Skocz do zawartości
Doctor_25

Hdd W Aspire 3024 :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie wiem czy ten typ tak ma ale ...

HDD mi strasznie młuci, cały czas cos doczytuje, i strasznie wolno chodzi:|

 

jak gram np w MOST WANTED to tak tnie gra ze sie grac nie da bo dysk rzempoli i dogrywa ciagle cos, w miedzyczasie moge sobie nalesnika uzmazyc:/

 

Sprawdzilem go pod kątem BB i nie wykrylo zadnych, SPEEDFAN pokazuje fitness i performance na FULL? dziwne

 

Dysk mam TOSHIBY 80GB podzielony na 2 parycje:

1. fat32

2. NTFS

 

Czy ktos moze cos doradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gram np w MOST WANTED to tak tnie gra ze sie grac nie da bo dysk rzempoli i dogrywa ciagle cos, w miedzyczasie moge sobie nalesnika uzmazyc:/

tak się zachowują gry którym brakuje pamięci...

Co do jednej partycji w NTFS a drógiej w FAT32, to raczej nie jest rozsądne rozwiązanie ;/ Kiedyś tak miałem i pamiętam, że przeszedłem na jednolity system plików. Nie pamiętam dlaczego ;), ale było to spowodowane jakimiś "zgrzytami".

Pozatym przeskanuj kompa spybotem i antyvirusem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zachowują gry którym brakuje pamięci...

Co do jednej partycji w NTFS a drógiej w FAT32, to raczej nie jest rozsądne rozwiązanie ;/ Kiedyś tak miałem i pamiętam, że przeszedłem na jednolity system plików. Nie pamiętam dlaczego ;), ale było to spowodowane jakimiś "zgrzytami".

Pozatym przeskanuj kompa spybotem i antyvirusem...

 

ale wczesniej tak nie bylo, gra smigala perfekt,

system czysty, laptop nigdy nie podlaczany do internetu,

zero wirów trojanow itp.

temperatury w normie, czujniki nic nie wskazują hihi ;-D

 

no ale grac nie moge w nic:/

caly czas HDD rzempoli jakbym cos kopiowal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz indeksowanie plikow w uslugach WIN XP. Nie wiem czy akurat w Twoim przypadku...ale przy normalnej pracy powoduje ono ze caly czas dysk wlasnie tak chodzi. Moze sprobowac rowniez wylaczyc funkcje przywracania systemu. A moze gra jest zbyt pociachana na dysku i defragmentacja pomoze...

Edytowane przez skydiver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz indeksowanie plikow w uslugach WIN XP. Nie wiem czy akurat w Twoim przypadku...ale przy normalnej pracy powoduje ono ze caly czas dysk wlasnie tak chodzi.

mam domyslnie wyłączone :/

podgladam procesy, ram wogle nie zajety proc w 3%,

a ten dysk mluci i mluci:/

 

jade na seryjnym XP HOME SP2

 

dzis zainstaluje XP Pro + Sp1 i wtedy obadam temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 rzeczy, które mi przyszły do głowy:

1) Harmonogram zadan - nie masz tam aby przypadkiem czegoś poustawianego ???

2) Odzyskiwanie systemu - jeśli jest włączone, to w momencie niskiego obciążenia całego systemu, zaczyna porządkować/generować punkty przywracania systemu i mieli dyskiem...

3) Jakiego używasz antywira?? Podobne objawy (czyli mielenie dyskiem) miałem przy Nortonie i przy Pandzie-oba poszły w .... Teraz używam avast4Home -chwalę i polecam-15 min. na konfiguracje i zapominamy ze mamy antywira-ja tego nie odczuwam opróczw wysyłania/odbierania dużych plików via mail...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 rzeczy, które mi przyszły do głowy:

1) Harmonogram zadan - nie masz tam aby przypadkiem czegoś poustawianego ???

2) Odzyskiwanie systemu - jeśli jest włączone, to w momencie niskiego obciążenia całego systemu, zaczyna porządkować/generować punkty przywracania systemu i mieli dyskiem...

3) Jakiego używasz antywira?? Podobne objawy (czyli mielenie dyskiem) miałem przy Nortonie i przy Pandzie-oba poszły w .... Teraz używam avast4Home -chwalę i polecam-15 min. na konfiguracje i zapominamy ze mamy antywira-ja tego nie odczuwam opróczw wysyłania/odbierania dużych plików via mail...

