Skocz do zawartości
kaik7

Trudna Decyzja :|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałabym kupić notebooka. Przeglądając różne oferty zainteresował mnie

Acer AS 5003WLMi oraz Asus A6U-5029 Przy wyborze kierowałam się tym, aby wybrany notebook miał WiFi, w miarę dobry pocesor (zdecydowałam się na AMD ponieważ są tańsze niż procesory Intela). Szukam notebooka, który służyłby mi do prac biurowych, pisania programów (Delphi, Visual). Zeleży mi na tym, aby nie było problemów z odtwarzaniem filmów, przeglądarką internetową. Ogranicza mnie cena, ponieważ nie chciałabym wydać na niego więcej niż 4000 zł. Chciałabym prosić o opinie, na temat wyżej wymienionych notebooków, ewentualnie o jakieś inne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej zasadzie to mozna tez asusa odradzic :mur:

Nie do konca, na forum jest wiecej negatywnych opinii na acera niz asusa. Jednak IMHO Asus jest bardziej powazana i solidna firma. Nie mowie takze ze Acery sa zle, poniewaz nie mam z nimi stycznosci. Co do Centrino VS Turion zapraszam TUTAJ

Co do wyboru laptopa bylbym przychylny ku Asusowi.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jasne i 90% tych opini to sa opinie w stylu twojej wypowiedzi czyli klepane w kolko te same kwestie w stylu "Acer jest do bani poczytaj sobie" pozniej zobaczy to inny user i za chwile bedzie powtarzal ze widzal zla opinie o Acerze i zeby sobie ten inny user tez poczytal...

 

a prawda jest taka ze acer ma obudowe po ktorej nie mozna skrobac ostrymi przedmiotami a servis swego czasu mial zla opinie (nie laptopy tylko serwis) ale serwis sie powoli zmienia na dobre. No i wpadka z zawiasami, ale ten problem sie skonczyl dawno temu zawiasy juz sie montuje inaczej. I to by bylo na tyle. A jak ktos pisze o zlej jakosci plastikach i zlym spasowaniu to oznacza pusty belkot nie majacy odzwierciedlenia w faktach bo tak po prostu nie jest co wielokrotnie pisalem porownujac Acery do FS czy toshib, zreszta wystarczy sie przejsc do sklepu - ot prawda o acerach

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałabym kupić notebooka. Przeglądając różne oferty zainteresował mnie

Acer AS 5003WLMi oraz Asus A6U-5029

Ten Asus jest kiepski - dysk 4200 to przepis na grę "człowieku nie irytuj się".

Kupujesz cały komputer a nie , procesor więc nie koniecznie platforma na intelu musi być droższa...

FS v2060

opis z softonu

+dysk 60 GB/5400 obr.,1 kostak 512 więc nie stracisz jak nową zechcesz dołożyć

+bateria na 4400mAh czyli powinien potrzymać z 3 godziny (producent twierdzi że 5)

+dużo wyjść i wejść, Centrino cena znośna - 3700 zł

- biała klawiatura

HP nx6125

+AMD 64Bit ,ma funkcje oszczędzania energii + dość mocna baterii

+jest czarny i się nie porysuje

+?lepsza karta za tę samą cenę X300 , są tańsze wersje z X200 która też jest lepsza ale skoro do programowania to taki sredni plus chociaz dlaczego masz płacić więcej za sprzęt w ciut gorszej konfiguracji i w "sreberku" co się łatwo rysuje.

-to nie centrino

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze kazdy chwali to co ma jest troch przewrotne. Ja przeciez kiedys nie mialem Acera tylko vaio. I tez przegladalem oferty i nie mialem wyrobionej opini, dopiero z czasem jak przegladalem oferty i czytalem o Acerach, HP, Toshibach itp wyrobilem sobie swoje zdanie. Takze to nie jest tak ze Aspire mi spadl z nieba i teraz go zachwalam bo go mam. Jak by byl do bani i sie nie sprawdzal to bym go sprzedal :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze to regula... ale zobaczcie kto co poleca i jakiego ma w opisie.. :] 80% ze bedzie to firma ktora ma... Najlepiej zasiegnac porady u kogos kto na codzien ma stycznosc z laptopami roznych firm ale takich ludzi malo jest niestety. Sorry za OT. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc już totalnie nie wiem co kupić. :? A mógłby ktoś zaoferować mi jakiś notebook, który będzie miał dysk o większej liczbie obrotów niż 4200 i ponadto spełniał wyżej wymienione wymagania. Już nawet rezygnuje z grafiki. Zależy mi jedynie na tym, żeby sprzęt był w miarę szybki i żeby wytrzymywał na baterii dłużej niż 1.5 godziny. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz asusa bo widze ze to nie sa lapy do grania. Ja polcam glownie Acera jak ktos chce szybkiej maszynki do odpalania najnowszych gier ale laptop musi byc mobilny, wtedy polecam zdcydowanie Acera (moj acer trzyma na baterii 3.30 min i jest w miare lekki). Jak ktos potrzebuje lapa do worda i netu to moze sie skusic na HP czy wspomnianego Asusa (chociaz mnie Asus jakos nie przekonuje HP chociaz by wypada lepiej w kategorii lapek do pracy).

 

Ja jak bym kupowal lapa do pracy to bym sie zdecydowal na HP albo uzywanego IBM`a bo jestem swiadomy ze jak wynikna jakies problemy to zdecydowanie lepiej udac sie do serwisu HP czy Asusa.

Ale jak juz wspomnialem jak bym mial jeszcze raz kupic lapa do gier to Acer nie daje konkurencji zadnych szans i jeszcze raz padlo by na Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam jeszcze jeden ciekawy model: hp pavilion-zv6130us. Napiszcie mi co sądzicie o tym sprzęcie. I czy byłby to lepszy wybór, od wskazanych wyżej notebooków? Przy kupnie tego notebooka (hp) nie miałabym na niego gwarancji :-| (przywieziony ze Stanów)

Hard Drive: The 80 GB hard drive (4200 RPM) is a bit above average in size for notebook PCs. It offers more than enough capacity for storing documents and productivity software for road warriors.

Będzi cięzki , gorący , bez gwarancji i z wolnym dyskiem - chyba kosztuje z 2000 zł ?

Jak masz dojście do stanów to są lepsze modele HP,DELL,IBM lub Toshiba (np. Tecra);)

 

PS: MOje propozycje są lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ten dysk mnie frapował :-| To już mi wybiłeś z głowy komputer bez gwarancji. Rozważe Twoje propozycje Haquim :wink: Jeszcze jedno... o czym na początku nie wspomniałam, marze o tym żeby ten notebook nie miał systemu za, któy musiałabym płacić. Już mam 2 oryginalne Windowsy, a i tak planuję całkowicie przerzucić się na Linux. :roll:

Edytowane przez kaik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ten dysk mnie frapował :-| To już mi wybiłeś z głowy komputer bez gwarancji. Rozważe Twoje propozycje Haquim :wink: Jeszcze jedno... o czym na początku nie wspomniałam, marze o tym żeby ten notebook nie miał systemu za, któy musiałabym płacić. Już mam 2 oryginalne Windowsy, a i tak planuję całkowicie przerzucić się na Linux. :roll:

Ten Siemens jest z Linuxem ;)

Oczywiście warto żebyś sprawdziła jeszcze oferty bo moze gdzies bedzie taniej skapiec.pl

opinia o tym modelu :)

----------------------------INFO EDIT------------------------------------------------------------

Wiadomość została ocenzurowana :-D

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...