Skocz do zawartości
WOLVERINE.pl

Lapek Za Ok 6,5 Tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje dokonać zakupu laptopa,za ok 6,5tys przeszukałem wiele ofert przeczytałem kilkanaście recenzji, wysłuchałem znajomych 'laptopowców'.

 

moje oczekiwania co do lapka:

pomijając fakt sprzetu do www i psiania programów(uczelnia)

to sprzętu do filmów i gier(czymś trzeba się odstresować)

 

 

z ofert jakie i wpadły w oko to:

 

Asus A6JA-Q006

http://www.gral.pl/preview/Asus/AsusA6JA-Q...DLBTWiFi_82.php

(przy tym modelu mam pytanie co do tego procka, jego moc maksymalna to 1,66 czy 1,66 to moc jednego z rdzeni ?)

 

Toshiba M70-198, + ew dokupienie drugiej Kości 512 za jakiś czas,

http://www.gral.pl/preview/Toshiba/Toshiba...cenaod=&cenado=

 

ACER Aspire 5672WLMi + rozszerzenie gwarancji

http://www.balta.pl/notebooki/opis.php?ID=18506

 

EDIT:

Model 5652,

 

 

ARISTO prestige 790S (2G/1Gramu/80dysk/rozsz. gwarancja na 3 lata)

 

prosiłbym o wasze doświadczenia co do tych lapków, ew inne modele w okolicach tej ceny

Edytowane przez WOLVERINE.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshibe odradzam - świetna matryca i bardzo dobra obudowa, w której są srednie bebechy - a za to wszystko duże pieniądze. Pozatym komputer piszczy co jakiś czas i ludzie sobie z tym nie potrafią poradzić. No chyba, że się coś już zmieniło, ale wątpię. Sam chciałem ten model, jednak się rozmyśliłem.

 

Jak już masz brać to albo ASUS A6J, albo może zamiast ACERA 5672 model Aspire 5652 :-) Model 5652 jest do wzięcia w (prawie) każdym MTS Notebook (www.notebooki.pl ) za 6300zł z 1GB ramu i 256 MB grafy. No i tuner TV czego nie ma w modelu 5672. Tyle, że nie ma też kamerki. Przeciw modelowi 5672 przemawia tez biednak grafa. Słabsza od X700 tyle, ze z nowymi bajerami. Ogólnie nie polecam :-(

 

Ja jade w piątek zakupić jeden z tych modeli. Kwestia tego, który bardziej mi sie spodoba na miejscu. Ale praktycznie jestem już zdecydowany na ACER Aspire 5652. Chyba, że okaże się, ze kiepska matryca w ASUS A6J jest i tak lepsza od tej w ACER 5652 - choć niesądze :-P

Edytowane przez Buczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info i to o godzinie 3.30 , mam pytanko co będzie miało większą moc obliczeniową (np w grach)

Procek PentiumM 2G (FSB 533) czy ten Centrino Duo 1,66, który jest ładowany w w/w modele? i 'jak to się ma do ich prądożerności' bo przy zakupie te dwie wytyczne mnie by interesowały ( moc i pobór prądu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach nie bedzie raczej wiekszej różnicy, prądu więcej żre core duo. W acerze 5652 jest nowa matryca 16ms. Pozatym gf7600 :). Poczekajmy na jakies testy, ale założę się że przebije dość wyraźnie x1600. Ja osobiście planuje zakup 5652, tylko ten nieszczęsny core duo mnie odstrasza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prądu więcej żre core duo.

Sory ale mozesz mi podac jakis link gdzie jest napisane ze core duo zjada wiecej baterii? O ile mi wiadomo to jest wlasnie na odwrot : pochlania jej mniej i dluzej jedzie na baterii. A co do X1600 to nie bylbym taki pewien ze przegra z GF7600. Wg mnie moze byc na rowni, ale na wielka kleske to bym sie raczej nie nastawial.

 

A wracajac do pytania kolegi - wg mnie Asus. Do gier zdecydowanie najlepsza karta, cos na poziomie GF6800. Poza tym matryce musialbys sam zobaczyc, bo z opinii na forum jest lipna ale z zastrzezeniem piszacego ze ma spaczenie na punkcie matryc - takze wcale nie musi z nia byc tak zle.

 

Co do proca to zalezy od konkretnej aplikacji ale stawiam ze beda prezentowac sie na zblizonym poziomie tam gdzie potrzeba jednego rdzenia. Przy obsludze dwoch to wiadomo - Core Duo lepsze.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale mozesz mi podac jakis link gdzie jest napisane ze core duo zjada wiecej baterii?

