Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam sprzet jak w stopce i pytanie. Robie wlasnie defragmentacje diskeeperem 9. Mam 3 partycje... C - 30GB D-200 i E-150. Dysk "e' jest pusty wiec mniejsza o niego. Na dysku D po defragu wszystko jest ok. na C zaś pisze ze uzycie MTF wynosi 95%. Zastawiam sie czy moze miec to zwiazek z tym ze pracuje na raid 0 czy z ak duzymi dyskami. Nie wiem czy zwiekszyc MTF czy zrobic cos innego ;] Chyba ze wszystko jest ok :)? Thx za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam sprzet jak w stopce i pytanie. Robie wlasnie defragmentacje diskeeperem 9. Mam 3 partycje... C - 30GB D-200 i E-150. Dysk "e' jest pusty wiec mniejsza o niego. Na dysku D po defragu wszystko jest ok. na C zaś pisze ze uzycie MTF wynosi 95%. Zastawiam sie czy moze miec to zwiazek z tym ze pracuje na raid 0 czy z ak duzymi dyskami. Nie wiem czy zwiekszyc MTF czy zrobic cos innego ;] Chyba ze wszystko jest ok :)? Thx za pomoc..

to nie jest błąd, nie ma związki z RAID ani ze stanem dysku

nazwa pliku jego atrybuty itd... są zapisane właśnie w MFT, im więcej plików folderów itd.. na woluminie tym jest więcej wpisów w MFT, przy formatowaniu system ustala pewną wyjściową wielkość MFT, po pewnym czasie ta pierwotna wielkość staje się niewystarczająca i system powiększa rozmiar MFT, więc jak wielkość MFT dobije do 100% to system go powiększy niestety powiększanie MFT prowadzi do jego defragmentacji, więc lepiej jest samemu zdefiniować wielkość MFT, tak aby nie trzeba było go juz powiększać

 

jeżeli chcesz samemu powiększyć MFT to można to zrobić tak:

uruchamiasz konsole Uruchom > CMD następnie po kolei wpisujesz:

C: litera dysku na którym chcesz zwiększyć rozmiar MFT

md s

cd s

FOR /L %f in (1,1,liczba wpisów) do echo Hey > %f

del *.* /q

cd..

rd s

 

wyrazenie: "liczba wpisów" należy zastąpić liczbą która będzie większa np: dwa razy, od obecnej liczby wpisów w tablicy MFT

o aktualnej liczbie wpisów w MFT dowiesz się z raportu systemowego defragmentatora, "Liczba rekordów tabeli MFT"

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...