Skocz do zawartości
Pulsar

Internet Dsl 8192/640 Kbps I 15360/800 Kbps

Rekomendowane odpowiedzi

witam! czy nie posiadajac firmy moge zalozyc jakikolwiek dsl i udostepniac go poza lokal??

oczywiscie ze mozesz-we wszystkich ofertach z DSL z wyjątkiem oferty DSL plus24 gdzie wyraznie w 11punkcie regulaminu mowa jest o owym zakazie.ja mam dsl 4mbity w sieci 21osob.chodzi wypas...-jestem w promocji efekt i placimy za 4mbity 259zł jakos tak...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem podanie o DSL15000, niestety za daleko od centrali. Do TPSA, doszła wiadomość że możliwości technicznej nie ma, i sprawę zamknęli. Technicy zaś mówili ze DSL 8000 będzie działał, przy badaniu technicznym od razu wymienili modem. Podpisałem umowę o realizacje DSL8000. Pozostało mi tylko czekać. Jak długo?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.internetdsl.pl/doc/regulamin_DSL_Efekt.doc

EDIT:

Mam juz dsl8000

d:8192

u:640

 

Chodzi ok.

Data pliku 04/22/06 09:47:18

Wielkość pliku 50000000

Ukończono 50000000

Czas całkowity 00:01:01

Średnia prędkość 800.46 KB/s

Czas utworzenia 05/05/06 17:00:47

Czas ukończenia 05/05/06 17:01:55

 

Wielkość pliku 694976512

Ukończono 694976512

Czas całkowity 00:12:58

Średnia prędkość 872.35 KB/s

Czas utworzenia 05/05/06 17:48:56

Czas ukończenia 05/05/06 18:03:36

 

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=26ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=27ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=27ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=27ms TTL=59

 

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 26 ms, Maksimum = 27 ms, Czas średni = 26 ms

 

wyciagnolem 1024kb/s.. lecz przez pare sekund...

upload chodzi ~~\80kb wiec tez wszystko ok

 

Odleglosc od centrali ~2km

Edytowane przez LuKaSeKbP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, od prawie 3 lat jestem użytkownikiem dsl'a, najpierw był to dsl 500, potem tepsa zwiekszyła mi opcje na dsl 1000, ostatnio chciałem skorzystać z promocji dsl efekt (chciałem przejśc na 4 mbity, bo 8 mbit jest niedostepne w moim mieście), linię telefoniczną mam na osobe prywatną (rodzice), jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że nie mogę skorzystać z tej promocji gdyż linia jest na osobe prywatną a nie na firmę (tepsa chce chyba by dsl była tylko dla firm, tzn raachunki muszą być wystawiane na firme). Czy u was tez tak jest i jako osoby prywatn nie mogliście skorzystać z tych promocji (DSL EFEKT).

 

W regulaminie nie jest nic napisane o obowiązku posiadania linii na firme, a ja spełniam wszystkie warunki jakie są wypisane w regulaminie promocji.

 

Czuję się lekko zdegustowany bo tepsa leci nieźle w kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dsl 4mbity w sieci 21osob.chodzi wypas...-jestem w promocji efekt i placimy za 4mbity 259zł jakos tak...pozdro

lol niesamowity "wypas" ... jakies 25kB/s na łebka gdy wszyscy do sieci zalogowani, nie mówiac juz o zamulaniu łacza programami p2p, torrent ... i pingami z kosmosu,

 

osiedlówki to w 80% syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego olałem sprawę z sąsiadem ,który mi zaproponował właśnie DLS 4 mbit dzielone na 8 osob. Na łebka by to wyszło 512 kbps. Ale jak wspomniał o p2p to dałem sobie spokój... zadzwoniłem do Dialogu by mi podpięli linię oraz DSL 1024/256 kbps i jak na razie jestem zadowolony. Jedynie czego się czepie to uploadu i ping'ów w grach ~80... Dzielenie łącza to tragedia jak są jacyś amatorzy p2p. W sumie chciałbym łacze 8 mbit ale tylko dla siebie i koniecznie synchroniczne czyli 8191/8192 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niesamowity "wypas" ... jakies 25kB/s na łebka gdy wszyscy do sieci zalogowani, nie mówiac juz o zamulaniu łacza programami p2p, torrent ... i pingami z kosmosu,

 

osiedlówki to w 80% syf

Za 10 zeta na osobę? Też chcę taki syf :) Byleby był router z podziałem pasma i dobry admin panujący nad p2p ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, od prawie 3 lat jestem użytkownikiem dsl'a, najpierw był to dsl 500, potem tepsa zwiekszyła mi opcje na dsl 1000, ostatnio chciałem skorzystać z promocji dsl efekt (chciałem przejśc na 4 mbity, bo 8 mbit jest niedostepne w moim mieście), linię telefoniczną mam na osobe prywatną (rodzice), jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że nie mogę skorzystać z tej promocji gdyż linia jest na osobe prywatną a nie na firmę (tepsa chce chyba by dsl była tylko dla firm, tzn raachunki muszą być wystawiane na firme). Czy u was tez tak jest i jako osoby prywatn nie mogliście skorzystać z tych promocji (DSL EFEKT).