Racja, core duo nie zjada wiecej prądu, ale zjada go prawdopodobnie chipset, te wykresy nie napawają optymistycznie :?

http://www.tomshardware.com/2006/01/16/wil...nse/page21.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kwestia gustu, ale według mnie Go7600 będzie lepsze od X1600 przynajmniej do gier. Zresztą w opiniach ludzi na niemieckim forum bardzo chwalą tę kartę. Oczywiście można powiedzieć, ze chwalą to co mają :-)

 

Acha X1600 dużo brakuje do Go6800 - tak przynajmniej wyczytałem. W samych benchmarkach jest 1000 pkt różnicy. A pozostaje jeszcze kwestia optymalizacji gier pod nVidie :-). Po drugie dużo lepszy OpenGL w Go7600, dlatego dla mnie dla amatora modelowania i CAD bardziej pasuje Go7600. Nawet jeżeli opinie o 7600 z notekjournal.com to tylko fantzje i X1600 będzie lepszy. To na bank będzie sobie on gorzej radził przy modelowaniu - głównie przez okrojone OpenGL, a różnica przy grach będzie i tak niewielka.

 

Co do Core Duo - to jak dla mnie zdecydowanie lepsze od Dothana :-) Wszystkie znaki na niebie i ziemi o tym mówią, więc nie widze powodu żeby nie wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000p??

X1600 - 3800,3900 (bez OC)

6800 - 4400 (max po OC)

 

Nie wiem jak ci niemcy wyliczyli tutaj jednego tysiacza. A niby tacy precyzyjni sa...

A X1600 ma OpenGL w wersji 2.0 wiec chyba niczym nie powinna sie roznic teoretycznie od GF7600 w tym wypadku. Ja tam tez zawsze bylem w obozie GF, ale przyznam ze X1600 bardzo mi sie podoba. Zobaczymy jakie muskuly pokaze nVidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ifrin

Teścik 3dMark ale 03 :-(((

 

Na w/w forum Go 7600 w 3dMark05 - 4050 marków

Nie wiem na jakiej platformie robione byly te testy(??????) ale niektore wyniki sa dziwnie niskie,np:miedzy moim wynikiem a tym w tescie jest prawie 2000 pkt. roznicy :shock:

Natomiast miedzy X1600 a GF6800go(patrz moj wynik) w 3Dmark05 roznica wynosi tylko 200pkt.

Edytowane przez ifrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd macie te wiadomosci :| ... 7600 chowa sie przy x1600 .... geforce ma 8 potoków aaa radek 12 ... tyle samo coo go6800 ... gdyby to był 7600gt too rozumie ale too jest zwykły ... gt ma tez 12 potoków ...aa ten ma 8 ... wiec wszystko jasne ... pozatym sam sie zastanawiam ... nad lapikiem doo podobnej sumki ... iii chyba wezme asusa a6ja ... tle ze wersje q020 ... ma wiekszy i szybszy dysk i procka 1,83 ... kosztuje 400 zł wiecej niz ta wersja ... pozatym ... acer tez good firma ale raczej go nie wybiore ze wzgledu na gorszą grafike .... jeszcze sie zastanawiam nad dell'em 9400 ( maszyna jakich mało :D )... boo za podobna cene mozna sprowadzic z usa .. ale raczej nie bede sie w to pakował ... jeszcze sie zobaczy jak bedzie ... pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd macie te wiadomosci ... 7600 chowa sie przy x1600 .... geforce ma 8 potoków aaa radek 12 ... tyle samo coo go6800 ... gdyby to był 7600gt too rozumie ale too jest zwykły ... gt ma tez 12 potoków ...aa ten ma 8 ... wiec wszystko jasne

No dobry wniosek coś jak - moje BMW ma 250 koni, a twoje 230 więc moje będzie szybsze (a niestety nie moc jest najważniejsza). Zresztą narazie żadnych testów nie ma (pewnie zaczną sie pojawiać po CEBIT) i nie można potwierdzić tego co piszesz. Choć może i tak będzie. Mimo wszystko ja twierdze, że te karty bedą podobne.

 

Po drugie narazie nie pozostaje mi nic innego jak testy (wypowiedzi) ludzi, którzy mają taką grafikę w lapku. I według ich opinii karta wyciąga lekko 4000 pkt. w 3dMark05. Mógłbym twierdzić, ze to bajka, ale jak takie wyniki przwijają się u kilkunastu osób - to dlaczego miałbym nie wierzyć.

 

... 7600 chowa sie przy x1600 ...

