Skocz do zawartości
cybernorb

Problem Ze Zdalna Administracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem moja przyjaciolka ma problem z kompem ale mieszka kilkadziesiac kilometrow odemnie wiec nie mam mozliwosci zbyt czesto do niej jezdzic wiec pomyslalem ze zainstaluje u niej Radmina i bede mogl jej kompa naprawiac od siebie. Niestety zainstalowala program a Radmin dalej nie moze nawiazac polaczenia. Ja mam u siebie router z Nat'em nie wiem co ona ma u siebie ale wiem ze laczy sie przez jakis modem i ma adres modemu oraz swoj sieciowy na kompie (10.0.0.13) - oba znam. W kazdym razie u siebie na routerze otwarlem port Radmina (4899) ale nadal nie moge sie polaczyc.

 

Prosze o pomoc. Jesli ktos zna sposob w jaki moglbym sie do niej podlaczyc to prosze o pomoc. Mozliwe ze ona ma nat'a i mozliwe ze Radmin nie chce sie przez to laczyc ale jak ktos zna np program ktory laczy sie przez NAT to prosze o pomoc.

 

Z gory dziekuje cybernorb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresy IP typu 10.xxx.xxx.xxx, 192.168.xxx.xxx to adresy prywatne wylorzystywane w sieci lokalnej (tzw. wewnętrzne). Musisz znać zewnętrzny IP koleżanki.

 

Połączysz się z kompem udostępniającym net w sieci lokalnej. Stamtąd możesz się dopiero łączyć z kompem koleżanki. (Tego ostatniego pewien nie jestem, bo serw może nie udostępniać takiej usługi z różnych względów - tu niech wypowie się ktoś bardziej obeznany :) ). Ewentualnie zagadajcie z adminem jej sieci.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to sa adresy zewnetrzne i wewnetrzne to wiem i znam oba co napisalem w poscie ale co do sieci to sprawa wyglada inaczej gdyz ona ma jakiegos innego providera niz TP a co za tym idzie ma modem ktory ma zewnetrzy adres (ktory znam) oraz wewnetrzny na ktorym jest zainstalowany Radmin wiec przypuszczam ze jest jakis problem z przejsciem przez jej modem i tu wlasnie oczekuje pomocy. Moze jest jakis program ktory dziala za natem :) moze ktos wie jak obejsc ten port (np forwardowanie portu czy cos takiego) cokolwiek

 

CZEKAM NA SUGESTIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...