. Dla wiadomosci wszystkich jeszcze raz.

NIE WYKRYWA WOGOLE URZADZENIA !!!

Troche kombinowałem z tym CURTISEM ale bez rezultatu. :( . A że w chacie mam jeszcze tego 28" samsunga to swietnie sie nadawał na "kino przydomowe latem" 8) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...