Skocz do zawartości
chemixx

Czy Taki Zestaw Bedzie Wydajny

Rekomendowane odpowiedzi

i dodatkowo takie male pytanko jaka jest roznica miedzy 2 a 3 kroccami w bloku?

jest niewielka różnica w wydajności na korzyść trzech... jeśli jednak zamierzasz dać dwa to najlepiej żeby wlot był w środku by woda bezpośrednio trafiała na finy... a co do całego zestawu to proponowałbym zamienić kadeta np na freezera, BIP lub BIX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na realitynet.pl masz promocje i BIP'a masz za 89 zł (prawie połowa ceny)

jesli chodzi o chlodnice to narazie krucho z kasa. Generalnie to i tak bede zestaw rozbudowywal. Mysle ze na poczatek kadet wystarczy a w to miejsce wole kupic jakis blok na gpu myslalem nad tym ale to i tak za jakis czas.

Jeszcze takie pytanko czy ta pompka uciagnie 2 - 3 bloki ??

i jesli chodzi o ThermalTake AquaBay M3-1U Liquid Tank 5.25 czy jest moze cos lepszego w podobnej cenie

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o chlodnice to narazie krucho z kasa. Generalnie to i tak bede zestaw rozbudowywal. Mysle ze na poczatek kadet wystarczy a w to miejsce wole kupic jakis blok na gpu myslalem nad tym ale to i tak za jakis czas.

Jeszcze takie pytanko czy ta pompka uciagnie 2 - 3 bloki ??

 

agrrrrr

 

ta pompa pociagnie nawet i 10 blokow + 7 chlodnic !!!! ZROZUMCIE TO WRESZCIE!!!

 

 

ide spac... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego bloku na gpu, wzialbym cos innego np ja kupilem uzawany blok Abbadon gpu pro za 80zl z wyslka, tak samo mojego f2s kupilem uzywke za 70zl , mzona spro zaoszczedzic, trzbea tylko cierpliwie poszukac na allegro jakiejs dobrej okazji, nawet w gieldzie na tweku zdarzaja sie takie okazje, za zaoszczedzona kase mozesz dorzucic do lepszej chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

i jesli chodzi o ThermalTake AquaBay M3-1U Liquid Tank 5.25 czy jest moze cos lepszego w podobnej cenie

 

jest - rezik z realitynet! Mam ten nowy easy-coś-tam - jest rewelacyjny!!

 

Pozdrowiania dla Sama! Świetna robota!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek masz jeszcze jakies bloki wodne? bo poczytalem troszke o twoich blokach i sa calkiem niezle. Zastanawiam sie czy blok na cpu od Ciebie bedzie mial lepsza wydajnosc od tego co sobie wczesniej wybralem

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

@Kyniek masz jeszcze jakies bloki wodne? bo poczytalem troszke o twoich blokach i sa calkiem niezle. Zastanawiam sie czy blok na cpu od Ciebie bedzie mial lepsza wydajnosc od tego co sobie wczesniej wybralem

 

 

chwilowo tylko to mam :

http://allegro.pl/item91328764_prison_v2_b...na_jet_pc_.html

 

ale jakoś za tydzień może 2 skończę prace nad serią bloków Prison Pro V2. niestety mam w ogóle mało czasu na bloki ze względu na studia :( a to one mają priorytet...

 

 

EDIT:

Ech - przecież ty wybrałeś X3N - a przecież w rankingu jasno widać iż jest to najwydajniejsza konstrukcja w polsce... nie... to co wybrałeś to optymalny wybór...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jeszcze kilka pytan. :)

A wiec : zastanawim sie nad dwoma blokami przedewszystkim chodzi mi o wydajnosc Blok X3N SX XP/A64/P478 Blok X3N XP/A64/P478 (Jesli sa jakies lepsze w podobnej cenie to prosze o info)

POMPKA HYDOR SELTZ L30 II juz w drodze

i teraz pierwszy blok ma dwa krocce a drugi 3 na jakis czas zanim wpadnie mi jakas gotowka wc bedzie chlodzilo tylko proca potem planuje chlodzic nb i gpu. czy lepiej jest miec 2 czy 3 krocce w bloku jesli planuje rozbudowe.

Jakiej srednicy wybrac krocce i jakie kupic weze.

mam mala obudowe thermaltake tsunami dream i do tej obudowy chcialbym wsadzic chlodnice tak zeby miescila sie w srodku i przy okazji byla wydajna :) (narazie bede mial chlodnice na zewnatrz jakas od auta

aa no i jeszcze jaka wybrac zapinke bo nie wiem czy do tych blokow jest jakas dolaczona

 

Ps. Takie lamerskie pytanie :) W tej chwili mam zamontowany radiator Thermaltake 112 heat pipe i OGNIWO PELTIERA temperaturki bardzo ladnie spadly z 50C w idlle na +-32C po Oc. Czy po zmianie Ac na Wc ogniwo bedzie lepiej dzialac

 

 

Przepraszam za lamerke :) i Pozdrawiam ChemiX

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast reza do zatoki 5,25'' Alphacool Cape AGB2? Zdecydowanie wygodniej się napełnia.

