Skocz do zawartości
bartasek 1984

Gold Memory Test-jak Działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam zamiar przetestowac sobie pamieci gdyz ostatnio podkrecelem sobie kompa i chcialbym wiedziec czy wszystko jest ok i czy nie ma zadnych bledow z pamieci:-) Tylko nie za bardzo potrafie to zrobic:-( Czytalem i szukalem na forum ale odp nie moglem za bardzo znalesc:-( Otoz pobralem program GOLD MEMORY 6.64 test i po rozpakowaniu folderu mam nastepujace pliki:

INSTALL

GM

GMFLOPPY

FLOPPY

CDROM

i plik tekstowy GM

W jakiej kolejnosci musze to zainstalowac? Czytalem ze potrzeban jest dyskietka i ze trzeba ktorys plik na nia zgrac! W razie co to stacje mam sprawna:-) Jesli jest ktos tak mily to czy moglbym prosic o instrukcje krok po kroku jak mam postepowac?:-) Bardzo prosze i dziekuje z gory!!!

Pozdrawiam

BARTEK

P.S. Dlugo taki test trwa?:-))) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgraj najnowsza wersje shareware stad : http://www.goldmemory.cz/download.php

Wypakuj folder 'GM'.

Uruchom 'INSTALL.BAT'.

Do stacji dyskow wloz sformatowana wczesniej dyskietke i potwierdz 'ENTER'em.

Zrestartuj komputer i testuj.

Ja zawsze zostawiam na noc, azeby wykonal test kilka razy.

1 pass trwa, zaleznie od ilosci ramu od ~30minut nawet do paru godzin.

Edytowane przez zysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobilem wg wskazowek i oto wyniki ale napierw 2 slowa o sprzecie: AMD Athlon 64 2800+, ASUS K8N, 2x512Mb GEIL 400Mhz. Wiec jak robilem test na ustawieniach standardowych czyli FSB 200(HT=800MHz, DDR=400MHz) to tescik w 100% wypadl pozytywnie zadnego errora, ale jak juz podkrecilem FSB na 215, 220 lub 225 to przy 33% w tescie zaczwely wyskakiwac bledy:-((( i to duzo do 39% mialem juz ponad 1000 errorkow:-). Mimo to ustawienia FSB na 225 mam juz od kilku dobrych dni i nawet po kilkugodinnej pracy system jest bardzo stabilny, gry sie nie wieszaja, temperatura bdb. Jakie z tego wnioski mam wysnuc?:-))) Czy to znaczy ze pamieci sa slabe? Moga sie spalic czy uszkodzic? Myslalem ze te pamieci sa troszke lepsze niz jakies zwykle ale tescik pokazuje cos innego. Czy te errory to powazna sprawa? Da sie jakos im zaradzic(oprocz nie podkrecania?:-)))

Pozdrawiam, dziekuje i czekam na odp

BARTAS

 

 

Zgraj najnowsza wersje shareware stad : http://www.goldmemory.cz/download.php

Wypakuj folder 'GM'.

Uruchom 'INSTALL.BAT'.

Do stacji dyskow wloz sformatowana wczesniej dyskietke i potwierdz 'ENTER'em.

Zrestartuj komputer i testuj.

Ja zawsze zostawiam na noc, azeby wykonal test kilka razy.

1 pass trwa, zaleznie od ilosci ramu od ~30minut nawet do paru godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak są errory to też bywa niby stabilnie.Dopiero po paru godzinach (czasami szybciej) w Counter Strike Source(lub inne wymagające gry) są freezy i tylko reset pomaga.Nie wiedziałem o co biega aż sprawdziłem pamięci GM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

Czyli co nie bawic sie w podkrecanie?:-))) Czy mozna ryzykowac do czasu jak wszystko jest OK i wszycho stabilnie chodzi:-)))???? Pamieci sie uszkadzaja jak sa podkrecone i jak mam te bledy? W sumie na wszycho mam jeszcze gwarancje :-)))

Pozdrawiam

BARTAS

 

 

U mnie jak są errory to też bywa niby stabilnie.Dopiero po paru godzinach (czasami szybciej) w Counter Strike Source(lub inne wymagające gry) są freezy i tylko reset pomaga.Nie wiedziałem o co biega aż sprawdziłem pamięci GM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...