 

W regulaminie nie jest nic napisane o obowiązku posiadania linii na firme, a ja spełniam wszystkie warunki jakie są wypisane w regulaminie promocji.

 

Czuję się lekko zdegustowany bo tepsa leci nieźle w kulki.

Bzdura.

Ja też chciałem przejść na DSL4000 i nie robili mi problemów, a że poźniej się okazało że nie mogę mieć

ze względu na kiepskie kable to już inna sprawa.

Denerwujące jest to, że TPSA oferuje usługę której tak naprawdę nie można mieć.

 

 

 

lol niesamowity "wypas" ... jakies 25kB/s na łebka gdy wszyscy do sieci zalogowani, nie mówiac juz o zamulaniu łacza programami p2p, torrent ... i pingami z kosmosu,

 

osiedlówki to w 80% syf

I własnie takich jak ty nie podpinam do swojej sieci. Przychodzą do mnie i proszą.

Myślisz sobie że co? Za 20-30zł cały DSL będzie dla Ciebie bo ty musisz koniecznie jakims p2p blokować

łącze bo mama nie chce dac na gre i pirata ściagasz.

Wszystko też zależy jak admin skonfirugował serwer.

U mnie największy priorytet mają stronki WWW, poczta a do piero później p2p co nie oznacza, że

nie można sobie czegoś ściągnąć

NIe wiem moża ja trafiłem na niedizelnych internautów bo mając DSL 2000 jeszcze nie widziałem żeby było ono

zapchane na maxa. 20 osob sobie korzysta i jest bardzo zadowolona.

A ssaczy odsyłam do TPSA albo innego operatora niech sobie kupi NEO i zasysa jak stara k...a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niesamowity "wypas" ... jakies 25kB/s na łebka gdy wszyscy do sieci zalogowani, nie mówiac juz o zamulaniu łacza programami p2p, torrent ... i pingami z kosmosu,

 

osiedlówki to w 80% syf

Nie wiem co uwazasz za osiedlowke, ale neostrada podzielona na 4 kompy przy pomocy routera za 200zl czy Pentiuma 166 nie jest siecia osiedlowa. Znam kilak bardzo profesionalnych sieci, nei dosc, ze masz szybkie lacze bez limitow za niska cene to jakos uslugi jest rownie super.

Sam posiadam lacze osieldowe, 1024/256 za 55zl bez limitow, do tego szybka siec LAN.

Moim zdaniem bije na glowe wszystkie promocje TPSA, UPC i inne pierdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, wlasnie wpadlem na tego topa, tak odnosnie predkosci. :)

Mieszkam w belgii narazie i lipe z netem mam bo na każdym mają limity, np.

http://www.edpnet.be/cms.aspx?S=ADSLMax24dyn

http://www.scarlet.be/nl/adsl20/

 

w kazdym doczytasz sie że masz np. 50 albo 40 albo i 10 giga transferu na miesiac

"60 GB of traffic per month included"

no i lipa, bo jak wiadomo torrent na takim laczu smiga milo .

 

I już miałem brać ten syf, ale przeszedłem sie jeszcze do sklepu obok zapytac czy nie znają jakiegoś dobrego neta.

 

Zaoferowali mi:

DL: 20MB/s

UP: 1024KB/s

60 euro na miesac

bez limitów :)

instalacja gratis, tylko modem musze miec swój.

 

edit.

ogólnie sieć jest rozwijana w dużych miastach, wiec problemu z odległością raczej nie będzie :)

Modem juz znalazlem: http://www.azerty.nl/producten/product_det...3684/ag241.html

 

edit2

bylem dzisiaj zapytac o tego neta. w firmie jest 5 ludzi, dzierżawią linie od tutejszej telekomuny (www.belgacom.be) i to łączą do siebie, co centrali jakiejś...

Najlepsze jest to że jeszcze nikt o nich nie wie bo zaczeli niedawno i nawet stronki internetowej nie maja czasu zrobic.

Pokazwyal mi koles liste z ostatnimi zamówieniami, 5 kartek A4, drobnym drukiem- 1 osoba w lini.

 

Już zamówiłem, czekam na realizacje :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...