Skocz do zawartości
jetrules

Ultra-media 450w Problem Przy Restarcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem najprawdopodbnie z zasilaczem, posiadam zasilacz Ultra-Media 450W czyli taki jaki kupuje się z obudową, chodzi jak traktor po prostu coś strasznego, brak regulacji obrotów itd... Jakby się wydawało 450W to dużo nawet jak na firme która nie produkuje markowych zasilaczy. Problem tkwi w ponownym uruchomieniu komputera np:. z poziomu Windowsa, raz się ponownie uruchomi a raz czarny ekran, tak jakby karta graficzna zasłabła :(. Odłączałem już zbędne wiatraki, kieszeń, dalej to samo. Może to być spowodowane jakiś programem ?

 

Mój konfig:

 

AMD 64 3200+

Asus A8N-Sli

2x512mb DDR Kingston Dual Channel

Asus 6600GT 128mb

Seageta S-ATA 2 300GB, IBM Deskstar E-Ide 120GB

Lite-On 1635s DVD-Rw, Kieszeń Ata-133

Obudowa Shogo 2xled + 4xcooler

 

Napięcie Zasilacza: (Sisoft Sandra)

 

+3,3V = 3,31V

+5V = 4,95V

+12 = 11,36V

 

Jak dla mnie to napięcia słabe daje ten zasilacz. Ale 450W i nie ciągnie takiego sprzętu widocznie standardowo naklejka 450W a w realu 350W.

Mniej więcej doradzcie jaki zasilacz do takiego sprzętu do 200 zł.

Tagan mnie interesuje ale to koszt ponad 200 zł !!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wiem ze napiecie mierzy sie miernikiem, twoj post za duzo nie wniosł do mojego problemu, zwłaszcza że link jaki mi dałeś jest w nim tylko wstęp, zauważ że posiadam zasilacz 450V a do rozruchu takiego komputera potrzebne było by 250-350 a może nawet mniej w zależności od wykorzystania procesora.

 

!!!!! :lol: po małych przemyśleniach, wtyczke wyprowadzoną z zasilacza mam 20 pinową, zas płyte głowną przystosowąną na 24 piny czy ten problem z restartami moze byc spowodowany brakiem tych 4 pinów, wkoncu płynie tam napięcie, tylko co dziwne jak w totolotku raz uruchomi się komputer a raz nie heh. Gdy komputer nie podnosi się i widze czarny ekran, po wcisnięci klawisza enter wysuwa mi się klapka w napędzie DVD

 

p.s będe wdzięczny za każdą porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wiem ze napiecie mierzy sie miernikiem, twoj post za duzo nie wniosł do mojego problemu, zwłaszcza że link jaki mi dałeś jest w nim tylko wstęp, zauważ że posiadam zasilacz 450V a do rozruchu takiego komputera potrzebne było by 250-350 a może nawet mniej w zależności od wykorzystania procesora.

 

!!!!! :lol: po małych przemyśleniach, wtyczke wyprowadzoną z zasilacza mam 20 pinową, zas płyte głowną przystosowąną na 24 piny czy ten problem z restartami moze byc spowodowany brakiem tych 4 pinów, wkoncu płynie tam napięcie, tylko co dziwne jak w totolotku raz uruchomi się komputer a raz nie heh. Gdy komputer nie podnosi się i widze czarny ekran, po wcisnięci klawisza enter wysuwa mi się klapka w napędzie DVD

 

p.s będe wdzięczny za każdą porade

przy Twoim konfigu nie ma znaczenia ze masz 20pin wtyczkę, o ile podłaczona jest P4 4 pin(kwadraciak).

Wg tego co podałeś napięcia (12V) sa poza normą ... ZMIERZ MIERNIKIEM...

Popatr na temat z supezasilaczem Tronje- 550W a wymiękał przy konfigu ok 350W...

Zobacz też twardym resetem(przycisk), czy komp wstaje 10 na 10, jeżeli tak to raczej problemy softowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wiem ze napiecie mierzy sie miernikiem, twoj post za duzo nie wniosł do mojego problemu, zwłaszcza że link jaki mi dałeś jest w nim tylko wstęp, zauważ że posiadam zasilacz 450V a do rozruchu takiego komputera potrzebne było by 250-350 a może nawet mniej w zależności od wykorzystania procesora.