Sądze, że troche fantazjujesz. Zauważ, że X1600 to tez najzwyklejszy model i na tle innych stacjonarek wypada komicznie słabo. Także ja jestem zdania, że karty będą podobne, a co najwyżej będzie niewielka różnica na korzysć X1600 dzieki tym "piplinesom". Ale bardzo niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś po mojego Acera 5652 i niestety miał 2 bad piksele. Więc niestety nie będe miał kompa na weekend :-( Ale w poniedziałek kurier na koszt sklepu ma mi dostarczyć kolejny egzemplarz. Pozatym komp super. Mam w domu monitor LCD 17 cali i moge powiedzieć, że odwzorowanie kolorów w ACER'ku jest zbliżone jeżeli nie takie same jak na stacjonarnym LCD. Co do kątów to w poziomie super nawet jak patrzyłem z dużego boku to było wszystko okej widac z minimalnym ściemnieniem, jakby mgiełką, ale kolory nadal okej. Co do poziomych to sądze, że spokojnie takie same jak w Toshi M70. Około 80 stopni (2x40 na góra, dół).

 

No, a w między czasie jak ja załatwiałem swoje sprawy gość przyniósł ASUS'a A6J do zwrotu załamany, że kąty są tragiczne. W końcu mogłem go zobaczyć poraz pierwszy na żywo. No i powiem szczerze, że wygląda bardzo biznesowo. Jak porządny laptop IBM :-). Co do matrycy to siedziałem pod bardzo dużym kątem i niestety za dużo nie widziałem :-( No ale gostek bardzo narzekał.

Jednak co firma to firma - bez najmniejszych problemów zaproponowali mu wymiane. Na sklepie z lapków w tej kwocie była Toshiba M70-192 no i mój Acer 5652 :-P

Ostatecznie spuścili mu 500zł na mojim Acerku (kosztował mnie 6500zł), i gostek go wziął za 6000zł na wymiane bo 6000zł dał za ASUS'a + gratis dostał myszkę + podkładkę, jakąś śmieszną lampkę i torbe. Wszystko od Acera. Nawet mu ten badpixel nie przeszkadzał.

No a gostek co sprzedawał sprzęt sam stwierdził, że ASUS ma niestety nie najlepsze matryce WXGA. Ale tak jak mówie pozatym komp super.

 

No a ja musze czekac do poniedziałku. Ale ws umie i tak mi sie fuksło bo od jutra ceny tego modelu ida po 300zł do góry więc jakby mi sie przedłużenie gwarancji w połowie zwróciło :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezly desperat jak wziol acera z 2 badpixelami, ten asus to musi byc obraz nedzy i rozpaczy.

Jak tak patrze na ceny i specyfikace to widac ze od wakacji tamtego roku zmienilo sie to ze za ta samo kwote ktora ja wydalem mozna kupic to samo oprocz 2rdzeniowego procka 1.6ghz i troche lepszej grafiki - ciekawe jak wypadnie w grach lepiej od 2ghz solo core czekam na testy ze zniecierpliwieniem :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu można smiało wziąć przykład z desktopowych procków, bo gry będą się zachowywać tak samo. Żadna nie będzie korzystać w pełni z dwóch rdzeni.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic prostszego. Powiedzcie czym to sprawdzić i jak się nie wydarzy, żadna katastrofa to we wtorek ewentualnie w środe wrzuce testy.

Ja sie nie znam więc na sam początek zapodam 3dMarki :-) i Super PI.

 

Co do szybkości CoreDuo vs. Core Solo to najbardziej śmieszy mnie jak w specyfikacjach Duo np. T2300 (niektórzy) podają 2x 1,66GHz :-P

Normalnie dla mnie fenomen. Co do wydajności w grach to sądze, że narazie ciut lepszy będzie 2GHz Solo. Jednak w momencie optymalizacji gier pod dwurdzeniowe procesory powinno się to zmienić na korzyść Duo. Choć sądze, że na wolnym kompie (włączona tylko gra) 2GHz Solo będzie lepsze. W momencie gdy jednak na jednym i drugim kompie włączymy w tle inne programy - jakiś eMule, Net Monitor, itd. Wtedy zdecydowanie lepiej będzie pracował Duo. Tak przynajmniej mi laikowi się wydaje.

 

Duża różnica na pewno bedzie przy pracy z programami - i to jest pewne :-)

 

o niezly desperat jak wziol acera z 2 badpixelami, ten asus to musi byc obraz nedzy i rozpaczy.

No powiem ci tak - gostek, który sprzedaje te sprzęty powiedział, że w jego salonie właśnie ASUS A6J sprzedaje się najlepiej. Mimo, ze to salon firmowy ACER Active Point.