 

tak ;)

 

ale nadal musisz otwierac obudowe... a tutaj NIE MUSISZ ;)

 

napelnianie bez otwierania obudowy ;)

 

http://realitynet.pl/sklep/product.php?id=495

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ;)

 

ale nadal musisz otwierac obudowe... a tutaj NIE MUSISZ ;)

 

napelnianie bez otwierania obudowy ;)

 

http://realitynet.pl/sklep/product.php?id=495

Jak zestaw jest szczelny to wystarczy jak raz na parę miesięcy zajrzysz do środka.

 

Podsumowując, masz do wyboru dwa rezy

- alphacool - wymaga otwierania obudowy, dzięki wielkiemu otworowi bardzo łatwo się nalewa wodę

- realitynet - zajmuje zatokę 5,25'', nie trzeba otwierać obudowy, ale otwór jest mały co utrudnia napełnianie

 

Przy okazji - chemixx, ile planujesz wydać na całość? Za niedługo będą w sprzedaży przyjemne, kompletne zestawy Alphacoola za ok. 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zestaw jest szczelny to wystarczy jak raz na parę miesięcy zajrzysz do środka.

 

Podsumowując, masz do wyboru dwa rezy

- alphacool - wymaga otwierania obudowy, dzięki wielkiemu otworowi bardzo łatwo się nalewa wodę

- realitynet - zajmuje zatokę 5,25'', nie trzeba otwierać obudowy, ale otwór jest mały co utrudnia napełnianie

 

Przy okazji - chemixx, ile planujesz wydać na całość? Za niedługo będą w sprzedaży przyjemne, kompletne zestawy Alphacoola za ok. 500zł.

 

Wronus ;) jak sie Tobie raczki trzesa chyba ;) zapytaj userow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zestaw jest szczelny to wystarczy jak raz na parę miesięcy zajrzysz do środka.

 

Podsumowując, masz do wyboru dwa rezy

- alphacool - wymaga otwierania obudowy, dzięki wielkiemu otworowi bardzo łatwo się nalewa wodę

- realitynet - zajmuje zatokę 5,25'', nie trzeba otwierać obudowy, ale otwór jest mały co utrudnia napełnianie

 

Przy okazji - chemixx, ile planujesz wydać na całość? Za niedługo będą w sprzedaży przyjemne, kompletne zestawy Alphacoola za ok. 500zł.

szczerze mowiac to jeszcze nie wiem ale raczej wole skladac niz kupic gotowca. przy okazji obudwa rezy mi sie podobaja :) jedno jest pewne napewno nie kupie reza od TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezik Sama jest świetny!! nie trzeba otwierać budy to wielki plus - zawsze mnie to wkur....iało druga rzecz to to że otór jest rzokomo mały.... daje radę - gwint 1/4 cala (dobrze pamiętam?? ) czyli12mm średnicy - do jak dla mnei wystarczająco. do tego łądny i w ogóle :)

 

 

Sam! Twój rezik poprostu rządzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jeszcze kilka pytan. :)

A wiec : zastanawim sie nad dwoma blokami przedewszystkim chodzi mi o wydajnosc Blok X3N SX XP/A64/P478 Blok X3N XP/A64/P478 (Jesli sa jakies lepsze w podobnej cenie to prosze o info)

POMPKA HYDOR SELTZ L30 II juz w drodze

i teraz pierwszy blok ma dwa krocce a drugi 3 na jakis czas zanim wpadnie mi jakas gotowka wc bedzie chlodzilo tylko proca potem planuje chlodzic nb i gpu. czy lepiej jest miec 2 czy 3 krocce w bloku jesli planuje rozbudowe.

Jakiej srednicy wybrac krocce i jakie kupic weze.

mam mala obudowe thermaltake tsunami dream i do tej obudowy chcialbym wsadzic chlodnice tak zeby miescila sie w srodku i przy okazji byla wydajna :) (narazie bede mial chlodnice na zewnatrz jakas od auta

aa no i jeszcze jaka wybrac zapinke bo nie wiem czy do tych blokow jest jakas dolaczona

 

Ps. Takie lamerskie pytanie :) W tej chwili mam zamontowany radiator Thermaltake 112 heat pipe i OGNIWO PELTIERA temperaturki bardzo ladnie spadly z 50C w idlle na +-32C po Oc. Czy po zmianie Ac na Wc ogniwo bedzie lepiej dzialac

Przepraszam za lamerke :) i Pozdrawiam ChemiX

Panowie ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...