Skocz do zawartości
konnik_tl

Problem Z Podkręceniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

próbuje od dłuższego czasu pokręcić swój sprzecik jeszcze bardziej l;ecz mam mały problem nie do przeskoczenia-a właściewie nie wiem jak go ominąć.

gdy usiłuje przestawić szyne na więcej niż 255Mz to po załadowaniu biosu i wykryciu sprzętu wyświetla mi następujący komunikat:

WARING: HAVE OPTION ROM CANNOT BE INVOKE.

czy wie ktoś może co to takiego??

sprzęt:

sempron 2600+ 1600@2000

ram 2x256

msi k8n nForce3 250GB

radeon gigabyte 9550

dysk WD 80Gb

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

próbuje od dłuższego czasu pokręcić swój sprzecik jeszcze bardziej l;ecz mam mały problem nie do przeskoczenia-a właściewie nie wiem jak go ominąć.

gdy usiłuje przestawić szyne na więcej niż 255Mz to po załadowaniu biosu i wykryciu sprzętu wyświetla mi następujący komunikat:

WARING: HAVE OPTION ROM CANNOT BE INVOKE.

czy wie ktoś może co to takiego??

sprzęt:

sempron 2600+ 1600@2000

ram 2x256

msi k8n nForce3 250GB

radeon gigabyte 9550

dysk WD 80Gb

 

dzięki za pomoc

zmieniłeś dzielnik pamieci ?? jeśli nie to ustaw w biosie na 133 albo na 166 jak ci wyrabiaja wyzsze czestotliwości a w ogóle to poczytaj FAQ tam jest wszytsko opisane :mur: jeszcze jedna sparawa zasilacz?? moze podasz co to za jeden ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz tracer 400W.

pamięci zmieniałem na 133 bo przy 166 i ustawieniu procka na 250 ma równo 200 na pamięciach.

myśle że to nie jest spowodowane pamiątkami.

czy jest możliwość aby była w biosie jakaś blokada? bios v2.1

Edytowane przez konnik_tl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie zabieraj sie za kręcenie przy tym zasilaczu. Zmieniając dzielnik i jadąc w góre z fsb to i tak ramy pójdą w góre i tak, nie ma blokady na sztywno.

BTW Jakiej firmy masz ramy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem z problemikiem- blokowało mnie kilka ustawień w biosie

zapomniałem wyłączyć agressive timing oraz dynamic overlocking, nie przestawiłem również optimal prefomance na manual i HT na 3.

teraz wszystko leci że aż pięknie - procek bez problemu wstaje przy magistrali 300 czyli z 1600 na 2400 bez problemu się kręci(robiony test 8godzinny SP2004 dla obciążenia cpu i ramu- czy tyle starczy?)

Polecacie jeszcze czymś przetestować?

teraz się biore za grafe-radek 9550 od gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj 10 godzin prime95 , jesli pojdzie to znaczy ze jest stabilny..

A ja mam pytanie ostatnio gdy podkrecilem do 2100 mhz z 1600 to komp jest niestabilny :( Zastanwiam sie czy zasilacz nie daje rady czy moze pamieci bo mam dwie rozne 512 pc 400 i 256 pc 333

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakich ustawieniach chodzą Tobie pamiątki?? sprawdź CPU-Z w zakładce memory jakie są aktualne ich ustawienia a później w zakładce SPD jakie powinny być najlepsze dla nich(tzn zalecane przez producenta pamiątek).

mi osobiście się wydaje że Tobie nie wytrzymuje ta kość 256 pc 333 - spróbuj ją wyciągnąć i podkręcić z samą 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...