Powiedział, że poprostu ASUS spełnił warunek, który wcześniej spełniał tylko ACER. Czyli maksymalnie dobra konfiguracja za względnie niską cenę. I ludzie olali kupowanie ACER'a za 6500zł skoro za tyle samo mogli mieć tak samo dobrego ASUS'a A6J i bardziej renomowanego. Dlatego gostek powiedział, że mimo że ACER 5672 wszedł w tym samym momencie i w sumie jest niewielka różnica między nimi (grafa). To na 10 sprzedanych kompów o tej konfiguracji 9 to ASUS. Jednak z czasem wyszło szydło z worka, bo ludzie przychodzili, że właśnie matryca jest kiepska. Zdesperowani wymieniali na inne. Był tylko jeden warunek. Wymiana na coś co jest na sklepie, gdyż salon nie ma możliwości oddania ASUS'a spowrotem na hurtownie - więc kasa zamrożona i nie będzie wydawał nastepnej kasy na sprowadzenie czegoś innego. I róźnica w cenie +/- nie może być wieksza jak 500zł. Tzn. dałeś za ASUS'a 6000zł to możesz wziaść coś innego, ale nie tańszego niż 5500zł. Wtedy dostajesz 500zł róźnicy. Za tańsze nie zwracają więcej jak 500zł.

Problem polegał na tym, że na sklepie jest tylko very low-end do 4000zł :-) I sporadycznie jakaś jedna Toshi M60,M70, drogie Qusimo, ASUS i ACER. Także bardzo bardzo kiepski wybór. Więc jeżeli nie ma nic co miałoby szanse na wymiane odchodzisz z kwitkiem.

 

A ten gość miał to szczęście, że był mój ACER z bad pixelami, w praktycznie identycznej konfiguracji jak jego ASUS. Ale za to z 2 razy lepszą matrycą - jak sam stwierdził. Co do desperacji to powiem tak. Ja tych badpxeli nie zauważyłem :-( Zauważył je sprzedawca :-P Poprostu siedząc na wprost monitora nie było ich widać. A gostek stał z boku i pod katem je dopiero zobaczył. Także sądze, że jeżeli naprawde ta matryca jest taka kiepska to na pewno nie zrobił - źle. I pewnie gdyby nie było możliwości wymiany na nowy to ja też bym go wziął i napewno nie płakał. Ale skoro moge miec bez badpixeli to czemu nie poczekac :-)

 

Acha diler powiedział, że niestety nie ma nic za darmo. ASUS chcąc być konkurencyjny zrobił dobrą konfigurację w dobrej cenie, ale w celu zmaksymalizowania zysku - zamiast dobrej matrycy włożył najtańszy model ze szklaną powłoką, która Color Shine ma tylko z nazwy.

Powiedział, też, że na chwile obecną np. w Niemczech ASUS A6J dostaje po [gluteus maximus] od ACER'a 5652. Bo tam ludzie w salonach mogą zobaczyć i porównac oba komputery, nie tak jak u nas. I u nich podobno sprzedaż wygląda, że na 10 sprzedanych 9 to ACER. Oczywiście w tej klasie cenowej tych 2 producentów. W dodatku w Niemczech nie ma problemu z serwisami tak jak u nas :-) Tyle, że od września ma być 100 razy lepiej - WIĘC ZOBACZYMY :-)

 

A tu dołączam statystyke, która coś tam obrazuje :-P

Dołączona grafika

Edytowane przez Buczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No MTS miał taniej. Ale nie polecam. Mimo, ze są ACER Active Point nie mieli o niczym pojęcia. O gwarancji, o bad pixelach i wymianie sprzętu i tak długo moge jeszcze wymieniać.

Finalizacji dokonałem w Quest w Gliwicach. Super obsługa, ludzie mają pojęcie o ty co robią. Jeżeli chcesz adres to jest na stronie ACER'a.

Jest to mały sklepik, w którym sprzedają właściciele, wic nie trzeba się bać, ze zostaniesz olany przez pracownika. Kupując coś u nich czujesz, że to nie supermarket. Nie obsługuje cię cieć, który ma w [gluteus maximus] czy kupisz czy nie. Widać to choćby po tym, ze to gość znalazł bad pixele, a nie ja :-) Jak dla mnie godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaka jest roznica w dlugosci pracy na baterii pomiedzy czipsetami gpu ?

 

1.1. Intel GMA 950

1.2. ATi Mobility Radeon X1300

1.3. ATi Mobility Radeon X1400

1.4. ATi Mobility Radeon X1600

1.5. ATi Mobility Radeon X700

1.6. nVIDIA GeForce Go 7600

 

2. czy jest jakas roznica w zaleznosci od czipsetu gpu w wyswietlanym obrazie ?

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...