 

 

p.s będe wdzięczny za każdą porade

:mur:

 

No ja myślałem, że 450W, nawet takiego napięcia nie ma jak 450V w gnazdkach ;). Jak masz kasę, to proponuję zmienić ten wynalazek na coś porządniejszego. Za ok 80 zł masz Fortrona 400W na Allegro. Ja bym brał i nie grzeszył więcej, pozdro.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

dzieki, wiem ze napiecie mierzy sie miernikiem, twoj post za duzo nie wniosł do mojego problemu, zwłaszcza że link jaki mi dałeś jest w nim tylko wstęp, zauważ że posiadam zasilacz 450V a do rozruchu takiego komputera potrzebne było by 250-350 a może nawet mniej w zależności od wykorzystania procesora.

Do rozruchu to akurat potrzeba więcej prądu niż do pracy ;)

Dlaczego uważasz że ten zasilacz ma 350W? Testowałeś czy co?

... taki np. Mustang "400W" ma (nawet w/g danych producenta!) całe ... 235W! a to troszkę za mało dla współczesnego kompa. Ja nie wiem, nie przypominam sobie żebym widział kiedykolwiek zasilacz "Ultra-Media 450W", a już tym bardziej testował jego obciążalność :P

 

po małych przemyśleniach, wtyczke wyprowadzoną z zasilacza mam 20 pinową, zas płyte głowną przystosowąną na 24 piny czy ten problem z restartami moze byc spowodowany brakiem tych 4 pinów, wkoncu płynie tam napięcie, tylko co dziwne jak w totolotku raz uruchomi się komputer a raz nie heh. Gdy komputer nie podnosi się i widze czarny ekran, po wcisnięci klawisza enter wysuwa mi się klapka w napędzie DVD

Zakładając że podłączyłeś zasilanie do karty graficznej (+ molex na płycie głównej, teoretycznie wymagany tylko w przypadku użycia dwóch kart) i do procesora (4-pin złącze pomiędzy prockiem i gniazdami wyjściowymi) to nie powinno być problemu. To znaczy nie ma go jeśli zasilacz jest sprawny. Chociaż pamiętam że raz miałem problem z płyta ASUS A8N i zasilaczem z wtyczką 20-pin, ale wtedy płyta po prostu w ogóle nie startowała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, widze że troche postów się nazbierało postaram się na każdy odpowiedzieć.

przy Twoim konfigu nie ma znaczenia ze masz 20pin wtyczkę, o ile podłaczona jest P4 4 pin(kwadraciak).

Wg tego co podałeś napięcia (12V) sa poza normą ... ZMIERZ MIERNIKIEM...

Popatr na temat z supezasilaczem Tronje- 550W a wymiękał przy konfigu ok 350W...

Zobacz też twardym resetem(przycisk), czy komp wstaje 10 na 10, jeżeli tak to raczej problemy softowe.

1. Wtyczka P4 podłączona wg mnie jakby nie była podłączona to by komp nie odpalił.

2. Napięcie zmierze jak bede miał chwilke czas

3. Temat Tronje-550W z pewnoscią przeczytam

4. Coś mi się wydaje że to będą problemy softowe, w weekend pełny reinstall i testowanie. Twardy reset działą bezproblemowo.

Dzięki za odpowiedz, z pewnoscią sie rady przydadzą.

 

No ja myślałem, że 450W, nawet takiego napięcia nie ma jak 450V w gnazdkach . Jak masz kasę, to proponuję zmienić ten wynalazek na coś porządniejszego. Za ok 80 zł masz Fortrona 400W na Allegro. Ja bym brał i nie grzeszył więcej, pozdro.

Jak narazie brak kaski, ale mam nadzieje zmienić na coś bardziej cichszego z noise killerem. Tagan mi się marzy :-P

 

Dlaczego uważasz że ten zasilacz ma aż 350W? Testowałeś czy co?

... taki np. Mustang "400W" ma (nawet w/g danych producenta!) całe ... 235W! a to troszkę za mało dla współczesnego kompa. Ja nie wiem, nie przypominam sobie żebym widział kiedykolwiek zasilacz "Ultra-Media 450W", a już tym bardziej testował jego obciążalność

Zasilacza nie testowałem ale w przypadku firmy Ultra-Media która produkuje dosyć ładne obudowy wydaje mi się że zasilacz jest słabej jakości, każdy chyba miał w życiu kilka obudów i wiadome jakie zasilacze tam są wstawiane. Co do przetestowania go to mam taki zamiar, ale to w przyszłości, narazie nie mam warunków do tego. Dla zainteresowanych wrzucam link do obudowy z jaką zakupiłęm ten zasilacz, obudowa jest warta oglądniecią. http://online.bestcom.com.pl/produkty?CMD=DOC&id=58364

Wkradł się mały chochlik w specyfikacji jest napisane że to zasilacz 400W lecz na zasilaczu jest napisane 450W hehe jak to mówią twój wybór co wybierzesz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...