Pozdrawiam

1. Wyłączony:)

2. Wyłączone:)

3. Juz nie mam zadnego, jak mowilem laptop nigdzi nie podpiety do sieci, zainstalowalem walsnie avasta + zone zero wirow i trojanow wiec odinstalowalem:)

 

po prostu czysty system producenta

 

i młuci..... jak gram, filmy, corel, photoshop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz w ogóle w trakcie pracy na włączonym komputerze, zeby głowica parkowała?? Przyłóż ucho w okolice dysku podczas kiedy lapek nie powinien KOMPLETNIE NIC robić - jeśli usłyszysz taki "klik-stuk" to znaczy że dysk "odpoczywa" a głowica parkuje. Jeśli nie... Hmmm, cóż, chyba trzeba będzie się z serwisem przeprosić, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy :blink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz w ogóle w trakcie pracy na włączonym komputerze, zeby głowica parkowała?? Przyłóż ucho w okolice dysku podczas kiedy lapek nie powinien KOMPLETNIE NIC robić - jeśli usłyszysz taki "klik-stuk" to znaczy że dysk "odpoczywa" a głowica parkuje. Jeśli nie... Hmmm, cóż, chyba trzeba będzie się z serwisem przeprosić, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy :blink:

Pozdrawiam

tak glowica parkuje, ale nie zawsze, moze system jakis mam skefiony ;/

rzempolenie glownie dotyczy tak jak pisalem, gry, filmy, programy wymagajace, wtedy strasznie wszystko docina (glownie gry).

Plik wymiany ustawiony na rozmiar kontrolowany przez system, wiec nie powinno byc problemu?

 

a jednak mluci jak po...any:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak glowica parkuje, ale nie zawsze, moze system jakis mam skefiony ;/

rzempolenie glownie dotyczy tak jak pisalem, gry, filmy, programy wymagajace, wtedy strasznie wszystko docina (glownie gry).

Plik wymiany ustawiony na rozmiar kontrolowany przez system, wiec nie powinno byc problemu?

 

a jednak mluci jak po...any:D

 

A jak tam plik wymiany?Ma się dobrze?A może za duży albo za mały.Dosyć istotna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam ustawiony na "rozmiar kontrolowany przez system"

przy recznych ustawieniach jest to samo

 

Co do pliku wymiany to są rozmaite szkoły.. Wydajność jest wystarczająca więc "nie szukałem dziury w całym".

A mam ustawioną pamięć wirtualną tak:

Rozmiar początkowy 768

Roziar maksymalny 1536

Cóż.Warto spróbować według mnie.Do stracenia nie masz nic.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doctor_25:

 

zobacz czy masz wlaczony tryb UDMA 2 w 'Pomocniczy kanał IDE'. (Moj Komputer -> Wlasciwosci -> Sprzet -> Menedzer urzadzen -> Kontrolery IDE -> Pomocniczy kanal IDE -> Ustawienia Zaawansowane).

Ja na swiezo po kupnie i zainstalowaniu systemu mialem tryb PIO i mulilo strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doctor_25:

 

zobacz czy masz wlaczony tryb UDMA 2 w 'Pomocniczy kanał IDE'. (Moj Komputer -> Wlasciwosci -> Sprzet -> Menedzer urzadzen -> Kontrolery IDE -> Pomocniczy kanal IDE -> Ustawienia Zaawansowane).

Ja na swiezo po kupnie i zainstalowaniu systemu mialem tryb PIO i mulilo strasznie.

Plik wymiany ustawilem tak jak kolega wyzej, bez zmian...

mam domyslnie UDMA 5 na HDD, na DVD UDMA 2

 

A wiesz ze po instalacji XP PRO nie moglem ustawic DMA :/ i mimo ze wgralem wszystkie sterowniki od producenta,

to mialem jakies nie zainstalowane urzadzenie, dziwne.

 

megax masz w stopce ze masz hdd 5400?? zmieniales go czy jak?? bo w modelach 3023 - 3025 szly domyslnie 4500!! ja taki wlasnie mam, moze to przyczyna,

ze tak ciagle dogrywa i gry mi docinaja bo HDD nie wyrabia z plikiem wymiany??

hmmmmm

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno pytanie??

 

czemu tu wsadzili ramy 333 skoro proc lata na 400??

przeciez synchronicznie szlo by duzo szybciej!! jakis bezsens dla mnie

 

chyba sie szykuje zmiana RAMU na 2x512 400HMz i HDD 7200:)

 

a tak na marginesie jaki dysk byscie polecali? chcem jakis 7200

czy ramy Kingstona 2x512 400 bede pasowaly? probowal juz ktos takiej konfiguracji?

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...